Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Лікування міозиту грудної клітини в Києві

Записатись на консультацію лікаря

Досить часто причиною захворювання стають різноманітні інфекційні захворювання – грип, ГРВІ, тобто хвороби, які були перенесені людиною «на ногах», а потім дали ускладнення у вигляді недуги. Іноді цей тип міозиту розвивається під впливом токсичних речовин або в результаті паразитарного впливу.

Ціни на лікування міозиту грудної клітини

Прийом лікаря вертебролога 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Електрофорез БТЛ 200 ₴ записатися
Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування) 900 ₴ записатися
Показати все Сховати

Міозит грудної клітини – це захворювання запального характеру, яке вражає однойменні м'язи, що супроводжується больовими відчуттями, а також ущільненнями в м'язах. Захворювання дає про себе знати гострим болем в області грудної клітини і може бути викликано різними причинами – від переохолодження до інфекції в організмі. Найчастіше ця хвороба вражає жінок віком від п'ятдесяти і старше.

Рухи тілом і різкі повороти посилюють больові відчуття, біль віддає у верхні кінцівки, шию, плечі. Зазвичай ця недуга має хронічний характер і може призвести до атрофії м'язів грудної клітки.

Симптоми даного типу міозиту також можуть проявитися при переохолодженні, в результаті знаходження на протязі, травми або надмірного фізичного навантаження.

Симптоми і прояви міозиту грудної клітки

Досить часто причиною захворювання стають різноманітні інфекційні захворювання – грип, ГРВІ, тобто хвороби, які були перенесені людиною «на ногах», а потім дали ускладнення у вигляді недуги. Іноді цей тип міозиту розвивається під впливом токсичних речовин або в результаті паразитарного впливу.

Однак такі випадки зустрічаються нечасто.

У рідкісних випадках міозит цього виду обумовлений місцевим інфікуванням м'язів. Тоді хвороба переходить в гнійну форму міозиту. Вона є однією з найбільш важких форм. Це може статися, якщо у глибоку рану потрапила інфекція та специфічні медичні маніпуляції проводилися без дотримання правил гігієни.

Традиційно міозит є «професійної» хворобою операторів ПК, спортсменів, водіїв – всіх тих, кому тривалий час доводиться перебувати в одній позі. Правильно поставити діагноз «міозит грудної клітини» може тільки кваліфікований лікар-вертебролог. Однак дане захворювання має ряд симптомів, які можуть на нього вказати:

  • місце, уражене миозитом, трохи припухає, може ставати набряковим;
  • шкіра грудної клітини червоніє;
  • підвищується температура;
  • важкі форми супроводжуються запаленням м'язів гортані, глотки;
  • з'являється головний біль;
  • кашель і задишка;
  • підвищення чутливості шкіри;
  • повороти корпусом, нахили супроводжуються больовими відчуттями;
  • біль стає сильнішою на холоді;
  • м'язи грудей не перестають хворіти навіть після відпочинку.

Лікарі-вертебрологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Зазвичай міозит проявляється локальними болями, поступово наростає їх сила і інтенсивність. При рухах, внаслідок скорочення уражених м'язів, біль посилюється. Також неприємні відчуття посилюються при пальпації м'язів, особливо вузликів, які сформувалися в результаті міозиту.

Причини появи міозиту грудної клітки

Для правильного лікування дуже важливо встановити причини кожного конкретного захворювання. Зокрема, міозит грудної клітини може виникнути в результаті:

  • токсичного впливу на організм;
  • перенесених травм;
  • паразитарних інфекцій;
  • інфекційних захворювань;
  • професійних захворювань.

Типи і стадії розвитку міозиту грудної клітки

Стадії захворювання можна відрізнити лише умовно, оскільки розвиток гострого міозиту може говорити про те, що хвороба розвинулася до хронічної форми. Саме тому так важливо проводити діагностику при перших видимих проявах хвороби. Це дозволить уникнути багатьох можливих проблем при лікуванні хвороби на пізній стадії. У клініці «Омега-Київ» кваліфіковані лікарі-вертебрологи допоможуть виявити проблему на найбільш ранній стадії розвитку.

Умовно можна розрізнити три основні стадії міозиту грудної клітки:

  • Захворювання виявляє себе зазвичай гострою формою. Хворий відчуває різкий біль в області грудної клітини, йому важко даються нахили, повороти корпусом. Місце ураження характеризується підвищенням температури, також можливе підвищення загальної температури тіла.
  • Захворювання досить часто переходить в хронічну форму. Уражена область болить при пальпації, на м'язах формуються вузлики, які також болять при натисканні. При хронічній формі міозиту грудної клітини болю у м'язах виникають з регулярністю. Хворобливі відчуття не зникають навіть після періоду повного спокою, посилюючись вночі.
  • Хронічний міозит м'язів грудної клітки призводить до обмеження руху пацієнта. Болючість і напруження м'язів поступово викликає їх часткову атрофію. У деяких випадках можлива повна атрофія уражених м'язів.

Також слід відзначити дві форми недуги – а саме дерматоміозит та поліміозит.

Групою ризику ураження дерматомиозитом є жінки середнього (рідше молодого) віку. Фахівцями поки точно не визначена причина захворювання. Воно може бути викликано спадковою схильністю або вірусом. Іноді дерматоміозит розвивається внаслідок тривалого перебування на сонці. Симптоми хвороби – висип на руках, обличчі, верхній частині тулуба. Колір висипань, від червонуватого до фіолетового. Серед можливих наслідків дерматоміозиту – вкорочення і в'ялість м'язів. У такому випадку під шкірою накопичуються солі кальцію, викликаючи больові відчуття.

Поліміозит є результатом поразки груп м'язів. Зазвичай хвороба не супроводжується гострими больовими відчуттями, а характеризується їх хронічної слабкістю. При цьому хворий тривалий час може не звертати уваги на цей симптом.

Діагностика міозиту грудної клітки

Тільки ретельна та детальна діагностика захворювання може визначити точну область поразки, стадію розвитку та причини виникнення грудного міозиту. Тому діагностика в клініці «Омега-Київ» передбачає повний медичний огляду у фахівця-вертебролога.

Лікарі центру «Омега-Київ» мають в розпорядженні високотехнологічний сканери для проведення КТ (комп'ютерної томографії) - Philips Brilliance 64. Цей тип обстеження дає можливість отримати тривимірний знімок м'язів грудної клітки.

Також з допомогою апарату Philips Achieva 1.5 T 16ch фахівці клініки проводять магнітно-резонансну томографію. Таким чином, досягається максимально точна діагностика етіології захворювання.

Лікування міозиту грудної клітки

Серед головних методів лікування міозиту грудної клітки можна умовно виділити медикаментозні і немедикаментозні методи. Основною метою медикаментозного лікування є усунення больового синдрому. У клініці «Омега-Київ» досвідчені вертебрологи допоможуть підібрати курс лікування, який повною мірою відповідає вашому ритму і способу життя.

Можливі такі методи лікування:

  • призначення знеболюючих та протизапальних препаратів;
  • локальна терапія (призначення зігріваючих мазей, препаратів, що поліпшують трофіку м'язів);
  • при паразитарних міозиті можливе призначення антигельмінтних засобів;
  • масаж;
  • фізіотерапевтичні методи;
  • лікувальна фізкультура під наглядом лікаря.

Профілактика міозиту грудної клітки

Дане захворювання не є вродженою і часто виникає в результаті неправильного способу і стилю життя. Таким чином, профілактика даного захворювання повинна бути регулярною і в основному спрямована на відмову від сидячого способу життя. Для цього необхідно:

  • не переохолоджувати м'язи грудної клітки;
  • не піддавати м'язи грудей надмірного напруження на холоді;
  • уникати травм в області м'язів грудей;
  • проводити регулярні помірні фізичні навантаження;
  • вести активний спосіб життя;
  • стежити за дотриманням правил гігієни при медичних маніпуляціях.

Прості правила при регулярному виконанні допоможуть Вам убезпечити від міозиту себе і своїх близьких. У той же час, при появі перших больових відчуттів необхідно без зволікань звернутися до фахівця. Лікарі-вертебрологи центру «Омега-Київ» гарантовано проведуть точну медичну діагностику і призначать комплекс лікувальних заходів, які допоможуть Вам уникнути ускладнень внаслідок міозиту грудної клітини.

 

Лечение миозита грудной клетки в Киеве
Лечение миозита грудной клетки в Киеве
Лечение миозита грудной клетки в Киеве
Лечение миозита грудной клетки в Киеве

 

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.6 (2 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Волинська Людмила Олександрівна

Лікар-невролог вищої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами