Лікування генетального герпесу

 

    Генітальний герпес - різновид вірусного ураження слизових статевих органів. Характеризується він появою спочатку групи пухирців, а потім ранок і ерозій. Супроводжується додатково почуттям печіння, набряком, збільшенням пахових лімфаузлів і ознаками інтоксикації.

Це захворювання може провокувати виникнення рецидивів, що може спричинити небезпечні ускладнення, зокрема, такі як:

 • зниження імунітету;
 • розвиток бактеріальної інфекції;
 • ураження нервової системи;
 • виникнення раку шийки матки та простати.

    Небезпечна хвороба для вагітних жінок, так як існує велика ймовірність самовільного викидня, різного роду патологій і смерті новонародженого. Ця хвороба входить в групу захворювань, що передаються статевим шляхом.

Що таке генітальний герпес

    Генітальний герпес - вірусне ураження статевих органів, він набув значного поширення. Збудником інфекції є різновид вірусу простого герпесу. Найчастіше це захворювання протікає разом з цитомегаловірусом і уреаплазмою.
Він передається в основному статевим шляхом, при різних формах статевих контактів дуже просто проникає в пошкоджені шкірні покриви і слизові оболонки. Після зараження вірус поширюється в нервові клітини, зберігаючись там довічно. Розмноження вірусів в клітинах шкіри і слизової призводить до їх руйнування і загибелі.

    Інфекційний процес характеризується хронічним перебігом і виявляється циклічно, тобто чергуються періоди рецидивів і ремісії. Під час рецидивів з'являються висипання у вигляді пухирців, коли клінічні ознаки починають поступово зникати. Найчастіше хвороба протікає безсимптомно, але в будь-якому випадку людина є джерелом інфекції.

    Захворювання зустрічається переважно у жінок, але іноді буває і у чоловіків. Пік захворюваності припадає в основному на вік 40 років, однак, іноді з'являється і у молодих людей при першому статевому контакті.

    Захворювання найчастіше передається під час статевого контакту, як звичайного, так і під час анального сексу. Іноді інфікування може відбуватися через предмети особистої гігієни. Можна заразитися і від партнера з герпетичним висипанням в області рота, так як при оральному контакті інфекція з губ потрапляє на статеві органи.

Існують основні причини генітального герпесу, зокрема, такі як:

 • порушення імунної системи;
 • мікротріщини слизової і шкірних покривів;
 • одночасне наявність декількох статевих партнерів.

Крім того, підвищує ймовірність виникнення хвороби заняття сексом без презерватива.

Симптоми генітального герпесу

    У більшості носіїв протягом тривалого часу хвороба абсолютно ніяк себе не проявляє. Інкубаційний період у первинно інфікованих становить до 7 днів. У чоловіків вірус прогресує в органах сечостатевої системи, а у жінок - в піхві, цервікальному і сечівнику.

    Початковими ознаками протікання захворювання вважається поява сильного свербіння, хворобливість і печіння в осередках пошкодження. Через деякий час на цьому місці утворюються висипання.

    Висипання розташовується окремо або може бути згруповано. Вони мають вигляд пухирців діаметром до 4 мм. Розташовані вони на набряклій і почервонілій основыі. Поява висипань супроводжується незначною лихоманкою, нездужанням, головним болем і безсонням. Пахові лімфаузли стають набагато більшими і болючими.

    Через кілька днів висипання самостійно розкриваються, утворюючи ерозії з нерівними обрисами. У цей час хворі скаржаться на сильний свербіж і відчуття печіння в області ерозій, виражену болючість, що підсилюється при статевих контактах. Протягом перших декількох днів утворюються нові висипання, і з них активно виділяється вірус.

Поступово ерозії покриваються корочками і гояться, залишаючи тільки невеликі області пігментації або світліші ділянки шкіри.

Симптоми генітального герпесу у жінок

Найбільш яскравими симптомами генітального герпесу у жінок будуть:

 • найсильніший, неприємний свербіж;
 • почервоніння і біль в ураженому місці;
 • утворення бульбашок з липким, прозорим вмістом на шкірі і слизових.

    Крім того, може бути збільшення лімфатичних вузлів, головні і м'язові болі, а також підвищення температури. Однак, симптоматика захворювання може дуже сильно відрізнятися. Деякі відзначають у себе також і наявність герпетичного циститу. В такому випадку частішають позиви в туалет і при цьому виникають хворобливі відчуття.

    Найбільш гострим вважається первинне виникнення вірусу. Найчастіше воно супроводжується погіршенням самопочуття, посиленням неприємних, болючих відчуттів і тривалим протіканням рецидиву. Явна стадія хвороби триває протягом 5-10 днів. Рецидиви захворювання зустрічаються по кілька разів на рік, можуть бути і щомісячні загострення.

Симптоми генітального герпесу у чоловіків

    Симптоми генітального герпесу у чоловіків багато в чому залежать від того, на якій стадії знаходиться захворювання. На початковій стадії протікання хвороби, а також при виникненні рецидивів можуть спостерігатися такі ознаки як:

локальний свербіж, печіння і почервоніння в області геніталій;

 • набряклість головки члена;
 • біль при статевому акті;
 • збільшення пахових лімфаузлів.

У процесі прогресування хвороби з'являються більш характерні ознаки, до яких можна віднести такі як:

 • виникнення характерних висипань через тиждень після зараження;
 • через кілька днів пухирці лопаються і утворюються виразки;
 • поступово відбувається підсихання кірочок і загоєння виразок.

    При виникненні рецидиву захворювання висипання з'являються на раніше уражених місцях. У разі атипового перебігу захворювання воно здатне маскуватися під симптомами інших хвороб, супроводжуючись при цьому лихоманкою і температурою.

Методи діагностики генітального герпесу

Діагностика генітального герпесу проводиться за допомогою таких лабораторних методів дослідження як:

 • вірусологічні методики;
 • полімерна ланцюгова реакція;
 • виявлення антигенів збудника;
 • виявлення антитіл в крові;
 • цитоморфологические методики.

    Аналіз на наявність генітального герпесу проводиться неодноразово з інтервалом в декілька днів. Найчастіше проводиться від 2 до 4 досліджень з різних осередків ураження. У жінок рекомендовано проводити забір матеріалу на 18-20 день менструального циклу. Це підвищує шанси на визначення вірусної інфекції і дозволяє поставити правильний діагноз.

    Найчастіше діагноз встановлюється лікарем при проведенні візуального огляду. При цьому дослідженню піддаються зовнішні статеві органи, стегна, сідниці і анальний отвір. У жінок за допомогою дзеркала проводиться огляд піхви на предмет наявності висипань на її стінках.

Лікування генітального герпесу

   Лікування генітального герпесу, його тривалість та інтенсивність багато в чому залежить від форми хвороби і ступеня її тяжкості. Як саме проводити лікування у кожного окремого пацієнта визначає лікар-венеролог на основі проведення повного огляду і обстеження хворого. Самолікування в такому випадку неприпустимо. Щоб визначити, як саме проводити лікування, потрібно зробити імунограму.
Хворому рекомендують при статевих контактах використовувати презерватив або повністю відмовитися від статевих контактів до повного одужання.

Для проведення терапії застосовуються такі групи лікарських засобів як:

 • противірусні препарати;
 • імуностимулюючі засоби;
 • симптоматичні препарати.

    Застосовуються засоби в таблетованому вигляді для внутрішнього застосування і місцеві засоби, які наносяться на шкіру в місцях ураження. Вибір засобу для місцевого застосування, кратність і тривалість проведення терапії визначає лікар. В основному вони наносяться по кілька разів на день протягом тижня.

    Останнім часом зростає затребуваність інтерферонів, так як вони допомагають впоратися з інфекцією і мають виражений противірусну дію. Такі кошти можуть призначатися всередину і для місцевого застосування. Деякі препарати представляють собою свічки, що застосовуються в складі комплексної терапії. Для полегшення ознак хвороби призначаються нестероїдні протизапальні препарати. Антибіотики при проведенні лікування генітального герпесу не призначаються, так як вони діють тільки на бактерії, але не на віруси.

Лікування генітального герпесу у жінок

     Яким би не було лікування генітального герпесу, потрібно розуміти, що повністю позбутися від хвороби неможливо. Однак, при грамотно проведеноій терапії можна полегшити симптоматику протікання хвороби, щоб зменшити частоту виникнення рецидивів. При цьому важливо враховувати, ніж раніше звернутися за допомогою, тим успішнішим буде процес проведення терапії. Найкращі результати можна отримати при проведенні лікування в першу добу після виникнення ознак хвороби.

    Лікування проводиться шляхом застосування противірусних препаратів в таблетованому вигляді і мазей. Це дозволить запобігти поширенню вірусу. Також призначаються анальгетики та препарати, що допомагають зменшити печіння і інші наявні неприємні симптоми.

    Мазь для місцевого застосування наноситься на попередньо очищені і висушені уражені області. Схему прийому противірусних препаратів призначається лікарем. Якщо у жінки спостерігаються часті рецидиви, то призначається проведення профілактичного лікування. Це дозволить зменшити ризик виникнення рецидиву. Також застосовуються препарати, які зміцнюють імунну систему.

Лікування генітального герпесу у чоловіків

    Проведення лікування генітального герпесу у чоловіків має на увазі під собою вплив на основні ознаки протікання захворювання. Для цього застосовуються лікарські препарати, що допомагають усунути свербіж, печіння, а також прискорити процес загоєння виразок.

    Також показано застосування противірусних препаратів, спрямованих на придушення вірусу в організмі людини. Додатково застосовуються імуноукріпляючих препарати та інші засоби, призначені для підвищення опірності організму. В особливо складних випадках додатково призначається фізіотерапія.

Профілактика генітального герпесу

    Способом профілактики зараження служить використання презервативів при випадкових статевих контактах. Однак, навіть в таких випадках залишається ризик інфікування через мікротріщини і пошкодження на слизових оболонках і шкірних покривах, незахищених презервативом.

    Заходами профілактики служить також і дотримання інтимної гігієни, а також гігієни статевого життя, своєчасне виявлення і проведення лікування венеричних хвороб. Інфікована людина повинна попередити про можливість зараження свого статевого партнера, навіть в разі того, якщо виражена симптоматика відсутня.

    Після сумнівного статевого контакту можна вдатися до методу екстреної профілактики генітального герпесу місцевими противірусними препаратами.

 

 

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00