Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі
×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Аднексит

 

Аднексит або сальпінгоофорит - це гінекологічне захворювання, що характеризується запаленням маткових труб та яєчників. Вражає жінок віком 25-30 років, часто рецидивує, може спричинити безпліддя.

Причини розвитку аднекситу

Збудниками захворювання є мікроорганізми, які викликають статеві захворювання - віруси, грибки, хламідії, стафілококи, стрептококи, трихомонади тощо. Але є й інші причини:

 1. Порушення правил інтимної гігієни;
 2. Переохолодження;
 3. Стрес;
 4. Незручна спідня білизна;
 5. Важкі пологи;
 6. Внаслідок перенесених статевих захворювань чи оперативних втручань;
 7. Незахищені статеві контакти з різними партнерами.

Під час аднекситу у пацієнток послаблюється імунітет. Це відбувається внаслідок перенесеного захворювання, проведення оперативних втручань чи порушення гормонального фону.

Симптоми аднекситу

Прояви залежать від типу захворювання і проявляються:

 • сильним болем внизу живота (там де локалізується запалення);
 • підвищеною температурою тіла;
 • загальним погіршенням сапомочуття: слабкістю, головним болем, прискореним серцебиттям, ломотою у м’язах.

Типи сальпінгоофорита (аднекситу) та прояви

Гострий аднексит. Пацієнтка відчуває усі симптоми захворювання - різкий біль внизу живота та яєчників, дискомфорт під час сечовиділення, здуття живота, гнійні виділення з піхви. Під час пальпації лікар визначає, що придатки матки малорухливі, а їхні межі визначити майже не вдається.
Хронічний аднексит. Симптоматика то прогресує, то відступає і це відбувається по колу. Під час загострення захворювання хвора відчуває ті самі симптоми, що й під час гострої форми - підвищення температури, біль внизу живота, загальну слабкість, прояви дизурії, порушення циклу. Жінку може перестати цікавити статеве життя або під час сексу вона може відчувати біль. Якщо тривалий час ігнорувати симптоми, починаються проблеми з сечовидільною, нервовою та травною системами.
Двосторонній аднексит. Найбільш поширена форма захворювання. Симптоми - біль внизу живота, температура, проблеми з сечовиділенням (біль).
Правобічний/Лівобічний аднексит. Запалення придатків локалізується з однієї зі сторін. Симптоми та прояви подібні до тих, що пацієнт відчуває при “гострому животі”. Необхідно, щоб лікар провів огляд та пальпацію і визначив патологію.

Якщо перебіг хвороби важкий, у пацієнток з’являються симптоми подібні до інтоксикації. Можлива невралгія.

Діагностика аднекситу

Діагностування захворювання складається з кількох етапів. Спочатку пацієнтка звертається до гінеколога. Після збору анамнезу, пальпації та огляду лікар визначає попередній діагноз.

Другий етап - визначення збудника аднекситу. Для цього лікар призначає лабораторні дослідження: аналіз крові, мазки, бактеріологічний посів.

Також на другому етапі проводять трансвагінальне УЗД (датчик вводять у піхву). Процедура безпечна, пацієнтка може відчувати невеликий дискомфорт. Але це дослідження є золотим стандартом діагностики при запальних і хронічних захворюваннях придатків матки.

Важка форма захворювання вимагає додаткової діагностики - хворим призначають лапароскопію.

Лікування аднекситу

Терапія залежить від стадії захворювання. Якщо форма захворювання легка, то лікар призначає медикаментозне лікування чи фізіотерапію.

Методи лікування залежать від збудника. Залежно від нього пацієнткам призначають:

 • Антибактеріальні чи протизапальні препарати;
 • знеболювальні;
 • вітамінні комплекси для покращення імунітету.

Гостра форма захворювання вимагає проведення лапароскопії. Це малоінвазивний метод, який застосовують з діагностичною метою або для проведення оперативних втручань. За допомогою лапароскопа у ділянці пупка роблять кілька проколів та видаляють гній. Після цього ділянку обробляють антисептичними засобами. Процедура безпечна, а після операції на тілі не залишаються шрами.

Ускладнення аднекситу

Через запалення у ділянці малого таза можуть розвинутися злуки. Вони виникають між матковими трубами, яєчниками, сальником і навіть кишківником. Це може спричинити безпліддя.

Також можуть виникнути:

 • абсцеси (гнійники) в маткових трубах чи яєчниках;
 • хронічний біль в у ділянці малого таза через злуки в маткових трубах;
 • позаматкова вагітність.

Профілактика аднекситу

Рекомендації фахівців щодо профілактики сальпінгоофориту:

 1. Одягайтеся тепло в холодну погоду - бережіть поперек та органи малого таза від переохолоджень.
 2. Дотримуйтеся правил особистої гігієни, носі чисту, а головне зручну спідню білизну.
 3. Дотримуйтеся статевих контактів з одним партнером, уникайте незахищених контактів.
 4. Якщо лікар визначив діагноз “аднексит” - пройдіть комплексне лікування і дотримуйтеся усіх рекомендації. Надзвичайно важливо повністю побороти захворювання, адже ризик розвитку ускладнень дуже високий.
 5. Якщо порушується цикл, з’явилися гнійні виділення, біль внизу живота, печіння чи дискомфорт одразу зверніться за допомогою до лікаря-гінеколога.

Аднексит (сальпінгоофорит) та вагітність

Жінці з діагнозом аднексит завагітніти складно, а я випадку успішного запліднення часто відбуваються викидні. Причиною є ускладнення хвороби та утворення злук в маткових трубах чи яєчниках.

Злуки впливають на анатомічну будову маткових труб, а з часом їх функції погіршуються. Функції яєчників також порушуються. Хронічний аднексит вражає клітини епітелію, що вистилає слизові оболонки. Ці фактори призводять до безпліддя.

Щоб жінка могла завагітніти, необхідно пройти комплексне лікування. Лікар вибирає терапію відповідно до форми та стадії сальпінгоофориту. Це може бути приймання спеціальних медичних препаратів, фізіотерапія чи лапароскопічні операції.

Питання і відповіді про аднексит

Що таке аднексит?

Це гінекологічне запальне захворювання, що розвивається в маткових трубах та яєчниках. Вражає жінок дітородного віку. Особливістю є часті ремісії.

Як лікувати аднексит?

Лікування залежить від типу захворювання та перебігу. Часто лікарі призначають антибактеріальні чи протизапальні препарати, фізіотерапію. Та в окремих випадках потрібна лапароскопія чи операція.

Що таке хронічний аднексит?

Це запальне гінекологічне захворювання. Основні симптоми - біль внизу живота, висока температура, загальна слабкість, порушення менструального циклу. Патологія то прогресує, то відступає, і так відбувається постійно.

Що таке лівобічний аднексит?

Це запалення маткових труб чи яєчників, що локалізується з лівого боку.

 

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Аднексит

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповніть поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00