×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Кісти яєчників

Кісти яєчників

Кіста яєчника - ретенційне утворення, що виникло внаслідок накопичення секрету в існуючій порожнині яєчника. Розрізняють наступні види кіст яєчника: фолікулярну, кісту жовтого тіла, параоваріапьну кісту, дермоідну кісту, ендометріоідну кісту.

Симптоми, перебіг. Утворення не буває великих розмірів, так як відсутня проліферація клітинних елементів, а накопичення рідини відбувається пасивно. Скарг хворі не пред’являють, менструальний цикл не порушений. При вторинних змінах кіст (перекрут, крововиливи) виникають симптоми гострого живота.
Діагноз ставлять на підставі гінекологічного дослідження хворого. Нерідко діагноз уточнюється під час операції і при подальшому патоморфологічному дослідженні видаленого препарату. Диференціюють від кістоми яєчника і запальних змін придатків матки (гідросальпінкс).

Лікування. Консервативне ведення хворих можливе тільки при невеликих розмірах кіст і відсутності їх зростання (динамічне спостереження). У всіх інших випадках лікування оперативне (у молодих жінок-резекція яєчника, у більш літніх - овариектомія). Термінову операцію роблять при перекруті ніжки кісти або крововиливі.

Кістома яєчника - проліферуюча доброякісна епітеліальна пухлина. Розрізняють два основних види кістом - серозні і муцинозні. При серозних кістомах малігнізація спостерігається в 10-15%, при муцинозних - в 3-5% випадків.

Симптоми, перебіг. Розвиток кістом безсимптомний. Іноді хворі скаржаться на біль в животі. Менструальна функція не порушується. При гінекологічному огляді визначається пухлиноподібне утворення тугоеластичної консистенції ззаду від матки. Муцинозні кістоми найчастіше бувають односторонніми, серозні двосторонніми, нерідко супроводжуються асцитом.

Діагноз грунтується на даних гінекологічного дослідження. Остаточний діагноз ставлять під час операції і після гістологічного дослідження видаленого препарату.

Лікування оперативне. Обсяг операції залежить від віку хворої і характеру пухлини. Важливі профілактичні гінекологічні огляди.

В діагностичному центрі «Омега-Київ» зроблять все необхідне:

  • Точну діагностику
  • Ефективне лікування
  • Розроблять ефективні заходи профілактики

Обстеження і лікування в клініці «Омега-Київ» Ви можете пройти в зручний для Вас час за попереднім записом. Для звернення в клініку вам не потрібні ніякі документи або направлення.

 

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Кісти яєчників

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00