×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Брадикардія

    Людське серце є важливим життєдіяльним органом, який працює подібно наносу. Цей орган виконує колосальну роботу. Протягом одного циклу в серці відбуваються біохімічні, механічні та електричні процеси. Науково доведено, що за все життя людини через серце проходить 250 мільйонів літрів крові. Через великий обсяг роботи, серце досить часто втомлюється. Відзначено, що у людей похилого віку часто спостерігаються проблеми з серцем, через великі навантаження можуть виникати різні порушення серцевого м'яза такі як аритмія, серцева недостатність, ішемія, стенокардія.

Найпоширеніше захворювання серця

    Брадикардія - найпоширеніший вид аритмії. При цьому захворюванні у пацієнта простежується частота скорочень менше 60 ударів протягом хвилини. Винятком вважаються спортсмени, у яких такий серцевий ритм вважається нормою. У не тренованих людей цей ритм вважається розвитком патології. Якщо своєчасно не звернути увагу на проблему , можливий розвиток більш тяжких патологій, які можуть вимагати хірургічного втручання.

    Не залежно від причин, брадикардія є порушенням здатності синусового вузла серця виробляти електричні імпульси. Брадикардія, як і будь-яке захворювання різниться за місцем локалізації порушення.

Класифікація хвороби:

 • синусова брадикардія є порушенням в синусовомувузлі органу;
 • брадикардія при серцевій блокаді виникає, коли при проведенні імпульсів між передсердями і шлуночками виникають збої.

Перший клас в залежності від причини, в свою чергу ділиться на типи:

 1. Органічна брадикардія - виникає, коли в структурі тканини органу виникають патологічні зміни.
 2. Екстракардінальна брадикардія є наслідком неврозів і збоїв в роботі вегетативної системи організму. Дуже високий тиск також може стати причиною розвитку цього захворювання.
 3. Токсична брадикардія розвивається в організмі в наслідок ураження отруйними речовинами, при підвищеній дозі лікарських препаратів, а також при інтоксикації, сепсису та інших інфекційних ураженнях.
 4. Лікарська брадикардія виникає при вживанні медикаментів групи блокаторів та блокаторів кальцієвих каналів.
 5. Стареча брадикардія виникає з віком через уповільнення метаболічних процесів організму.
 6. Ідіопатична брадикардія на сьогоднішній день погано вивчена з цієї причини складно визначити точну причину її виникнення.

Основні причини розвитку

Причини розвитку цієї недуги можуть бути різними. Фахівці склали список основних причин - це:

 • порушення роботи нервової системи;
 • підвищений очний тиск;
 • високий внутрішньочерепний тиск, що виник в результаті отримання травми або утворенні пухлин;
 • ураження системи травлення виразковим захворюванням;
 • інфаркт міокарда;
 • міокардіодистрофиі;
 • кардіосклероз;

    Важкі випадки поєднують в собі відразу кілька основних причин. Також причиною порушення ритму може стати голодування, порушення роботи щитовидної залози, перевищення норми кількості кальцію в крові і інфекційні патології.

Основна симптоматика

    Брадикардія в основному не виражає певних ознак. Симптоми захворювання можна виявити під час проведення обстеження. Діагностика проводиться за допомогою ЕКГ. Якщо брадикардія викликана в наслідок блокади, то можуть проявитися такі симптоми:

 • шум в вухах;
 • часті запаморочення;
 • зниження чутливості шкіри;
 • почервоніння обличчя.

Якщо своєчасно не вжити заходів, симптоми можуть погіршитися і проявляться таким чином:

 • втрата свідомості;
 • шкіра набуває неприродно блідий колір;
 • губи стають сині;
 • вени на шиї помітно збільшуються в обсязі;
 • помітне розширення зіниць;
 • утруднюється дихання;
 • можливі м'язові спазми обличчя і кінцівок;
 • судоми;
 • мимовільне виділення сечі і калових мас.

Лікування порушення серцевого ритму

    Перш за все необхідно пам'ятати, що брадикардія - досить серйозне порушення в роботі серця, тому не варто при виявленні ознак приступати до самолікування. Як тільки виявлені причини захворювання, слід негайно звернутися до терапевта для проходження обстеження і визначення правильного лікування.
    Після обстеження, на основі отриманих результатів, лікар може призначити необхідне лікування. Залежно від типу захворювання призначаються лікарські препарати в складі, яких є діючі речовина атропін або адреналін. У разі, коли медикаментозне лікування не дає потрібної дії за призначенням фахівця, проводиться операція з імплантації кардіостимулятора.

Профілактичні заходи

    Для того щоб не допустити розвитку захворювання або знизити його розвиток необхідна профілактика. Найпопулярнішим і ефективним вважається вживання в їжу волоських горіхів. Завдяки своїм корисним властивостям, горіхи покращують роботу судинної системи і очищають кров від токсинів. Також корисним для серця вважається суміш, приготована з горіхів, лимона, цукру і води. Всі компоненти перемішуються в певних пропорціях. Отриману суміш необхідно вживати 3-4 рази на день в кількості однієї столової ложки.

    Брадикардія - захворювання, яке може викликати серйозні ускладнення. Так як на ранніх стадіях розвитку, захворювання не проявляє видимих ​​симптомів, фахівці рекомендують всім людям проходити планові огляди. Своєчасне виявлення хвороби значно спрощує її лікування.

    Для того щоб не стати жертвою цієї недуги, необхідно ретельно стежити за своїм здоров'ям. В першу чергу відмовитися від вживання шкідливої ​​їжі, алкоголю і нікотину. Прогулянки на свіжому повітрі поліпшують не тільки роботу серця, але і загальні самопочуття. Також не варто займатися самолікуванням.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Брадикардія

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00