×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Ерозія шийки матки

 

    Ерозія шийки матки - це порушення цілісності або утворення виразкової рани на слизовій оболонці шийки матки. Дане захворювання легко визначити при профілактичному огляді в кріслі гінеколога.

Ерозія шийки матки буває двох видів:

 • Справжня;
 • Фонова (псевдоерозія).

Під діагнозом "ерозія шийки матки" лікар зазвичай має на увазі фонову ерозію.

    Справжня форма діагностується нечасто і існує недовго, тому що, як маленька ранка, вона або швидко гоїться, або перетворюється в фонову ерозію. Виглядає така ерозія як яскраво-червона пляма на неушкодженій рожевій слизовій шийки матки і зазвичай існує не більше 14 днів. Справжня ерозія матки може кровоточити під час або після сексу, і являє собою порушення цілісності слизової органу. Захворювання виникає внаслідок запальних процесів або ж інфікування організму.

    Фонова ерозія (ектопія) супроводжується розростанням епітелію в каналі шийки, а також в піхву. Зазвичай ерозія шийки матки протікає, без будь-яких симптомів і може нагадувати про себе тільки патологічною секрецією, виділеннями крові, больовим синдромом після статевого акту. Даний патологічний стан може з часом привести до розвитку злоякісної пухлини.

эрозия шейки матки –фото

Причини виникнення захворювання

    У медицині описується безліч причин, через які виникає і розвивається дана патологія. Багато факторів впливають на розвиток захворювання. Основними причинами є:

 1. Гормональний збій.
 2. Зниження імунної системи.
 3. Занадто ранній початок статевого життя.
 4. Рання перша вагітність і ранні пологи (до 16 років).
 5. Не дотримання гігієни інтимних місць.
 6. Часта зміна статевих партнерів.
 7. Травма жіночих статевих органів при абортах, важких пологах, медичних маніпуляціях або через неправильне застосування внутрішньопіхвових контрацептивів, через невміле спринцювання.
 8. Віруси, бактерії, що провокують запалення шийки матки і патології органів сечостатевої системи.
 9. Хламідіоз, трихомоніаз, кандидоз.
 10. Вірус папіломи людини (ВПЛ).
 11. Спадкова схильність.

    Вроджені ерозії діагностуються часто, тому жінкам слід систематично спостерігатися у лікаря-гінеколога. У Києві в медичному центрі "Омега-Київ" готові провести огляд та лікування ерозії. Детальніше про ціну і послуги по телефону.

Симптоми

    Патологія не проявляється яскравими симптомами, тому представниці слабкої статі зазвичай дізнаються, що у них захворювання під час огляду у лікаря-гінеколога. У більшості випадків маткові хвороби протікають безсимптомно, але не часто жінки можуть скаржитися на незвичайні виділення з піхви, яким супроводжують болі. Така симптоматика пов'язана з інфікуванням.

    Поява явних ознак запізнюється по відношенню до розвитку основної патології, тому покладатися на відсутність скарг у жінки і відмовлятися від проходження терапії не можна. Негативні зміни, які відбуваються в епітелії при ерозії шийки матки, цє сприятливе середовище для розвитку різного роду злоякісних процесів. Як показали медичні дослідження, ракові пухлини на шийці матки часто розвиваються на фоні не змінених тканин, а своєчасна терапія фонових процесів в рази скорочує ризик розвитку онкології.

    При псевдоерозії (ектопія) симптоматика може і не розвинутися, тому лікарі радять для перевірки двічі на рік проходити кольпоскопію - огляд слизової статевих органів за допомогою кольпоскопа, в умовах оптичного збільшення при додатковому освітленні. Ця маніпуляція не приносить болю і займає не більше 20 хв., Зате після неї можна бути впевненим в відсутність або наявності патології. Якщо хворобу не лікувати, то в наслідок цього можуть спостерігатися виділення крові і гною, які супроводжуються болями. Особливо загрозлива симптоматика - це виділення крові після або під час статевого акту.

 

лечение эрозии шейки матки – фото

Діагностика ерозії шийки матки

    При першому ж огляді лікар-гінеколог зможе діагностувати ерозію шийки матки. Але, візуального огляду мало для постановки точного діагнозу. Щоб точно зрозуміти і визначитися з призначенням ефективної терапії, потрібно в обов'язковому порядку провести лабораторні та інструментальні дослідження. Діагностика в себе включає:

 1. Стандартний мазок на флору.
 2. Цитологія (зішкріб з поверхні органу і цервікального каналу для дослідження клітин з метою виявлення запалення або онкології).
 3. Розширена кольпоскопія - докладне обстеження за допомогою спеціального мікроскопа-кольпоскопа який збільшує до 30 разів і проходить з використанням спеціальних розчинів.
 4. ПЛР-діагностування на основні інфекційні патології.
 5. Бактеріологічний посів мікрофлори піхви (мазок з піхви).
 6. Аналізи на ВІЛ, RW (сифіліс), гепатити.
 7. Біопсія (в разі, якщо підозрюється онкологія).

    Діагностику готові провести кваліфіковані фахівці клініки "Омега-Київ". Ціни на діагностику і лікування можна дізнатись за номером телефону в Києві. У клініці працюють досвідчені лікарі, які готові провести комплексне лікування будь-гінекологічної патології.

Методи лікування ерозії шийки матки

    Терапевтичний підхід, першочергово, визначається видом, розмірами ерозії, віком жінки, наявністю або відсутністю супутніх патологій. Тобто, терапія призначається строго в індивідуальному порядку для кожної жінки.
    Перш за все, перед початком основної терапії проводиться докладне діагностування і раціональна терапія ІПСШ (в разі підтвердження діагнозу), інакше позитивного ефекту не буде. Крім того потрібно в обов'язковому порядку обстежувати статевого партнера. Спочатку потрібно усунути запалення в шийці матки і піхві. Якщо порушені функції яєчників, слід також виконати відповідну терапію. У терапії захворювання практична гінекологія керується такими правилами:

 1. Лікування істинних ерозій шийки матки і псевдоерозій проходить одночасно з фоновими хворобами, які спровокували або підтримують їх.
 2. Спостереження за вродженими ерозіями, відсутність потреби їх терапії.
 3. Патологію в активній стадії запального процесу лікують консервативними методами (у піхву призначають тампони з обліпихою, риб'ячим жиром, солкосеріловою маззю, синтоміциновою емульсією, аерозолями зі вмістом антибактеріальних препаратів - Левовінізоль, Олазоль та ін.).
 4. Якщо діагностовано запальний процес, то лікування повинно бути спрямоване на збудників інфекції.

    Сучасні підходи до терапії маткової патології засновані на застосуванні механізму усунення клітин циліндричного епітелію, їх відторгненні і подальшому відновленні слизової на поверхні псевдоерозії. З цією метою використовуються методики діатермокоагуляції, лазеровапорізації, кріодеструкції, радіохвильової метод.

    Найбільш поширений метод лікування - припікання ерозії. Така процедура не вимагає особливої ​​підготовки пацієнтки, виконується за лічені хвилини і процес загоєння максимально швидкий - до 2-х тижнів.

    Увага! При вагітності зазвичай лікування не проводиться. Терапію призначають після пологів. Але в Києві лікарі можуть підібрати методи терапії, найбільш безпечні для дитини і майбутньої мами.

Лікування ерозії шийки матки в медичному центрі "Омега-Київ"

У клініці "Омега-Київ" на сьогоднішній день практикують такі методи лікування ерозії на будь-якій ділянці шийки матки:

 1. Діатермокоагуляція. Цей спосіб, є найбільш щадним, але і не менш ефективним. В основу цієї методики закладений вид припікання ерозії із застосуванням, як терапевтичного способу, так і найболючішого варіанту із застосуванням електрохвиль. Цей вид терапії не радять застосовувати жінкам, які планують вагіітність.
 2. Кріотерапія. Більш інноваційний метод лікування ерозії шийки матки, який майже не відчувається пацієнткою. Проте, кріотерапія повністю не усуває патологію, а лише скорочує діаметр ураження шийки матки. Суть цієї методики полягає в тому, що на уражене місце наноситься спеціальний рідкий азот, який руйнує запалені клітини слизової, але не до кінця. Це спосіб використовують для пацієнток, у яких початкова стадія захворювання і якщо жінка не народжувала.
 3. Лазеротерапія. Вважається одним з кращих способів терапії, так як методика заснована на інноваційних лазерних технологіях. На уражену область шийки матки впливають лазером, який усуває рану повністю і не залишає рубцевої тканини на органі. Майже всі лікарі радять такий спосіб терапії.

    Вище описані види лікування ерозії шийки матки, мають найбільший попит і є найефективнішими. У процесі терапії, дуже важливо підібрати правильний спосіб. Так як саме від цього залежить результат. Але найголовніше, що повинна запам'ятати жінка, що самолікування може обернутися ще більшими проблемами зі здоров'ям. Адже ерозія часто провокує розвиток онкології.

    У клініці "Омега-Київ" проводять лікування, використовуючи найсучасніші методи і застосовуючи сертифіковані лікарські препарати. Записатися на прийом можна за телефоном.

Профілактика

    Як відомо, щоб не лікувати, краще запобігти розвитку хвороби. Саме тому лікарі-гінекологи рекомендують дотримуватися профілактичних заходів. Профілактика ерозії шийки матки включає в себе:

 1. Дотримання правил особистої гігієни жінкою та її статевим партнером.
 2. Застосування засобів контрацепції, зокрема презерватива, особливо з новим статевим партнером.
 3. Уникати частої зміни статевих партнерів, так як це провокує зміну мікрофлори піхви, що підвищує ризик інфікування і подальшого розвитку патології.
 4. Систематичні (раз в 6 місяців) профілактичні огляди у гінеколога, в період статевого дозрівання і протягом життя в рази скорочують ризик «запустити» хворобу і є профілактикою онкології.
 5. Мінімальна відсутність комфорту в області статевих органів (свербіж, виділення, печіння) - привід для позапланового огляду у лікаря.
 6. Важливо розуміти, що не слід чекати, при найменших проявах негативної симптоматики треба звернутися до гінеколога.
 7. Ерозія шийки матки піддається терапії краще, якщо вона буде діагностована на самому початку розвитку патології. Прогноз результату захворювання в цьому випадку найсприятливіший.

 

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Ерозія шийки матки

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00