Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Аритмія - це серйозна серцева патологія. Аритміями називається група хвороб серцево-судинної системи, які часто зустрічаються в медичній практиці , та характеризують порушення ритму серця.

Ціни на лікування аритмії

Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд) 700 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря кардіолога 650 ₴ записатися
Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів) 300 ₴ записатися
Електрокардіограма (автовисновок) 300 ₴ записатися
Показати все Сховати

Аритмія - це серйозна серцева патологія. Аритміями називається група хвороб серцево-судинної системи, які часто зустрічаються в медичній практиці, та характеризують порушення ритму серця. Види аритмій наступні:

  1. Тахікардія.
  2. Брадикардія.
  3. Екстрасістолія.
  4. Блокади серця.

Будь-яка аритмія повинна бути вчасно діагностовано, тільки тоді можна провести термінове, ефективне лікування.

Причини серцевої аритмії

Причини аритмії можуть бути різними, їх дуже багато. Аритмія виникає при:

  1. Органічне ураження серцевого м'яза: інфаркт, пороки серця і т. Д.
  2. Порушення правильної роботи вегетативної нервової системи.
  3. Збої водно-сольового балансу.
  4. Інтоксикації.

Аритмія може розвинутися навіть на перший погляд у абсолютно здорової людини. Причина - виражена перевтома, при застудних захворюваннях, після прийому спиртного. Більшість проблем з серцем пацієнт може не відчувати, і вони не стануть причиною будь-яких наслідків (синусова тахікардія, передсердна екстрасистолія), і зазвичай сигналізують, що в організмі розвинулася внесерцева патологія (наприклад, збільшення функції щитовидки).

Велику небезпеку несуть шлуночкові тахікардії, які часто стають причиною зупинки серця (в 83% випадків). Також небезпеку несуть брадикардії, особливо, АВ-блокади, які протікають з раптовими непритомністю, на короткий час. Які б причини розвитку аритмії були, необхідно в обов'язковому порядку пройти лікування в хорошому медичному центрі.

Лікарі-кардіологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Серцева аритмія - симптомологія

Симптоми брадикардії (рідкісне порушення серцевого ритму) та тахікардії (частого ритму) різні. Які симптоми характерні для брадикардії? При рідкісному серцевому ритмі спостерігаються такі симптоми:

  1. Наявність загальної слабкості.
  2. Кружляння голови.
  3. Задишка.
  4. Темніше в очах.
  5. Людина швидко втомлюється.
  6. Стан, близьке до непритомного.

Крайні симптоми брадикардії - короткочасні напади втрати свідомості (на кілька секунд) - людина йде і приходить до тями вже на підлозі. Перед втратою свідомості трапляються різкі припливи "жару" до голови. Непритомність на більш ніж 5 хвилин, для брадикардії не  притаманна.

Які симптоми у тахікардії? При частому серцевому ритмі проявляються такі симптоми:

  1. Часте серцебиття.
  2. Задишка.
  3. Стан загальної слабкості.
  4. Людина дуже швидко втомлюється.

Деяких види тахікардії (шлуночкова і фібриляція шлуночків) дуже небезпечні і вимагають негайної медичної допомоги. Як тільки з'явилися ознаки захворювання (аритмія) необхідно звернутися до лікаря.

Аритмія - профілактика і ускладнення

Аритмія найчастіше - це ознаки або ускладнення основної патології, тому первинними профілактичними заходами є якісне і своєчасне лікування, діагностованих гострих або хронічних хвороб. Вторинні профілактичні заходи при брадикардії (коли аритмія конкретного виду діагностована) не проводяться.

В якості вторинного профілактичного заходу при тахікардіях застосовуються антиаритмічні медикаменти, які призначає лікар. Ліки, антиаритмічного впливу не можна приймати без дозволу лікаря, так як на тлі їх прийому можуть розвинутися ускладнення. Може розвинутися і додаткова аритмія, іншого виду. Поява деяких порушень ритму серця протікає спільно з такими станами як:

  • Гостра серцева недостатність.
  • Хронічна серцева недостатність
  • Зупинка серця.

Аритмія зазвичай - це ускладнення будь-якої патології. Але, з'явившись, вона здатна в значній мірі посилити клініку цього захворювання. Не кожна аритмія однаково небезпечна і значима для прогнозу захворювання і життя пацієнта. Небезпека в тому, що серце може раптово зупинитися. Саме тому так важливо почати своєчасне лікування.

Діагностування аритмії

Аритмія може бути діагностована самостійно, людина помічає прояв клінічних ознак, які характерні для даного захворювання. Якщо симптоматика почала даватися взнаки, необхідно відправитися в лікарню і зробити електрокардіограму. Але, на ЕКГ аритмія може бути відразу виявлена ​​тільки в разі, якщо вона стійка. Так як аритмія часто носить тимчасовий (пароксизмальний) характер. Тому нерідко лікар призначає проведення цілодобової реєстрації ЕКГ (холтерівське моніторування).

Під час процедури на пацієнтові закріплюються спеціальні датчики, які приведені до компактному медичного приладу (розміром з фотокамеру). Прилад проводить реєстрацію електрокардіограми при звичайному режимі життєдіяльності пацієнта. Не факт, що і протягом цілодобової реєстрації аритмія буде діагностовано. Якщо встановити діагноз не вийшло, проводяться спеціальні дослідження, які дозволяють спровокувати появу аритмії і визначити її механізм.

Діагностика передбачає:

  1. Стимуляцію серця через стравохід.
  2. Тілт-тест.
  3. Інвазивне електрофізіологічне дослідження.

Якщо людина помітила, що серцевий м'яз став працювати неадекватно або стали з'являтися не тривалі епізоди потемніння в очах, в обов'язковому порядку треба звернутися в клініку. Дуже важливо, щоб аритмія була зареєстрована на ЕКГ, це дозволить визначити її механізм, так як тільки в цьому випадку лікування буде результативним.

Лікування серцевої аритмії

Як тільки буде проведено повне обстеження пацієнта у лікаря-кардіолога і буде поставлений правильний діагноз з можливими причинами розвитку патології, лікар призначить лікування. Як лікується аритмія серця? По-перше, призначаються лікарські препарати. Іноді завдяки медикаментів, можливо, повністю вирішити виявлену проблему.

Але прийом препаратів може бути і підготовчим етапом перед проведенням найбільш серйозних заходів. Всі вживані медикаменти від серцевої аритмії є блокаторами, які сприяють зміцненню клітин і захищають серце від негативного впливу різного роду факторів.

Ліки в праві призначити тільки лікар, він же визначає курс і схему прийому. Лікування серцевої патології не може бути результативним без використання додаткових терапевтичних заходів. Хороший ефект дає електроімпульсна терапія. Понад 95% пацієнтів відчувають поліпшення стану після терапії.

Допоміжні методи, які застосовуються в комплексі, такі:

  • Лікування грязьовими ваннами.
  • Електросон.
  • Електрофорез.

Крім того, призначаються кисневі, хлоридні натрієві і сірководневі і інші види ванн. УФ-опромінення також допомагає впоратися з серцевим захворюванням. Терапія впливом температур стимулює клітини організму. Крім перерахованих вище процедур обов'язково призначається дієта. Лікування готові провести в клініці "Омега-Київ". У медичному центрі є все необхідне для повноцінної терапії. У нас зібрана команда професійних лікарів. Для лікування застосовуються перевірені препарати, сучасне обладнання, запатентовані інноваційні методики.

Що таке аритмія серця і чим вона небезпечна?

Аритмії серця - це ритм, який відрізняється від нормального своєї частотою, регулярністю, послідовністю скорочення і місцем виникнення збудження. Причин розвитку патології безліч, так само, як і клініка прояви може бути різною. Тому терапію можна починати тільки після повного обстеження і встановлення точного діагнозу.

Серцеві аритмії при вагітності небезпечні тим, що при збої ритму серця у майбутньої мами, її дитина відчуває нестачу кисню, що призводить до порушення кровообігу і обміну речовин. Це стає причиною розвитку різного роду внутрішньоутробних патологій і може призвести до викидня. Жінка, що виношує дитину, яка страждає серцевою аритмією, не завжди здатна народити малюка сама, застосовується кесарів розтин. Небезпечна патологія для всіх, хто на неї страждає, так як вона може стати причиною ішемічного інсульту та зупинки серця і привести до розвитку хронічних хвороб.

Фотографії кардіологічного центра

Лечение аритмии в Киеве
Лечение аритмии в Киеве
Лечение аритмии в Киеве
Лечение аритмии в Киеве

Аритмія серця, що робити?

Сучасна медицина пропонує різні способи, як традиційного, так і нетрадиційного лікування. Насамперед, як тільки стали спостерігатися відхилення у правильній роботі серця, треба звернутися до лікаря. Також слід налагодити режим харчування і відпочинку.

Надлишок жирів і глюкози порушує процеси в людському організмі, що призводить до розвитку серцевих патологій та інших хвороб. Найважливіший момент - прийом, призначених лікарем препаратів для лікуваненя аритмії та седативних медикаментів. В особливо важких випадках може бути проведена операція на серці.

Як позбутися від аритмії?

Для того щоб знати, як позбутися від аритмії, потрібно визначити наявність патології. Так що при перших проявах проблем з серцевим ритмом потрібно негайно звернутися в медичний центр, до досвідченішого фахівця. Спеціаліст проведе ретельне обстеження і призначить лікарські засоби в залежності від основної хвороби. При початкових нападах аритмії, перши за все треба заспокоїтися, лікарі рекомендують прийняти седативні препарати. Необхідно відкрити кватирки, щоб в приміщення почало надходити свіже повітря. На додаток до вжитих заходів треба прийняти лежаче положення і викликати швидку медичну допомогу.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.6 (9 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами