Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі
×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Нейроциркуляторна дистонія та її лікування

 

    Нейроциркуляторна дистонія (НЦД) - комплекс розладів серцево-судинної системи функціонального характеру, який розвивається через проблеми нейроендокринної регуляції. НЦД розвивається в результаті різних факторів, і протікає з безліччю різних, в основному серцево-судинних, проявів, які посилюються під впливом стресу, відрізняється не злоякісним перебігом і задовільним прогнозом.

З яких причин розвивається

    Причини, за якими розвивається захворювання можуть бути різні, в їх число входять розлади ендокринної системи. Хвороба розвивається, якщо починає неправильно працювати нервова система людини. У підростаючого покоління нейроциркуляторна дистонія розвивається через те, що механізм регулювання вегетативних процесів ще не досконалий. Розвиток патології під час статевого дозрівання і після відбувається через соціальне оточення і збільшення навантажень в психічному і фізичному плані. У людей різних років НЦД може розвиватися в результаті:

 1.     Інфекція.
 2.     Хронічний недосип.
 3.     Перевтома.
 4.     Психічне травмування.
 5.     Нездорове харчування.
 6.     Вплив зовнішніх факторів.
 7.     Отруєння.
 8.     Високі фізичні навантаження.
 9.     Зловживання спиртним і тютюном.

    На розвиток НЦД впливає перебудова організму в гормональному плані, спровокувати хворобу може будь-який гормональний збій. У деяких нейроциркуляторна дистонія може розвинутися через генетичну схильність. Через ці негативні фактори функціональний серцево-судинний апарат починає працювати неправильно. Проблеми з нейрогуморальним контролем породжує розлад функцій таких систем:

 1. Холінергічна.
 2. Симпатико-адреналова.
 3. Каллікреінкінова.
 4. Гістамінсеротонінова і ін.

    Це, провокує запуск механізмів, які порушують і змінюють вуглеводний, водно-електролітний обмін, кислотно-лужний стан, медіаторної і гормональної системи. У серцевому м'язі активуються гістамін, серотонін, кінінів та інші біоактивні речовини, які порушують метаболізм і сприяють розвитку дистрофії. Нейроциркуляторна дистонія призводить до змін судинного тонусу, до спазмів периферичних судин, викликає збій в процесі мікроциркуляції, що викликає гіпоксію. Сформувавшись, нейроциркуляторна дистонія стає окремим видом патології і може носити змішаний тип. Будь-які негативні впливи провокують патологічну реакцію певного типу захворювання.

Симптоматика нейроциркуляторної дистонії

Загальні симптоми нейроциркуляторної дистонії наступні:

 1. Неврози.
 2. Підвищена стомлюваність.
 3. Слабкість.
 4. Безсоння.
 5. Дратівливість.
 6. Зниження пам'яті.
 7. Занепад настрою.
 8. Відсутність волі.
 9. Погіршення концентрації уваги.

    До названої вище симптоматики приєднуються функціональні циркуляторні розлади переважаючого характеру. Легкий ступінь патології характеризується не яскравою симптоматикою, яка розвивається в результаті психоемоційних перевантажень. Працездатність зберігається, лікар рекомендує знизити фізичну активність, а лікування медикаментами не виконується.
Захворювання середньої тяжкості проявляється багатьма симптомами, працездатність знижується більш ніж на 50 відсотків. Проводиться діагностика і лікування медикаментами. При тяжкому ступені симптоматика проявляється яскраво, працездатність втрачається, необхідна діагностика і лікування в стаціонарі. Ефективну терапію готові провести в клініці "Омега-Київ". Зателефонуйте за представленим номером і уточніть докладніше. Консультацію проведе консультант, з медичною освітою. Проконсультуватися можна безкоштовно.

Ефективна терапія

    Нейроциркуляторна дистонія, незважаючи на те яка класифікація захворювання, вимагає не медикаментозної терапії, яка підвищує адаптивні можливості, до умов що впливають зовні. Нейроциркуляторна дистонія передбачає проведення наступних процедур:

 1. Загартовування.
 2. Плавання.
 3. Гімнастика.
 4. Раціональна психотерапія.
 5. Нормалізація праці та відпочинку.

Хороший ефект в терапії НЦД дають фізіопроцедури:

 1. Лікувальний душ.
 2. Лікувальна ванна.
 3. Електросон.
 4. Рефлекотерапія.
 5. Електрофорез.
 6. ЛФК.
 7. Санаторно-курортне лікування.

    Якщо спостерігається безсоння, то прописують седативні препарати. Нейроциркуляторна дистонія за гіпертонічним типом передбачає прийом блокаторів, які усувають тахікардію, гіпертензію, кардіалгію, а також медикаментів, які нормалізують обмін речовин в серці. Нейроциркуляторна дистонія за гіпотензивним типом характеризується присутністю астенії і ортостатичними розладами.

    Нейроциркуляторна дистонія даного типу лікується шляхом прийому аптечних спиртових настоянок та кофеїну. В цілому прогноз на лікування сприятливий. Щоб уникнути повторного розвитку патології проводиться профілактика. Для того щоб отримати ефект від терапії, необхідно пройти якісне діагностування і терапію в хорошому медичному центрі. Лікарі клініки "Омега-Київ" готові допомогти. У медичному центрі працюють досвідчені лікарі, а клініка оснащена всім необхідним, щоб результат лікування був успішним.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Нейроциркуляторна дистонія та її лікування

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00