Кардіологія клімактеричного періоду

    Всім відомо, що чоловічий організм кардинально відрізняється від жіночого, але крім цього існують певні відмінності окремих внутрішніх органів, які, здавалося б, повинні бути однаковими в усіх людей. Один з таких органів - це серце.

Жіноче серце влаштовано так само, як і чоловіче, але все ж і тут є свої відмінності: серце у жінок трохи менше за розміром, ніж у чоловіків, і це визначає більшу активність, і можливість виконувати близько 90 скорочень в хвилину, на відміну від 72 - у чоловіків.

 Лікарі давно займаються вивченням особливостей як жіночого так і чоловічого серця, його функціонуванням, тому що навіть мінімальні відмінності між ними дуже сильно впливають на розвиток деяких захворювань серця. Жінки більше схильні до виникнення серцево-судинних захворювань у 45-65 років, так як саме в цьому віці у них істотно зменшується кількість естрогенів – жіночих статевих гормонів. Факторами, що підвищують ризики серцево-судинних захворювань у жінок, є: недостатня фізична активність, або занадто великі фізичні навантаження, стреси, ожиріння, а так само сильна схильність жіночого серця до різних стресів.

Клінічні прояви серцево-судинних захворювань у представниць жіночої статі виникають в середньому на 10 років пізніше, ніж у чоловіків. При цьому, багато жінок не знають, що більшості інфарктів можна запобігти. Враховуючи ці дані, можна зробити висновки, що проведення профілактичних заходів для попередження кардіоваскулярної патології є дуже важливим моментом. Причому профілактику необхідно починати не тоді, коли у пацієнтки вже є клінічні прояви захворювання через 10-15 років після настання менопаузи, а саме в клімактеричний період, коли збільшується маса тіла, змінюються пропорції тіла за чоловічим типом; формується вісцеральне ожиріння; розвивається артеріальна гіпертензія; виникають порушення ліпідного та вуглеводного обміну, що на тлі формування синдрому інсулінорезистентності може призвести до розвитку в подальшому цукрового діабету 2 типу.

Враховуючи всі ці особливості жіночого організму, дуже важливо підтримувати себе у відповідній формі протягом усього життя.

 Своєчасно звернувшись до фахівців медичного центру «Омега-Київ» ви не доведете своє здоров'я до критичного стану.

Наші лікарі - кардіологи займаються лікуванням, діагностуванням і профілактикою хвороб серцево-судинної системи. Їх завданням є надання допомоги в області кардіології пацієнтам за мінімальний час при цьому без втрати якості і точності лікування.

 

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00