Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Лікування ГРВІ в Києві

ГРВІ - це гостра респіраторна вірусна інфекція, яка характеризується ураженням слизових оболонок дихальних шляхів і кон'юнктиви. Захворювання найбільш поширене у всьому світі, загострюється в осінній і зимовий періоди і часто викликає сезонні епідемії.

Ціни відділення терапії

Прийом лікаря терапевта (консультація, огляд) 800 ₴ записатися
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) - час виконання 1 дн. 200 ₴ записатися
Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) - час виконання 1 дн. 140 ₴ записатися
ПЛР. Визначення ДНК Mycobacterium tuberculosis (Якісне визначення)(сеча, мокрота) - час виконання 5 дн. 400 ₴ записатися
Показати все Сховати

ГРВІ - це гостра респіраторна вірусна інфекція, яка характеризується ураженням слизових оболонок дихальних шляхів і кон'юнктиви. Захворювання найбільш поширене у всьому світі, загострюється в осінній і зимовий періоди і часто викликає сезонні епідемії.

Причини ГРВІ

Основна причина виникнення ГРВІ - потрапляння вірусу в організм людини. Найбільш поширеними збудниками є:

  • Віруси грипу А, В, С;
  • Парагрип. Виявляється хрипами і кашлем, відбувається запалення гортані;
  • Аденовірус. Вражає мигдалини, проявляється сильними болями в горлі;
  • Риновіруси. Відбувається ураження слизової оболонки носа;
  • Респіраторно-синцитіальний вірус. Локалізується в бронхах і бронхіолах;
  • Ентеровірус. Вражає слизові оболонки верхніх дихальних шляхів або травного тракту.

Для того, щоб точно визначити який саме вірус є причиною хвороби, пацієнту слід звернутися в клініку, здати аналізи, і фахівці проведуть дослідження в лабораторії. Результати можуть вплинути на схему лікування.

Також, серед причин зараження ГРВІ особливе місце займає ослаблений або несформований імунітет. Саме слабкий імунітет, який не сприяє захисту організму, є причиною частих хвороб дітей віком до 10 років.

Серед дорослих, викликати ослаблення імунітету можуть: неправильний раціон харчування - мала кількість споживаних вітамінів; регулярні стреси; наявність хронічних захворювань різних систем організму.

Як передається ГРВІ

Всі віруси, які є причинами хвороби, передаються повітряно-крапельним шляхом. Для цього способу характерно потрапляння зараженої слини при чханні на здорову людини. Також, ГРВІ може передатися внаслідок орального методу зараження - при поцілунках з носієм інфекції. Не виключені випадки зараження контактно-побутовим шляхом - використання одного посуду з хворою людиною, у випадку з дітьми - контакт з іграшками інфікованої дитини.

Лікарі-терапевти

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Важливо врахувати, що в закритому, непровітрюваному приміщенні, віруси можуть перебувати в повітрі більш ніж 10 годин. Тому особливо важливо, в профілактичних цілях, регулярно провітрювати приміщення, а також використовувати засоби дезінфекції.

Симптоми ГРВІ

Основними ознаками гострого респіраторного захворювання є:

  • Підвищення температури тіла до 38,5 градусів;
  • Закладеність носа (нежить) з великою кількістю виділеняємої рідини;
  • Больові відчуття в горлі;
  • Різь і чутливість очей, підвищена сльозоточивість;
  • Сухий кашель (кашель при ГРВІ рідко з мокротою);
  • Чхання.

Досить часто, при діагнозі ГРВІ може виникати запальний процес в лімфовузлах під щелепою. Іноді біль може досягати такого рівня дискомфорту, що стає нестерпно вертіти головою.

При виникненні перших симптомів зверніться до лікаря. У клініці «Омега-Київ» працюють фахівці з багаторічним досвідом, які негайно проведуть консультацію та оглляд пацієнта, призначать необхідні аналізи і дадуть рекомендації на рахунок ефективного лікування.

Температура тіла при ГРВІ

Як відомо, при захворюванні на гострі респіраторні вірусні інфекції, температура тіла не піднімається вище 38, 5 градусів. Також, температура легко збивається жарознижувальними засобами, може протриматися максимум пару днів.

Кожному пацієнту потрібно бути гранично уважним, адже підвищення температури, що досягає критичних відміток в 39,5-40 градусів не властива респіраторним вірусним інфекціям. Тривалий жар виникає внаслідок ураження організму на грип. Часто через схожість симптомів плутають обидва захворювання, тому орієнтуючись по градуснику можна зробити правильний висновок. Також, слід зазначити, що грип, без належного або несвоєчасного лікування, дає важкі ускладнення на організм. Тому не можна зволікати, необхідно відразу звернутися в клініку і отримати рекомендації щодо лікування.

Діагностика

Для того, щоб швидко і ефективно позбутися від вірусної інфекції, треба в перший же день нездужання звернутися до клініку і пройти огляд лікуючим лікарем.

Найбільш часто, для діагностики ГРВІ, лікарю досить провести первинний огляд пацієнта, вислухати скарги, оцінити симптоматику і призначити загальний аналіз сечі і крові. У випадках, якщо розвивається бактеріальне ускладнення гострого вірусного інфекційного захворювання, потрібно звернутися до профільних фахівців - пульмонолога (якщо захворювання дало ускладнення на бронхи) та отоларинголога (у випадку з виникненням синуситу, риніту, фарингіту, отиту).

Відповідно, при підозрі на запалення легенів, пульмонолог призначає пройти рентген легенів на визначення вогнищ ураження. Отоларинголог відправляє пацієнта на проведення риноскопії або фарінгоскопіі.

Лікування ГРВІ

Лікування гострої респіраторної вірусної інфекції необхідно проводити з точним дотриманням всіх необхідних правил. Найбільш часто, лікування відбувається в домашніх умовах, а в стаціонар направляються пацієнти з підозрою і ризиком важких ускладнень.

В першу чергу, пацієнту важливо дотримуватися постільного режиму до моменту, коли нормалізується температура тіла і пропаде слабкість.

Ліки при ГРВІ

При ГРВІ, в залежності від симптомів, можуть бути призначені такі засоби для лікування:

  • Жарознижуючі. Це комплекс медикаментів, що містять у складі парацетамол;
  • Відхаркувальні препарати. Призначаються для прийому лікарем в тому випадку, якщо спостерігається кашель;
  • Антигістамінні ліки.

Також, особливо важливо не порушувати стан спокою, не переохолоджуватися і пити велику кількість теплої рідини. Це допоможе швидше вилікувати хворобу. Для поліпшення самопочуття і відновлення імунітету, лікарі рекомендують дотримуватися дієти (вживати білок) і велику кількість вітамінів.

Важливим правилом є той факт, що застосування антибіотиків при ГРВІ не потрібно. Антибактеріальні медикаменти можуть бути призначені лише в тому випадку, якщо виникає ускладнення бактеріальної інфекції.

У багатьох випадках, важливим аспектом є застосування фізіотерапевтичних способів лікування від ГРВІ: масаж і інгаляції, на основі натуральних компонентів.

Профілактика ГРВІ

Для профілактики гострого респіраторного захворювання, пацієнтам необхідно регулярно підтримувати захисні функції організму.

Найбільш важливо:

  • Уникати пасивного способу життя, регулярно займатися фізичними навантаженнями;
  • Поліпшити харчування, вживати якомога більше вітамінів, білка і фосфору, що містяться в м'ясі та рибі;
  • Не перевтомлюватися, давати організму необхідну кількість відпочинку;
  • Уникати переохолодження, тепло одягатися в зимовий період;
  • Максимально знизити відвідування громадських місць, приймати противірусні препарати.

Також, особливо важливим пунктом профілактики є вакцинація. Проводиться вона восени, напередодні початоку епідемії. Своєчасна вакцинація значно знижує масову захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції.

Крім цих способів, якщо в робочому колективі або будинку знаходяться хворі, потрібно періодично провітрювати приміщення і не забувати проводити вологе прибирання.

Ускладнення після ГРВІ

Небезпечні ускладнення розвиваються в організмі людини в тому випадку, якщо на початковій стадії хвороби не було проведено ефективне лікування. Найбільш схильні до виникнення ускладнеь - маленькі діти до трьох років, люди похилого віку, а також особи, які страждають хронічними захворюваннями.

Ускладнення, які виникають найчастіше:

  • Бронхіт, пневмонія, бронхіоліт;
  • Синусит, гайморит;
  • Отит.

Для того, щоб не виникало важких наслідків після гострих респіраторних захворювань, пацієнтам необхідно берегтися і своєчасно звертатися в клініку за лікуванням.

Задати будь-яке питання, записатися на консультацію до лікаря або процедуру можна за телефонами: 044 333 4 333 та 0 800 753 357, через форму «запис на сайті» або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp).

Фотографії терапевтичного центра

Лечение ОРВИ в Киеве
Лечение ОРВИ в Киеве
Лечение ОРВИ в Киеве
Лечение ОРВИ в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.7 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Фещук Елена Александровна

Автор статті:

Фещук Олена Олександрівна

Лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-терапевт

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами