×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Що таке нейроциркуляторна дистонія по гіпертонічному типу та її лікування

    Нейроциркуляторна дистонія за гіпертонічним типом - це розлади кровообігу, які розвиваються через порушення нервової регуляції судинного тонусу. Захворювання вважається варіантом вегетативної дисфункції, яка не пов'язана з певним видом патології. Діагностується розлад зазвичай у людей, вік яких до 40 років. НЦД - це ціла група розладів, серед яких - нейроциркуляторна дистонія за гіпертонічним типом. Дана форма хвороби характеризується високим артеріальним тиском систоли, а ось діастолічний залишається нормальним або трохи підвищеним.

Причини розвитку НЦД

    Причини нейроциркуляторної дистонії даного типу різні, але, так чи інакше, НЦД за гіпертонічним типом абсолютно не пов'язана з органічними ураженнями ендокринної або нервової систем. Хвороба розвивається через неправильний спосіб життя і впливу ззовні. Причини можуть бути наступні:

 1. Перевтома.
 2. Недосипання.
 3. Порушення функцій організму.
 4. Високі навантаження у фізичному та емоційному плані.
 5. Найважчі хвороби внутрішніх органів.
 6. Травмування черепа.
 7. Гостре інфікування організму.

    Нейроциркуляторна дистонія гіпертонічного типу може розвинутися в результаті спадкової схильності. Патологія часто розвивається у людей, чиї батьки хворіють або хворіли на серцево-судинні патології: на ішемічну хворобу серця, гіпертонією.

Симптоматика НЦД даного типу

Ознаки патологічного стану множинні. Часто пацієнти скаржаться на розвиток наступної симптоматики:

 1.     Больовий синдром в голові.
 2.     Стан загальної слабкості.
 3.     Швидка втомлюваність.
 4.     Дратівливість.
 5.     Головокружіння.
 6.     Зниження працездатності.
 7.     Безсоння, поверхневий сон.
 8.     Тахікардія.
 9.     Больовий синдром у грудній клітці.

    Крім цього, НЦД за гіпертонічним типом проявляється збільшенням частоти серцебиття до 100 ударів в хвилину і високим потовиділенням. Пітливість може спостерігатися не по всьому тілу, а в певних областях, зазвичай це долоні рук або пахвові западини. При НЦД даного типу спостерігається розвиток дермографізму, тобто шкірні покриви стають зміненого кольору під механічним впливом. Якщо провести будь-яким предметом по шкірних покривів грудей, на шкірі залишаються білі смужки і тривалий час не проходять.
Діагностування в медичному центрі

    Нейроциркуляторна дистонія гіпертонічного типу не має певної симптоматики, властивої виключно даному захворюванню, тому дуже важливо провести диференціальне діагностування. Діагностика проводиться в медичному центрі. Доктор збирає детальний анамнез, з'ясовує, що могло спровокувати розвиток хвороби. Діагностика і лікування повинні проводитися тільки в хорошій клініці.

    У медичному центрі "Омега-Київ" готові провести якісне діагностування та лікування на високопрофесійному рівні. У клініці працюють досвідчені лікарі, а лікування НЦД за гіпертонічним типом проводиться з використанням сучасного обладнання і перевірених, сертифікованих медикаментозних засобів.
Методики ефективного лікування

    Насамперед лікар з'ясовує, що стало причиною розвитку НДЦ, а після того як поставлений точний діагноз, лікар призначає лікування. Якщо нейроциркуляторна дистонія гіпертонічного типу спровокована стресовою ситуацією, то призначається лікування, що усуває наслідок стресу. Якщо організм інфікований, усувається вогнище інфекції. А якщо патологія спровокована шкідливими важкими умовами праці, то, лікар може рекомендувати знайти інше місце роботи.

    Нейроциркуляторна дистонія гіпертонічного типу лікується завжди тільки комплексно. Терапія включає в себе безліч процедур. Першочергово пацієнт повинен змінити свій спосіб життя і провести ряд оздоровчих заходів. Обов'язково треба нормалізувати режим дня, людина повинна правильно співвідносити робочий час і час на сон та відпочинок.

    При нейроциркуляторній дистонії часто призначається санаторно-курортне лікування, проведення масажних процедур, аутогенне тренування, фізіотерапія, мануальна терапія. При цьому розладі показана терапія медикаментозними препаратами. При безсонні, дратівливості лікар прописує седативні препарати. У ряді випадків можуть знадобитися найсильніші заспокійливі медикаменти з ряду транквілізаторів, а також антидепресанти. Крім цього, терапія може виконуватися із застосуванням антиаритмічних засобів і бета-блокаторів. Терапію повинен призначати тільки практикуючий лікар, після повного обстеження пацієнта.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00