Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Електроенцефалографія в Києві

Це діагностична процедура, яку проводять для оцінки функції головного мозку шляхом дослідження його електрофізіологічної активності. Взаємодія біоелектричних потенціалів дає можливість побачити, як працюють ті чи інші відділи мозку, визначити вогнища ураження, виявити дисфункцію, травму, запалення або інше порушення роботи органу або структури його тканини. Енцефалограма складається методом графічного відображення та візуально нагадує електрокардіограму. Велика кількість каналів на діагностичному апараті дозволяє одночасно досліджувати кілька симетричних ділянок мозку, а це дає можливість для точнішої діагностики та правильного медичного висновку. Обстеження в Омега-Київ дозволяє вчасно виявити і детально діагностувати енцефаліт, абсцеси, пухлини, ішемію мозку (інсульт) і багато інших захворювань.

Ціни на електроенцефалографію

Стандартна відеоенцефалограма ВЕЕГ (до 15 хв.) 750 ₴ записатися
Стандартна відеоенцефалограма ВЕЕГ європротокол (до 30 хв.) 870 ₴ записатися
Кількісна відеоенцефалограма ВЕЕГ (спектральний аналіз) 870 ₴ записатися

Чи потрібне направлення на ЕЕГ?

Направлення видає невролог або терапевт при підозрі на функціональне або органічне ураження головного мозку, на підставі скарг пацієнта.

Також ЕЕГ може знадобитися для більш детальної діагностики ендокринолога або психіатра. Це пов'язано з тим, що органічні ураження мозку можуть впливати на роботу ендокринної системи або стати причиною серйозного психічного розладу.

Увага: електроенцефалографія в Києві в нашій клініці направлення лікаря не потребує.

Показання та рекомендації до проведення

Обстеження рекомендується проводити при наявності у пацієнта таких скарг:

  • безсоння або аномальна сонливість;
  • часті непритомності;
  • постійні головні болі або запаморочення;
  • розлади пам'яті та уваги, погіршення концентрації;
  • судоми;
  • постійна втома і слабкість;
  • психічні відхилення, нетипова поведінка.

Лікарі, які виконують ЕЕГ-дослідження

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Призначається лікарем для більш детальної діагностики при необхідності:

  • проаналізувати цикли сну;
  • з'ясувати причину порушення кровопостачання мозку;
  • виключити або діагностувати епілепсію;
  • виключити або діагностувати новоутворення мозку;
  • оцінити ступінь ураження мозку при інсульті, психічних захворюваннях або черепно-мозкових травмах;
  • оцінити динаміку захворювання та ефективність призначеної раніше терапії.

Протипоказання

Протипоказань не так вже й багато, ця процедура безболісна та максимально безпечна, її призначають навіть вагітним і дітям. Єдине протипоказання до проведення - деякі важкі патології серця і судин, а також свіжі рани, травми або шви в районі голови і шиї.

Електроенцефалографія в Києві в нашому медичному центрі виконується в максимально комфортних для пацієнта умовах.

Як підготуватися до обстеження?

Перед діагностичною процедурою потрібно відмовитися від кави та енергетиків. Якщо ви приймаєте протисудомні або заспокійливі препарати, потрібно попередити лікаря про те, що ви проходите ЕЕГ і проконсультуватися щодо перерви.

Безпосередньо перед обстеженням потрібно вимити голову. Засобами для укладки користуватися не слід - вони знижують якість результатів діагностики.

За 2-3 години слід обов'язково перекусити, інакше голод і раптове падіння рівня цукру в крові зіпсують результат діагностики. Емоційний стан під час процедури має бути максимально спокійним і розслабленим.

Як проводиться ЕЕГ?

Для обстеження функції мозку на голову пацієнта надягають спеціальний шолом з електродами. Вони фіксують нервові імпульси в тканинах мозку і передають дані на електроенцефалограф. Для більш детального і наочного дослідження пацієнта можуть попросити сидіти спокійно, моргати, глибоко дихати. Також під час проведення ЕЕГ лікар вивчає реакцію пацієнта на звук і яскраве світло.

Стандартна діагностична процедура проходить так:

  1. Запис активності мозку в стані спокою ("фонова крива").
  2. Проба з морганням - пацієнт відкриває і закриває очі по команді лікаря-діагноста.
  3. Проба з вдихом і видихом - пацієнт дихає рідко і глибоко.
  4. Фотостимуляція - за допомогою яскравих світлових спалахів діагностується епілептична активність, оцінюється стан психіки пацієнта.
  5. Звукові проби.

Результати та висновки діагностики

Розшифровкою результатів ЕЕГ займається лікар, він же і проводить медичний висновок, після чого складає схему лікування. Лікар, який проводить електроенцефалографію, остаточний діагноз не ставить - тільки направляє з результатами до фахівця, який виписав направлення або порекомендував цю процедуру.

Як записатися і де зробити електроенцефалографію в Києві?

