×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Тахікардія

  Тахікардія - це патологічний вид роботи серця, який характеризується почастішенням ритму протягом великої кількості часу і не обумовлений блискавичною реакцією на подразник, як це буває у здорових людей. При цьому пульс у людини підвищується до показника понад 100 ударів в хвилину, при нормі в 60-89 ударів.

    Найчастіше людина довгий час не звертає увагу на те, що серце працює як-то не так і не вдається точно визначити, як давно почалися проблеми. Лікування тахікардії направлено на погашення симптомів, боротьбу з причинами захворювання і підтримка нормальної роботи серця.

Види тахікардії

    Тахікардію класично ділять на два види: фізіологічну, яка властива і здоровому населенню і патологічну, яка має свої підвиди: синусова і пароксизмальна тахікардії.

Основними ознаками синусової тахікардії є:

 • Прискорений ритм серцебиття;
 • Слабкість, запаморочення, ниючі головні болі;
 • Стискаючий біль в грудях, виникнення задишки.

    Пароксизмальна тахікардія характеризується особливо прискореним ритмом серця, який може досягати понад 150-220 ударів в хвилину. Захворювання часто супроводжується запамороченням (аж до втрати свідомості), різко виникаючим шумом у вухах і болями в області серця.

Симптоматика тахікардії

    Симптоми захворювання з'являються не відразу, тому людина може довгий час не здогадуватися про свою недугу, а звернутися до лікаря тільки після появи тих чи інших ознак. При цьому, чим довше хворий відкладає неприємний похід в лікарню, тим більш вираженою стає і симптоматика. До симптомів тахікардії відносяться:

 • Відчуття свого серцебиття навіть в повному спокої. У нормі людина не відчуває, як у нєї б'ється серце, таке можливо тільки при високих навантаженнях або викиді адреналіну, а ось при тахікардії такий симптом може бути.
 • Задишка і брак повітря.
 • Запаморочення.
 • Швидка втомлюваність.
 • Зниження працездатності людини.

    Багато працюючих людей, які страждають тахікардією, повідомляють лікаря про те, що раніше вони могли кілька годин займатися справами, тепер же їх вистачає на значно менший відрізок часу. В основному, такі симптоми тахікардії пояснюються тим, що через швидке перекачування крові серцем, органи і тканини не встигають насититися достатньою кількістю кисню, що призводить до погіршення самопочуття.

Причини тахікардії

    Причинами можуть бути різні захворювання. Як показує практика, найчастіше тахікардія виникає у людей з уже наявними проблемами серця або у людей з групи ризику. Вік пацієнтів - від юнацького до старечого.

    У ранньому віці причинами тахікардії можуть стати вроджені вади серця. У дорослих захворювання можуть викликати ендокардити, запалення перикарда та інші хвороби, які і є винуватцями появи симптомів. Коли пацієнт звертається до фахівця зі своїм комплексом симптомів, починається виявлення причин виникнення захворювання, а також діагностика стану людини для виявлення можливих супутніх захворювань. Сама по собі діагностика - це важливий етап підготовки до лікування.

Діагностика

Для діагностики тахікардії проводять:

 • ЕКГ. Дозволяє визначити функціональні зміни в роботі серця.
 • Холтерівське моніторування (процес добової фіксації роботи серця апаратом ЕКГ).
 • Ехокардіографія (УЗД серця). Дає можливість відстежити органічні зміни в будові серця, наприклад наявність зайвих хорд чи вади будови.

Додатково проводять ЕЕГ і загальний аналіз крові.

Лікування тахікардії

    Лікування грунтується на знятті нападу і подальшому лікуванні захворювань - причин, якими викликана тахікардія. Зазвичай, лікування тахікардії серця направлено на оздоровлення організму і медикаментозну підтримку правильної роботи серця. Наприклад, якщо тахікардія обумовлена ​​невротичними патологіями, то хворому призначають консультацію невролога і лікарські препарати. У цьому випадку лікування проводять як прийомом звичайної валер'янки, так і досить серйозними препаратами.

    Якщо поява тривалого прискореного серцебиття обумовлена захворюваннями ендокринної системи, то в більшій частині проводять лікування за рахунок препаратів, які виписуються лікарем-ендокринологом.

    Тахікардія може бути обумовлена ​​серцевою недостатністю, в цьому випадку пацієнту призначають препарати, які відносяться до групи серцевих глікозидів.

    Пацієнт з виявленою тахікардією повинен дотримуватися певного режиму роботи і відпочинку, дієти та інших заходів, спрямованих на профілактику загострень. Профілактика є корисним заходом і для здорового населення, вона допоможе уникнути появі в майбутньому таких серйозних проблем з роботою серця.

 

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Тахікардія

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00