Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Лікування ротавірусної інфекції в Києві

Записатись на консультацію лікаря

Гостру кишкову інфекцію провокує ряд мікроорганізмів, але найбільш поширені ротавіруси. Дана хвороба вражає людину в будь-якому віці, але частіше до неї схильні діти до 10 років.

Ціни відділення терапії

Прийом лікаря терапевта (консультація, огляд) 800 ₴ записатися
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) - час виконання 1 дн. 200 ₴ записатися
Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) - час виконання 1 дн. 140 ₴ записатися
ПЛР. Визначення ДНК Mycobacterium tuberculosis (Якісне визначення)(сеча, мокрота) - час виконання 5 дн. 400 ₴ записатися
Показати все Сховати

Травна система постійно навантажена, адже людині для підтримки життєдіяльності необхідно часто харчуватися. Однак, крім корисних поживних речовин через стравохід проходить безліч бактерій, мікроорганізмів, грибів і токсинів. Патологічні речовини руйнують слизову кишечника і шлунка, а також порушують систему травлення.

Що таке ротавірус

Гостру кишкову інфекцію провокує ряд мікроорганізмів, але найбільш поширені ротавіруси. Дана хвороба вражає людину в будь-якому віці, але частіше до неї схильні діти до 10 років. У медичній практиці фіксується близько мільярда випадків виникнення такої інфекції. У дорослої людини зараження може статися від хворої дитини. Але існують і інші шляхи потрапляння ротавірусу в організм. При перших ознаках виникнення розладів шлунка необхідно звертатися до фахівця за медичною допомогою.

Ротавірус походить від слова колесо. До ротавірусів відносять 8 видів вірусів, які маркуються латинськими буквами. Найбільш поширене зараження людини ротавірусом виду А, який в свою чергу також поділяється на кілька різновидів. Будова вірусів дозволяє їм не піддаватися впливу шлункової кислоти в стравоході. Крім того, саме в слизовій органів травлення ротавірусна інфекція розмножується. В термін до п'яти днів вірус проходить період інкубації.

Гостру форму захворювання набуває, коли вірус щільно входить в клітинну мембрану і швидко розмножуються в ній. У рідкісних випадках, коли організм справляється з вірусом і виробляє антитіла, пацієнт може не відчувати симптомів захворювання. Але така ситуація зустрічається дуже рідко, частіше людина страждає від сильних симптомів.

Захворювання триває протягом 7 днів. Ротавірус іноді плутають з отруєнням, так як в обох патологій схожі симптоми. Виявляється даний вірус сильною блювотою і проносом. Загальний стан людини погіршується і сильно послаблюється, тому вірус розходиться по крові, і виникають такі симптоми, як нежить і почервоніння горла. Життєздатність пацієнта значно погіршується, відбувається сильне зневоднення і втрата запасу корисних вітамінів і мікроелементів. А їх заповнення не відбувається, тому що апетит у зв'язку з блювотою відсутній. Період одужання займає до 5 днів. Дорослий організм справляється з інфекцією краще, так як шлунковий сік має більш сильну концентрацію, ніж в дитячому віці. Тому часто при проникненні вірусів в шлунково-кишковий тракт, вони гинуть до початку розмноження.

Ротавірус має високу життєздатність, тому він довго перебуває в навколишньому середовищі. Та частина вірусів, яка не закріпилася в організмі, виходить разом з калом, але більший обсяг залишається. В даному випадку, без лікування спонтанного одужання не виникне, тому терапія для відновлення організму обов'язкова.

Осінньо-зимовий період є найбільш частим для виникнення ротавірусної інфекції. Проходить захворювання в два етапи. На першому етапі легко переплутати ротавірус з ГРВІ та почати неправильне лікування, так як дуже схожі симптоми, тільки коли виникає понос, пацієнт звертається за допомогою до лікаря.

Лікарі-терапевти

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Температура тіла може підвищитися до 39 градусів, так само частота походів в туалет збільшується до 15 разів на добу. При гострій формі захворювання з сильною течією і важкими формами блювоти і діареї, виникає небезпечний для життя стан зневоднення і порушення водно-сольового балансу. Ротавірус з ускладненням частіше виникає у дітей.

В середньому одужання відбувається на 5 день, однак, в крайній формі період може тривати ще тиждень. Стаціонарне спостереження необхідно в разі виникнення синдрому гострого живота, який супроводжується специфічними больовими відчуттями. Третина всіх випадків ротавірусу для пацієнта проходить непомітно. Пронос в разі вірусної інфекції не вимагає специфічного лікування, досить проведення стандартної для діареї процедури регидратации. Прийом сучасних препаратів може зупинити пронос протягом години.

