вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
Гінеколог • уролог • ендокринолог
УЗД - діагностика • забір аналізів
фізіотерапія
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
МРТ - діагностика • КТ - діагностика
УЗД - діагностика • забір аналізів
гінеколог • терапевт • кардіолог
вертебролог • фізіотерапія • невролог
уролог • проктолог • хірург • стаціонар
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
Забір анализів • гінеколог
УЗД - діагностика

Лікування генетального герпесу

 • Безкоштовна консультація (гінек)
  Безкоштовна консультація (гінек)

 

Генітальним герпесом називається вид простого герпесу 1-2 категорії, які відносяться до сімейства Herpesviridae. Вони схильні викликати складні інфекції, в числі яких і трансплацентарні (впливають на внутрішньоутробну потворність), а також небезпечні рецидивуючі захворювання, які можуть бути потенційно смертельними. Згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), близько 90% населення планети є переносниками простого герпесу.

 Особливу увагу вирішенню даної проблеми приділяють фахівці медичного центру «Омега-Київ». Наявність сучасної лабораторії з провідним медичним обладнанням дозволяє проводити високоточну діагностику не тільки активних видів герпесу, але і виявляти будь-які приховані форми. Ми завжди раді запропонувати пройти лікування герпесу в нашій клініці!

В даний час відомо більше 100 вірусів герпесу, які викликають захворювання:

 • герпесвірус людини 8-го типу (пов'язаний з саркомою Капоші)
 • герпесвірус людини 7-го типу
 • герпесвірус людини 6-го типу
 • вірус Епштейна-Барр (EBV)
 • вірус вітряної віспи/оперізувального лишаю (Herpes zoster)
 • вірус простого герпесу 2 типу (HSV-2, генітальний герпес)
 • вірус простого герпесу 1 типу (HSV-1, лабіальний герпес)

Віруси сімейства Herpesviridae можуть перебувати в латентному стані протягом усього життя людини. Враховуючи стан інтерферонової ланки в імунній системі, клінічні прояви герпесу у людини можуть мати різну форму: ледь помітні бульбашки на шкірі або навіть складні ураження ЦНС людини.

Вірус простого герпесу (далі ВПГ) не тільки вражає систему внутрішніх органів, але і ЦНС (енфецваломієліт, мієліт, енцефаліт), уражає очі (увеїт, кератокон'юнктивіт, кератит), слизові оболонки рота і статевих органів, печінка (гепатит у дітей і дорослих), шкіру. Серед усіх клінічних проявів простого герпесу, найбільш поширеним є ураження слизових оболонок і шкіри. В якості джерела інфекції виступає носій вірусу або хворий. Передається він не тільки повітряно - крапельним, але і статевим, контактним і трансфузійним шляхом, а також під час пересадки органів. Зараження плоду під час вагітності може відбутися як трансплацентраним, так і трансцервікальним шляхом.

Після того, як вірус герпесу проник в організм, він вражає нервові клітини. Розмножуючись у них, він переходить у латентну стадію, і на закінчення настає стадія активації реплікації вірусу та його перехід у місця висипань. Активувати вірус може не тільки сексуальний контакт, але і перенесені простудні захворювання, фізичне і психічне виснаження організму, переохолодження, менструація, прийом гормонів, механічне ушкодження шкіри і будь-які імунодефіцитні стани.

Герпес генітальний, як правило, викликається вірусом простого герпесу 2 типу, незважаючи на те, що останнім часом ВПГ 1 типу набуває поширення із-за зростання орально-генітальних контактів.

Генітальний герпес має яскраво виражені симптоми: спочатку виникає почервоніння та відчуття печіння шкіри, а в наслідок утворюються локальні або групові висипання болючих бульбашок, які вражають зовнішні і внутрішні статеві органи. В ході захворювання, бульбашки приймають вигляд виразок, які поступово покриваються скоринкою, гояться і відпадають. Перші прояви герпесу супроводжуються підвищенням температури тіла, загальним нездужанням, головним болем. Нерідко у жінок уражаються статеві губи, піхва і навіть шийка матки, трохи рідше - лобок, сідниці, промежину і стегна.

У чоловіків зазвичай висипання відбуваються в області голівки статевого члена, крайньої плоті, вінцевої борозни і губки уретри, рідше - прояви генітального герпесу спостерігаються в області лобка, мошонки, промежини, сідниць і стегон.

Тривалість життєдіяльності вірусу становить близько 10-12 днів, а в разі первинного епізоду - еволюційний процес висипу триває протягом 15-20 днів, після яких настає загоєння.

Характер рецидиву герпес набуває приблизно у 30% - 50% уражених інфекцією. Незважаючи на варіювання термінів, розвиток герпесу відбувається протягом перших 6 місяців.

Ускладнення герпесу досить важкі: внутрішньоутробне інфікування плода, герпетичне ураження шийки матки, що часто служить причиною безпліддя. Наявність вірусу герпесу в нервових структурах малого тазу тягне за собою утворення стійких больових синдромів, тазових симпаталгій, гангліонітів і розвитку невритів.

Діагностика

Якщо у Вас виникли підозри на герпес, лікування повинно бути побудовано на результаті цитологічного обстеження, молекулярної діагностики (ПЦР) і результаті імуноферментних тестів, які визначають наявність імуноглобулінів класу А, М і G в крові).

Як лікувати герпес?

Досить складним завданням є лікування герпетичної інфекції, тому воно повинно проводитись під контролем досвідченого лікаря. Ацикловір (у таблетках, ін'єкціях або мазі) - є відмінним фармакологічним препаратом, який допомагає усунути герпес 1 і 2 типу, але повне позбавлення від нього він не дасть. У комплексі з ацикловіром для лікування герпесу призначають імуномодулюючу терапію, вакцинотерапію, препарати інтерферону, імуноглобуліну.

У діагностичному центрі «Омега - Київ» Вам допоможуть впоратися з будь-яким захворюванням:

 • точне діагностичне дослідження
 • швидке та ефективне лікування
 • профілактичні заходи

Ми гарантуємо повну анонімність обстеження і лікування в нашій клініці, а для візиту до нас Вам не знадобляться направлення лікаря або які-небудь інші документи.

Часті питання про герпес:

Генітальний герпес: скільки проходить?

Інкубаційний період при зараження генітальним герпесом становить до 14 днів, після чого проявляються перші висипання на статевих органах. Навіть без належного лікування первинний герпес проходить протягом двох – трьох тижнів, після чого хвороба переходить у приховану форму з рецидивами. Рецидиви виникають кілька разів на місяць.

Як передається генітальний герпес?

Генітальний герпес передається тільки статевим шляхом і є одним з найбільш поширених захворювань сучасності. Щоб запобігти ризику появи цієї недуги, необхідно утримуватися від незахищених статевих контактів.

Герпес на губах під час вагітності: що робити?

Поява герпесу на губах жінки в період вагітності є свідченням того факту, що імунітет знижений. Отже, важливо переглянути щоденний раціон, проконсультуватися з лікарем і, можливо, з його дозволу пропити курс вітамінів. Рецидив герпесу не є небезпечним захворюванням для вагітної жінки. Небезпека може представляти тільки його первинний прояв, викликаючи порушення в формуванні плоду.

Як довго триває герпес?

Середні строки перебігу герпесу становлять 11 – 14 днів. Активний перебіг хвороби з утворенням пухирців і гнійників триває протягом трьох – чотирьох днів, з четвертого по дев'ятий день відбувається процес загоєння. Загоєння супроводжується свербежем і закінчується формуванням скоринки.

Що буде, якщо не лікувати герпес?

За наявності вірусу герпесу в організмі людина регулярно піддається рецидивам, які супроводжуються утворенням пухирців, печінням і сверблячкою. Якщо не лікувати це захворювання, то воно пройде самостійно, однак процес загоєння буде проходити досить довго, супроводжуючись неприємними відчуттями. В деяких випадках при відсутності належного лікування може залишитися невеликий шрам, який може бути помітний протягом декількох років.

Герпес на губах: як швидко позбутися?

Ця недуга протікає від 11 до 14 днів, але щоб полегшити дискомфорт можна скористатися маззю. При частих рецидивах герпесу бажано звернутися за консультацією до лікаря, який порадить найбільш дієві ліки та імуномодулюючі засоби.

Як проявляється герпес на шкірі?

Передвісником герпесу є неприємне поколювання в області губ, яке вже через кілька годин дає про себе знати у вигляді почервоніння, припухлості. Потім це почервоніння супроводжується утворенням дрібних сверблячих пухирців з гноєм. Цей стан триває протягом 3-х – 4-х днів, а потім повільно згасає. Процес загоєння супроводжується утворенням кірочки.

Як прибрати герпес на початковій стадії?

Щоб прибрати герпес на початковій стадії, слід при перших же ознаках скористатися маззю, яка усуває прояви вірусу. Бажано, щоб мазь Вам підібрав лікуючий лікар, який знає клінічну картину захворювання.

 

 

Додати коментар

Коментарі


9.76 з 10 , на основі 24 голосів
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00
Записатись на прийом