Для того, щоб записатися на електроенцефалографію в Києві (скорочено - ЕЕГ) в відділення по вулиці М. МАКСИМОВИЧА 10, достатньо зателефонувати за телефоном 044 333 4 333 або 0 800 753 357 або написати через будь-який зручний вам месенджер. Також ви можете залишити заявку або заповнити форму на сайті, і вам зателефонують для уточнення і підтвердження запису на процедуру. Наші координатори реагують на заявки максимально оперативно, тому всі організаційні питання для пацієнтів вирішуються одразу.

Фотографії діагностичного центра

Электроэнцефалография в Киеве
Электроэнцефалография в Киеве
Электроэнцефалография в Киеве
Электроэнцефалография в Киеве

Як працює електроенцефалограф?

Електроенцефалограф - це прилад для дослідження функції мозку з електричним коливанням. Він зчитує ці сигнали з поверхні голови та записує їх у вигляді електроенцефалограми – на папері або на екрані приладу. Запис цих коливань показує клінічну картину стану мозку та дозволяє оцінити його функціонування. Фахівці-діагности вивчають та розшифровують результат для встановлення діагнозу.

Електроенцефалографія в Омега-Київ

Діагностичний комплекс Braintest - "золотий стандарт" ЕЕГ, який дає чітку і детальну картинку на всіх видах проб та досліджень. Електроенцефалограма, зроблена на цьому апараті, дає лікареві максимум інформації про клінічну картину захворювання, його динаміку та ефективність лікування.

Переваги ЕЕГ у клініці Омега-Київ

При попередньому записі можлива консультація, електроенцефалографія та розшифровка результатів за один день. Сучасне високочутливе ЕЕГ обладнання дає максимально точний та інформативний результат.

Поширені питання

Що таке електроенцефалографія?

Електроенцефалографія - це дослідження електричних імпульсів мозку для діагностики неврологічних розладів та відстеження динаміки захворювання, а також для оцінки ефективності лікування.

Що можна побачити на ЕЕГ мозку?

Картинка, яку показує електроенцефалограма, дає можливість діагностувати епілепсію, новоутворення, травми, запальний процес, ураження судин.

Чи потрібне направлення на ЕЕГ?

Так, електроенцефалограма проводиться на підставі рекомендацій невропатолога чи терапевта, іноді – психіатра.

Як отримати направлення на електроенцефалографію у Києві?

Щоб зробити електроенцефалографію, потрібно звернутися за консультацією до невролога у нашому медичному центрі.

Що краще зробити ЕЕГ чи МРТ?

Вибір методу діагностики залежить від того, яке захворювання підозрює у пацієнта лікар. Для діагностики епілепсії та інших захворювань нервової системи рекомендується ЕЕГ.

Скільки потрібно не спати перед ЕЕГ?

Проба з депривацією сну призначається для діагностики епілепсії на початку хвороби або при рідкісних нападах, а також при нічній формі епілепсії. Повна депривація сну – 36 годин до процедури, часткова – 20-24 години. Маленьким дітям та літнім пацієнтам депривацію сну можуть скорочувати до 16 годин.

Чи можна їсти перед енцефалограмою?

Рекомендується перекусити за 2 години до енцефалографії. Натщесерце процедуру проводити немає сенсу - результат буде недостовірний.

Скільки часу триває енцефалограма?

Середня тривалість процедури – 20-30 хвилин.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.5 (6 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Бабенко Анна Михайловна

Автор статті:

Бабенко Ганна Михайлівна

Лікар УЗД, функціональної діагностики, лікар загальної практики - сімейної медицини

Список літератури

  1. Ідіопатична генералізована епілепсія: узагальнення типових проявів та оптимальне лікування – 24.06.2021, підготувала Олена Коробка, тематичний номер "Неврологія, Психіатрія, Психотерапія" № 2 (57) 2021 р.
  2. Эпилепсия. Неотложная немедикаментозная помощь при судорожном эпилептическом приступе на догоспитальном этапе – авторы: Е.А. Труфанов, 09.11.2017.
  3. ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЯ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ЛЮДИНИ – методичні рекомендації до практикуму
  4. Що таке енцефалографія? – авторка Смашна Олена Євгенівна, психіатр, дитячий психіатр, психотерапевт, к.м.н.

 

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами
Bitmabrind_Anna
20.06.2021

Доброго дня, робили процедуру Електроенцефалограму у цьому медичному закладі. Дуже незвично виглядає, але лікар нам все пояснила так що дитина з задоволенням просиділа в тій шапці. Дякуємо за роботу та небайдужість до маленьких пацієнтів. 

МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР ОМЕГА-КИЇВ
21.06.2021

Доброго дня, Bitmabrind_Anna. Дякуємо, що Ви знайшли час, щоб поділитися враженням від відвідування нашого медичного центра та лишити високу оцінку. Ми дуже цінуємо думку наших пациєнтів. З повагою, медичний центр Омега-Київ.