У деяких медичних джерелах можна зустріти іншу назву даного захворювання:

  • Кишковий грип.
  • Шлунковий грип.
  • Ротавірусний ентерит.

До появи перших симптомів з моменту зараження проходить, як правило 3 дня. Тривалість цього періоду безпосередньо залежить від того, наскільки сильним є імунітет людини і від обсягу вірусів, що потрапили в організм. Цей період характеризується розмноженням вірусів. Пацієнт виділяє достатню кількість вірусів в оточуєче середовище, щоб стати причиною зараження іншої людини. Тому рекомендується обмежувати контакт хворого пацієнта зі здоровими.

Найчастіше проникнення вірусу відбувається через заражені продукти харчування і з водою. Висока життєздатність вірусу дозволяє йому зберігатися навіть при низьких температурах, наприклад, при тривалому зберіганні продуктів в холодильнику. Так зазвичай відбувається передача повітряно-крапельним шляхом.

Ротавірусна інфекція: симптоми у дітей

Дитина може після гри з іншим малюком з наявністю кашлю і нежиті, отримати зараження ротавірусної інфекцією. Перші прояви захворювання виникнуть через добу, може трохи раніше в залежності від стану імунітету. Розвиток захворювання проявляється по-різному. У деяких пацієнтів патологія починається з проявів ГРВІ, а у деяких відразу з симптомів розладу шлунково-кишкового тракту. На першому етапі заражена дитина скаржиться на першіння і дискомфорт в горлі, нежить, кашель без мокротиння, іноді кон'юнктивіт, підвищення температури тіла не спостерігається. Далі з'являються симптоми з боку шлунково-кишкового тракту.

У маленьких дітей захворювання проходить без симптомів ГРВІ. Як правило, батьки помічають, що малюк підгинає ніжки до живота, веде себе мляво і втомлено, постійно спить, нерідко сильно плаче, відмовляється від їжі. Тільки поява проносу і блювоти сигналізують про тип інфекції.

Симптоми з боку шлунково-кишкового тракту:

  1. Блювота. Вона виникає спонтанно, також при прийомі їжі або води, протягом доби напади блювоти можуть виникати частіше 3 разів.
  2. Пронос. У калі не повинно бути крові або зелені, при ротавірусної інфекції випорожнення мають жовтий, темно-коричневий колір і специфічний запах. Частота походів в туалет завжди індивідуальна, може бути частіше, ніж звичайно. Пронос може тривати довгий період часу, поки не вживаються заходи по лікуванню даного симптому.
  3. Слабкість, млявість, сонливість, відсутність апетиту. Симптоми можуть бути настільки сильні, що дитина абсолютно не проявляє активність і більшу частину дня спить або лежить.
  4. Підвищення температури тіла. Підвищена температура тіла тримається стійко і протягом тривалого часу, жарознижуючі засоби її не збивають.
  5. Больовий синдром. Біль проявляється спазмом в області пупка. Біль проходить після дефекації і легко знімається спазмолітиками.

Від перших симптомів до одужання проходить тиждень. Організм повністю відновлюється і симптоми проходять. Однак, нерідко трапляється повторення захворювання з менш вираженими симптомами.

Ротавірусна інфекція: симптоми у дорослих

У дорослої людини ротавірусна інфекція проходить без підвищення температури тіла. Інтоксикація організму проходить не так сильно, як в дитячому віці. Виявляються характерні для розладу шлунка звуки бурчання і подразнення, а також хворобливі відчуття в області пупка.

При гострому перебігу захворювання, знижується обсяг виділеної сечі за добу, в зв'язку цим з'являється альбумінурія. Головний симптом - порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Дорослого пацієнта мучать пронос і блювота. Специфічних симптомів, які виникали б тільки при ротавірусній інфекції, не існує. Розмноження вірусів в тонкій кишці відбувається стрімко, тому гострі симптоми проявляються дуже швидко.

Процеси травлення повністю порушуються, тому виникає запальний процес тканин кишкової стінки. Однак, не спостерігається проникнення вірусу в систему кровообігу і поширення його з кров'ю пацієнта.

Ротавірусна інфекція: лікування у дітей

Важливо знати, що препарату спрямованої дії проти ротавірусу немає, тому для відновлення організму застосовується комплексна терапія, що прибирає симптоми. У дітей лікування спрямоване на поліпшення загального стану дитини, на усунення причини зневоднення і регуляції водного балансу в організмі.

Необхідно піклуватись про здоров'я дитини, і в гострих формах перебігу захворювання не застосовувати методи народної медицини, а звертатися за допомогою до фахівця. Самолікування може призвести до тяжких наслідків. У домашніх умовах дитині можна надати першу допомогу самостійно.

Заходи першої допомоги:

  1. Зниження температури тіла.
  2. Обмеження харчування.
  3. Намагатися напоїти, особливо важливо при сильній блювоті.
  4. Для зменшення інтоксикації рекомендується приймати активоване вугілля.

Для немовлят лікування проводиться тільки в умовах стаціонару в будь-якій формі захворювання і під наглядом кваліфікованого фахівця. Рекомендувати стаціонарне лікування для дорослих людей лікар може коли:

  1. Блювота і діарея не закінчується навіть після прийому абсорбентів.
  2. Реєструється стійке підвищення температури тіла.
  3. Відсутнє виділення сечі протягом 6 годин.
  4. Западають очі і висихають слизові оболонки.

При лікуванні даного захворювання не приймають кошти проти діареї, так як з виходом калу з організму виходять і збудники.

Ротавірусна інфекція: лікування у дорослих

Діагностування ротавірусної інфекції самостійно не завжди вірно, тому і заходи, що вживаються при самолікування в кращому разі не принесуть результату, а в гіршому завдадуть непоправної шкоди здоров'ю.

Фотографії терапевтичного центра

Лечение ротавирусной инфекции в Киеве
Лечение ротавирусной инфекции в Киеве
Лечение ротавирусной инфекции в Киеве
Лечение ротавирусной инфекции в Киеве

Противірусна терапія приносить куди більше ефекту. Крім того, корисно приймати препарати, що відновлюють мікрофлору шлунково-кишкового тракту і зменшують симптоми дисбактеріозу.

Небезпечні симптоми ротавірусної інфекції

Ротавірусна інфекція небезпечна ускладненнями, причому як для дорослих, так і для дітей. Чим старше організм, тим простіше йому переносити наслідки захворювання. Зневоднення призводить до таких наслідків як:

  1. Пневмонія. Порушується робота легень, бронхів, а також серця, через брак води відбувається загустіння крові і слизу.
  2. Порушення роботи нервової системи. Найчастіше у дітей виникають судоми, також пацієнт втрачає свідомість. Міжклітинні сполучення порушено, в зв'язку з вимиванням калію і натрію. При сильному зневодненні настає кома, або крайнє збудження, що приводить до божевілля.
  3. Гіповолемічний шок - дуже небезпечне для життя людини стан, який виникає через зниження артеріального тиску і призводить до критичного зниження рівня кисню.

Зневоднення необхідно постійно контролювати і при виявленні перших симптомів необхідно терміново викликати швидку допомогу.

Існує ряд інших симптомів, небезпечних для життя пацієнта, при виявленні яких необхідно відразу ж викликати швидку допомогу:

  • Кров в калі і чорний колір калу свідчать про внутрішню кровотечу, дуже небезпечний стан для життя.
  • Кількість випорожнень досягає більш 10-ти разів на добу, а при блювоті більше 7-ми раз, відбувається стрімка втрата рідини, при цьому відбувається сильне токсичну дію на весь організм.
  • Сильний больовий синдром. Свідчить про порушення цілісності органів шлунково-кишкового тракту.
  • Поява висипу говорить про наявність важкого захворювання тифу або паратифу, симптоми яких схожі з ротавірусної інфекцією.

Профілактика ротавірусної інфекції

Для профілактики ротавірусної інфекції необхідно дотримуватися правил гігієни. Основні рекомендації:

  1. Гігієна рук з милом.
  2. Вживання тільки кип'яченої очищеної води.
  3. Ретельне промивання кип'яченою водою перед вживанням всіх продуктів, овочів і фруктів.
  4. Необхідно мати індивідуальні столові прбори, в великому колективі - це особливо важливо.
  5. Обробні прилади для сирих продуктів повинні відрізнятися.
  6. Посуд має проходити ретельну обробку.

Ці правила дозволяють зберігати здоров'я дитині і дорослим, а також радимо зменшити контакт з хворими.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.9 (15 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Фещук Елена Александровна

Автор статті:

Фещук Олена Олександрівна

Лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-терапевт

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами