Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Лікування обструктивного бронхіту в Києві

Записатись на консультацію лікаря

Обструктивний бронхіт - це захворювання запального характеру, що виникає в порожнині бронхів. Воно характеризується утворенням сухого кашлю, при цьому може бути присутнім в бронхах мокротиння, а також проявлятися задишка.

Ціни відділення терапії

Прийом лікаря терапевта (консультація, огляд) 800 ₴ записатися
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) - час виконання 1 дн. 200 ₴ записатися
Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) - час виконання 1 дн. 140 ₴ записатися
ПЛР. Визначення ДНК Mycobacterium tuberculosis (Якісне визначення)(сеча, мокрота) - час виконання 5 дн. 400 ₴ записатися
Показати все Сховати

Обструктивний бронхіт - це захворювання запального характеру, що виникає в порожнині бронхів. Воно характеризується утворенням сухого кашлю, при цьому може бути присутнім в бронхах мокротиння, а також проявлятися задишка. У деяких випадках по етіології можна сплутати бронхообструктивний синдром з проявами бронхіальної астми.

Ця хвороба поширена по всій планеті, однак найчастіше її можна зустріти саме в тих місцях, де вологий і дуже холодний клімат. Прогноз на одужання у дорослих і дітей суттєво відрізняється, тому що все залежить від симптомів, лікування і від загального стану хворого. В середньому одужання настає через 2 тижні, за умови дотримання рекомендацій лікаря.

Якщо виставлений хронічний обструктивний бронхіт, то в даному випадку прогноз на одужання буде не надто сприятливим, так як навіть після проходження повного курсу, можливе виникнення ускладнень або неприємних залишкових ефектів, від яких не так просто позбутися. До них можна віднести дихальну недостатність, що в деяких випадках може стати причиною виникнення астми.

Лікування

Якщо симптоми обструктивного бронхіту стали з'являтися у немовля, то потрібне негайне звернення до стаціонару, так як лікування повинно бути не тільки правильно підібраним, але і проводитися строго під наглядом лікаря.

Лікарі-терапевти

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

В залежності від ступеня тяжкості захворювання і його проявів доктора можуть призначати ряд різних препаратів.

  1. Противірусні потрібні в тому випадку, якщо бронхіт обструктивного характеру став наслідком застуди. Споживання противірусних препаратів дозволяє видалити з організму вірус, що викликав первинні симптоми ГРВІ. Такі ліки можуть бути самої різної форми і придбати можна їх у вигляді свічок, таблеток, сиропів і навіть крапель. Додатково можуть бути призначені гомеопатичні препарати для зміцнення імунітету.
  2. Виписування бронхолітичних препаратів дозволяє зняти спазм в області бронхів, а також видалити такий симптом як утруднене дихання. В основному виписують ті ліки, в яких є додатково протизапальна дія. Лікування такими засобами категорично заборонено дітям у віці до 2 років.
  3. Муколитики є важливими при лікуванні обструктивного бронхіту, проте їх споживання повинне бути тільки після призначення лікаря.
  4. Застосування спазмолітиків потрібно при складній формі обструктивного бронхіту, щоб зняти больові відчуття і важкість у області грудини. Такі препарати можуть бути у вигляді таблеток, інгаляцій і крапель.
  5. Прийом антибіотиків може знадобитися в тому випадку, якщо на дослідженні мокротиння було виявлено присутність бактеріальної інфекції, ознакою якої може стати наявність гною при відхаркуванні, а також тривалої температури і важкої інтоксикації.
  6. Якщо є схильність до алергії або спадковість, то лікар може прописати прийом антигістамінних препаратів. Таким чином, знімається набряклість в бронхах та істотно знижується яскравість симптомів.

Категорично забороняється застосовувати антибіотики самостійно, особливо якщо мова йде про лікування дитини, так як це може привести до більш серйозних наслідків і утворення інших не менш небезпечних захворювань.

Лікування обструктивного бронхіту повинно проводитися не тільки за допомогою медикаментів, а й з проведенням ряду додаткових дій.

  1. Хворому потрібно перебування в приміщенні з вологим і прохолодним повітрям, що дозволить уникнути скупчення і поширення інфекції. По можливості бажано видалити всі предмети, здатні накопичувати пил.
  2. Обов'язково споживання рясного і теплого пиття. При лікуванні бронхіту будь-якого типу пиття має бути збільшено в кілька разів, так як надходження великої кількості рідини дозволяє уникнути згущення крові і мокротиння. Таким чином, легені будуть очищатися набагато швидше і це поліпшить дихання.
  3. Якщо відмічається сильна інтоксикація організму і підвищена температура, то бажано вертикальне положення хворого. Так мокрота буде набагато краще відходити від бронхів і виходити.
  4. Цілком припустимо наявність помірних фізичних навантажень. Якщо хворий не тільки відчуває бажання рухатися, ходити або виконувати певні дії, а й прагне їх здійснити, то це свідчить про початок одужання, проте потрібно обмежувати рух, щоб не викликати задишку, здатну погіршити стан.
  5. Заборонено використовувати розтирання мазями, ефірними оліями і використання гірчичників. Все це гріє бронхи, що тільки погіршує ситуацію, і це особливо небезпечно для малюків, так як може спровокувати напад.
  6. Кожен лікар прописує інгаляції, але мова йде виключно про небулайзери, які є незамінними пристроями при ускладненому диханні. Використовуватися небулайзер може з метою профілактики, особливо якщо почали проявлятися перші ознаки ГРВІ, так як вплив м'якої пари фіз.ррозчину сприятливо впливає на стінки бронхів і легенів.

Діагностика

Як правило, якщо виставляється бронхообструктивний синдром, то потрібно додатково перевірити організм на предмет виявлення астми, так як в такому випадку астма є не тільки супутнім захворюванням, але і причиною виникнення ускладнень, причому лікування потрібно виключно в стаціонарі, щоб уникнути гострих нападів за рахунок постійного контролю докторами.

Хронічний обструктивний бронхіт повинен бути відділений від пневмонії, а також бронхоектатичної хвороби, раку легенів і ТЕЛА.

Для цього проводиться ряд досліджень.

  • Загальний аналіз крові.
  • Біохімічний аналіз крові.
  • Рентгенографія.
  • При необхідності Бронхоскопія.
  • Ультразвукова діагностика.
  • Дослідження мокротиння.
  • Відстеження динаміки дихання.

Обструктивний бронхіт: як лікувати

Медикаментозне лікування має право призначити тільки лікар, самостійне використання медпрепаратів строго заборонено. При бажанні використовувати народні засоби, спочатку варто проконсультуватися з лікарем, щоб не вибрати метод, який буде суперечити дії прописаних лікарських препаратів, а також потрібно брати до уваги загальний стан організму, а також схильність до алергії. Категорично не бажано проводити гарячі інгаляції, так як це тільки загострить захворювання і може стати причиною вторинного запалення слизової бронхів.

Фотографії терапевтичного центра

Лечение обструктивного бронхита в Киеве
Лечение обструктивного бронхита в Киеве
Лечение обструктивного бронхита в Киеве
Лечение обструктивного бронхита в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.5 (14 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Фещук Елена Александровна

Автор статті:

Фещук Олена Олександрівна

Лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-терапевт

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами