Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Комп'ютерна томографія (КТ) органів черевної порожнини – безболісний, неінвазивний та високоінформативний метод діагностики. Пошарові 3D-знімки, зроблені томографом, дають докладну картину тканин та органів, дозволяють вивчити їхню будову, оцінити функціональність, виявити запальні та дегенеративні процеси, новоутворення. КТ черевної порожнини допомагає діагностувати багато захворювань органів шлунково-кишкового тракту, нирок, надниркових залоз, а також наслідки травм.

Ціни на КТ черевної порожнини

КТ черевної порожнини, позачеревного простору та таза 2100 ₴ записатися
КТ органів черевної порожнини та органів таза 3800 ₴ записатися
КТ органів черевної порожнини, органів таза і органів груд клітини (контраст) 4400 ₴ записатися
КТ м'яких тканин шиї + органів грудної порожнини + черевної порожнини + органів тазу (контраст) 4900 ₴ записатися
Показати все Сховати

Показання до комп'ютерної томографії черевної порожнини

Діагностику КТ органів черевної порожнини (ОЧП) у Києві призначають при перших ознаках, що вказують на захворювання у цій області. Цей вид діагностики рекомендується при болях у животі неясної етіології та підозрі на:

  • грижі, кісти;
  • внутрішні кровотечі – через травми чи захворювання;
  • патології підшлункової залози;
  • холецистит, жовчнокам'яну хворобу;
  • каміння у нирках, сечоводах;
  • запальні процеси (перитоніт, абсцес);
  • гепатит, токсичне ураження печінки;
  • порушення кровообігу через атеросклеротичні бляшки, тромби – з ураженням тканин печінки, селезінки, нирок;
  • патології лімфатичної системи;
  • пухлини, метастази у внутрішніх органах, лімфовузлах, кістках: КТ ОЧП допомагає діагностувати найдрібніші злоякісні новоутворення на ранній стадії;
  • вади розвитку внутрішніх органів.

Крім того, КТ призначають перед проведенням операції на органах черевної порожнини, а також після хірургічного втручання, щоб оцінити динаміку лікування.

Лікарі-рентгенологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Що можна побачити за допомогою КТ ОЧП?

Метод КТ дозволяє побачити та проаналізувати структуру та функції досліджуваної області у найдрібніших подробицях. Томограф дає 3-вимірну модель зони сканування, на основі якої лікар ставить точний діагноз і призначає схему лікування.

За допомогою КТ ОБП можна оцінити стан:

  • внутрішніх органів: жовчного міхура та проток, печінки, селезінки, підшлункової залози, кишківника
  • органів заочеревинного простору – сечоводів, нирок;
  • нижніх часток легень та серця (частково);
  • кісток, розташованих у зоні дослідження (хребців грудного, поперекового відділу);
  • кровоносних судин, лімфатичних вузлів у зоні сканування.

Ризики та протипоказання до проведення КТ черевної порожнини

Підвищені ризики при томографії черевної порожнини пов'язані з наявністю в анамнезі тяжких хронічних захворювань, таких як цукровий діабет, серцева та печінкова недостатність. У цьому випадку буде потрібна додаткова діагностика – ЕКГ, аналізи на цукор та печінкові проби. Через деяке променеве навантаження КТ не призначають дітям та вагітним (тільки за життєво важливими показаннями).

КТ органів черевної порожнини з контрастом пов'язана з використанням препарату, що містить йод, тому протипоказана при:

  • Гіпертиреоз, алергії на йод та морепродукти.
  • Тяжкої ниркової недостатності. При інших захворюваннях нирок перед дослідженням обов'язково слід здати аналіз на креатинін.

Томографію органів черевної порожнини можна зробити у медичному центрі Омега-Київ, ціна процедури – середня за Києвом. Тут же у клініці можна здати аналізи.

Підготовка до КТ органів черевної порожнини

Комп'ютерна томографія черевної порожнини, як і будь-яка КТ, передбачає необхідність відкласти вбік всі металеві прикраси, аксесуари, зняти медичні прилади (наприклад, слуховий апарат). Наявність металу в зоні дослідження знижує якість візуалізації.

КТ черевної порожнини (без контрасту та з контрастним посиленням) проводиться натщесерце: останній прийом їжі – за 3-4 години до сеансу (дозволяється легкий сніданок).

Для максимально чіткої картинки протягом 2 днів перед сеансом необхідно виключити з раціону продукти, що сприяють запорам, метеоризму, бродильно-гнильним процесам у кишківнику (бобові, чорний хліб, жирне м'ясо, гриби, газування). Вранці напередодні дослідження рекомендують зробити очисну клізму.

Фотографії діагностичного центра

КТ брюшной полости в Киеве
КТ брюшной полости в Киеве
КТ брюшной полости в Киеве
КТ брюшной полости в Киеве

Процедура проведення КТ ОЧП

Пацієнта укладають на висувний стіл, який засувається в тунель томографа, так щоб область, що досліджується, виявилася всередині круглого отвору апарату. Сканер починає працювати – обертатися навколо тіла пацієнта та робити безліч знімків. Процедура безболісна. Невеликий дискомфорт може викликати потребу під час роботи томографа лежати нерухомо: будь-який рух знижує чіткість знімка. Під час дослідження лікар підтримує зв'язок із пацієнтом через переговорний пристрій.

Після процедури КТ органів черевної порожнини лікар-діагност складає висновок та віддає його пацієнту разом із записом на диску та знімками.

КТ органів черевної порожнини та тазу з контрастом

Найчастіше КТ ОЧП із контрастуванням проводиться для:

  • виявлення патологій порожнистих органів (кишківника, сечоводів, жовчного міхура);
  • диференціальної діагностики пухлин у черевній порожнині, заочеревинного простору та малого тазу;
  • оцінки стану кровоносних та лімфатичних судин.

Речовина-підсилювач для КТ черевної порожнини (йодовмісний препарат) вводиться внутрішньовенно, але іноді допускається пероральний прийом.

Перед процедурою КТ ОЧП з контрастом необхідна консультація лікаря, особливо у разі алергічної реакції на йод, захворювань нирок та серця, цукрового діабету та деяких інших патологій. У цьому випадку може знадобитися додаткова діагностика, щоб підтвердити чи виключити протипоказання. Після процедури рекомендується рясне питво – для швидшого виведення речовини-підсилювача з організму.

Переваги КТ черевної порожнини у МЦ Омега-Київ

Пройти обстеження, зробити КТ черевної порожнини у Києві можна у багатопрофільному медичному центрі Омега-Київ. Серед переваг клініки:

  • Діагностика проводиться на томографі Philips Brilliance 64. Інноваційна технологія Essence, вбудована в апарат, дає можливість використовувати низькоінтенсивне випромінювання і робити велику кількість знімків за короткий проміжок часу. Це скорочує час дослідження та зводить до мінімуму ризик для здоров'я.
  • Для подачі контрасту у вену використовується автоматичний інжектор Ulrich: речовина-підсилювач, що містить йод, вводиться швидко і в потрібній кількості.
  • Опис результатів КТ ОЧП проводять досвідчені лікарі-рентгенологи. Вартість дослідження – на рівні середньої по Києву: ціна КТ органів черевної порожнини з контрастом – від 3700 грн, КТ ОЧП без контрасту – від 1500 грн.
  • Розташування центрів діагностики – на правому та лівому березі Києва, із зручною транспортною розв'язкою, поблизу метро. Адреси відділень МЦ Омега-Київ: вул. М. Максимовича, 10 (ст. м. "Васильківська"); вул. А. Малишка, 39 (ст. м. "Чернігівська"). Записатися на комп'ютерну томографію черевної порожнини можна телефоном, через месенджери або форму на сайті.

Поширені питання

Що краще робити КТ чи УЗД черевної порожнини?

Це залежить від попереднього діагнозу. УЗД максимально ефективне при абсцесах, інфільтратах, тромбозах та інших утвореннях з рідким вмістом (найчіткішу картину ультразвук дає при проходженні через водне середовище). Діагностичні можливості КТ ширші: поєднавши переваги УЗД та рентгену, томограф добре "бачить" порожнисті органи, м'які тканини, судини, кістки, хрящі. При цьому КТ дає 3D-візуалізацію, УЗД лише двовимірне зображення. Через те, що комп'ютерну томографію не можна робити часто (є доза опромінення), цей метод призначають як уточнюючий після УЗД.

Що краще зробити МРТ чи КТ черевної порожнини?

МРТ чіткіше, ніж КТ, візуалізує м'які тканини – очеревину, заочеревинний простір, судини, м'язи, а також паренхіматозні органи (селезінку, печінку, нирки, підшлункова залоза). КТ більш інформативна на дослідження порожнистих органів (жовчного міхура, шлунка, кишківника). Через невелике охоплення МРТ часто використовують для отримання локальних, фокусних сканів окремих органів. На КТ добре видно відразу весь вміст черевної порожнини та заочеревинного простору, судини, лімфовузли та жовчні протоки. Обидва методи, МРТ і КТ, використовуються як уточнюючі після УЗД і можуть доповнювати один одного. МРТ не несе променеве навантаження, тому її можна робити замість повторної КТ, а також при вагітності (крім 1 триместру) та у дитячому віці.

Що входить до КТ органів черевної порожнини?

Томографія ОЧП включає дослідження органів черевної порожнини (печінки, жовчного міхура та проток, селезінки, підшлункової залози, кишківника, шлунка) та заочеревинного простору (нирки, сечоводи), кістки хребта, кровоносні та лімфатичні судини в зоні сканування.

Чи можна робити КТ черевної порожнини без контрасту?

КТ органів черевної порожнини можна робити з контрастуванням, і без контрасту. Використання контрастної речовини покращує якість картинки та виправдане при підозрі на рак, для виявлення захворювань порожнистих органів (кишкового тракту, жовчного міхура), дослідження лімфатичних та кровоносних судин.

Коли призначають КТ черевної порожнини?

При підозрі на патології у ділянці черевної порожнини: грижі; кісти; запалення внутрішніх органів (гепатит, холецистит, панкреатит, перитоніт, абсцес); травми, крововиливи; каміння в нирках, сечоводах, жовчному міхурі; новоутворення, у тому числі з метастазами; аномалії розвитку внутрішніх органів; порушення кровообігу; проблеми з лімфатичною системою.

Скільки хвилин триває КТ черевної порожнини?

У середньому тривалість КТ ОЧП без контрасту – 5-10 хвилин, з контрастом – до 30 хвилин.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.9 (2 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Турленко Ольга Миколаївна

Лікар-рентгенолог

Список літератури

  1. Multispecialty Radiology: Bridging the Gap – Robert S. Pyatt Jr., MD, August 02, 2021
  2. Global Radiology – Howard B. Fleishon, MD, VOLUME 19, ISSUE 3, P401-402, MARCH 01, 2022
  3. Interventional radiology in the 21st century: planning for the future – R. Morgan, T. Cleveland, M. Hamady, R. Uberoi, P. Haslam, R. Kasthuri, M. Johnston, I. McCafferty
  4. Scientific Research of the SI “Institute of Nuclear Medicine and Diagnostic Radiology of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine” in 2021: Artificial intellect and postprocessing – Ì. Dykan, B.A. Tarasyuk, I.V. Andrushchenko, Radiation Diagnostics, Radiation Therapy, #1, Vol. 13, 2022
  5. Основи радіаційної медицини – Навч. посібник / О. П. Овчаренко, А. П. Лазар, Р. П. Матюшко. — Одеса: Одес. держ. мед. ун-т, 2002. — 208 с. — (Б-ка студента-медика).

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами