Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Лікування протрузії міжхребцевих дисків в Києві

Записатись на консультацію лікаря

Протрузія міжхребцевих дисків – це процес, при якому фіброзне кільце випинається в хребетний канал.

Ціни на лікування протрузії міжхребцевих дисків

Прийом лікаря вертебролога 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) одноразово 700 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування 500 ₴ записатися
Показати все Сховати

Протрузія міжхребцевих дисків – це процес, при якому фіброзне кільце випинається в хребетний канал. Інакше кажучи, відбувається дегенерація міжхребцевого диска, а його висота значно знижується. При цьому не відбувається розриву фіброзного кільця.

Сама по собі протрузія в деяких випадках може розвиватися без вираженої симптоматики, однак багато лікарів вважають цю недугу передгрижовим станом. Це захворювання зазвичай супроводжує остеохондроз.

Протрузія досить часто зустрічається в поперековому відділі, рідше її діагностують у шийному відділі хребта. В цілому, протрузія відбувається через порушення структури міжхребцевих дисків, при яких знижується їх висота, а потім у фіброзному кільці з'являються тріщини. Хребці гірше з'єднуються між собою, а також втрачається еластичність їх фіксації.

Протрузія добре піддається консервативному лікуванню, особливо, якщо виявлена на ранніх стадіях. Саме тому, бажано проводити своєчасне лікування цієї недуги. У клініці «Омега-Київ» кваліфікований лікар-вертебролог визначить наявність захворювання і призначить, у разі необхідності, індивідуальний курс лікування.

Причини протрузії міжхребцевих дисків

Дане захворювання зазвичай супроводжує остеохондроз та часто розвивається з віком. З часом в організмі людини порушуються обмінні процеси, тканини гірше утримують вологу, таким чином, висота диска зменшується. Такі процеси також викликаються надмірними навантаженнями на хребет, або ж навпаки – відсутністю фізкультури.

Лікарі-вертебрологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Факторами, що викликають протрузию, є:

  • травми хребта;
  • віковий остеохондроз;
  • спадковість;
  • зайва вага;
  • механічне, фізичне перевантаження хребта;
  • погано розвинений м'язовий корсет;
  • інфекційні захворювання;
  • родові травми;
  • порушення обмінних процесів в організмі.

Симптоми і ступінь протрузії міжхребцевих дисків

Недуга не завжди проявляє себе яскраво вираженою симптоматикою. Однак це не означає, що захворювання здатне спонтанно зникнути. Навпаки, запущена протрузія міжхребцевих дисків, – один з етапів розвитку грижі диска. Зазвичай вона проявляє себе такими симптомами:

  • оніміння кінцівок;
  • сильні болі в шиї або попереку (в залежності від локалізації хвороби);
  • втрата рухливості ураженої ділянки;
  • больові відчуття при нахилах, підйомах, різких поворотах;
  • швидка стомлюваність.

Захворювання, які cпричиняють протрузію, а також область її локалізації впливають на початкові симптоми хвороби. Також варто враховувати, що больові відчуття при протрузії, виражені настільки сильно, наскільки сильна ступінь здавлювання нервових закінчень.

Умовно можна виділити такі ступені розвитку протрузії:

  1. Спочатку в фіброзному кільці виникають дрібні тріщини, а отже, змінюється структура самого диска. На першій ступені спалахи болю носять локальний характер, хоча саме руйнування кільця може досягати двох третин його площі.
  2. Друга стадія протрузії починається, коли відбувається випинання диску. В залежності від того, де розвивається захворювання, випинання має розмір від 1 до 5 мм. В області пошкодженого диску спостерігаються яскраво виражені неприємні відчуття. Такий ступінь хвороби говорить про те, що дегенеративні зміни в міжхребцевих дисках залишаються без належної уваги. Однак навіть на цьому етапі можливо консервативне лікування протрузії.
  3. Третя стадія протрузії в більшості випадків призводить до розриву фіброзного кільця. У хворого спостерігається оніміння кінцівок. Фактично протрузія переходить в грижу хребта.

Види протрузії міжхребцевих дисків

Враховуючи, що протрузія не є самостійним захворюванням, її локалізація залежить від тієї хвороби, яку вона супроводжує. В залежності від місця, ураженого протрузій, виділяють:

  • Протрузії дисків шийного відділу хребта. Такий вид протрузії часто не має симптоматики, не так часто зустрічається, проте може бути вкрай небезпечним. Протрузія шийного відділу видає себе такими симптомами як хронічні болі в шиї, постійні головні болі, оніміння та поколювання у верхніх кінцівках.
  • Протрузії грудного відділу хребта. Цей вид протрузії дуже рідко зустрічається. Пов'язано це з невеликою рухливістю грудного відділу хребта. Проте вік, хронічне захворювання обміну речовин можуть викликати ураження грудного відділу. Хворий відчуває неприємні відчуття в області преса, спини, живота.
  • Протрузії поперекового відділу – часто зустрічається захворювання. Великий діапазон рухів, а також те, що саме тут знаходиться центр ваги всього організму, пояснюють значну поширеність цього виду протрузії.

Діагностика протрузії міжхребцевих дисків

Такого роду захворювання не може бути діагностовано самостійно. Щоб поставити діагноз «протрузія» лікар-вертебролог використовують магнітно-резонансну томографію, а також комп'ютерну томографію. Ви можете пройти обстеження в клініці «Омега-Київ», отримавши консультацію досвідченого лікаря-вертебролога. У фахівців «Омега-Київ» у розпорядженні – високоточні апарати для проведення всіх необхідних досліджень:

  • комп'ютерна томографія дає тривимірний знімок області дослідження, при цьому пацієнт отримує мінімальну променеве навантаження. Порівняно з класичним рентгеном, КТ дає кращу чіткість картинки. Лікарі медичного центру «Омега-Київ» використовують для томографії сканер Philips Brilliance;
  • магнітно-резонансна томографія більш бажана, якщо є симптоми протрузії. Цей тип обстеження дає пошаровий знімок тканин, що значно полегшує лікаря постановку діагнозу. Досвідчений вертебролог проводить МРТ з використанням апарату Philips AchievaT 16ch.

Лікарі «Омега-Київ» зроблять все від них залежне, щоб поставити максимально точний діагноз і виявити зародження захворювання.

Лікування протрузії міжхребцевих дисків

Лікування недуги проводиться хірургічним шляхом тільки в дуже запущених випадках. До того ж оперативне втручання не усуває причини захворювання, тому є менш бажаним методом лікування при протрузії. Консервативне лікування протрузії може проводитися, як амбулаторно, так і стаціонарно. Спочатку лікар купірує больовий синдром, використовують протизапальні засоби, різні мазі, а потім переходить до усунення внутрішніх причин протрузії. На цій стадії рекомендовано поліпшити циркуляцію крові в м'язах хребетного корсету, а також зміцнити їх. Це досягається шляхом:

  • масажної терапії;
  • лікувальної фізкультури під наглядом лікаря;
  • фізіотерапії;
  • мануальної терапії.

Профілактика протрузії міжхребцевих дисків

Профілактика захворювання полягає, по-перше, в тому, щоб не допустити розвиток остеохондрозу (оскільки протрузія зазвичай супроводжує цієї хвороби). А значить – основну увагу слід приділити:

  • правильній поставі;
  • помірному фізичному навантаженні;
  • уникненню травм;
  • нормалізації обміну речовин в організмі.

Прості правила допоможуть Вам уберегти свій хребет протрузії. Якщо ж з якоїсь причини, Ви відчуваєте симптоми цієї недуги, рекомендується не відкладати похід до лікаря надовго, адже протрузія на ранніх стадіях добре піддається лікуванню. Досвідчені лікарі клініки «Омега-Київ» з допомогою високоточних апаратів допоможуть визначити причину больових відчуттів, а також мінімізувати можливі ускладнення.

Лечение протрузии межпозвонковых дисков в Киеве
Лечение протрузии межпозвонковых дисков в Киеве
Лечение протрузии межпозвонковых дисков в Киеве
Лечение протрузии межпозвонковых дисков в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.9 (9 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Тернопольський Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами