Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Лікування вади серця в Києві

Вада серця - це патологія, для якої характерно порушення анатомії окремих частин серцевого м'яза, клапанів, перегородок, великих судин.

ЦІна на лікування вади серця

Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд) 700 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря кардіолога 650 ₴ записатися
Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів) 300 ₴ записатися
Електрокардіограма (автовисновок) 300 ₴ записатися
Показати все Сховати

 Вада серця - це патологія, для якої характерно порушення анатомії окремих частин серцевого м'яза, клапанів, перегородок, великих судин. Через це порушується правильна робота серця - воно перестає якісно забезпечувати киснем органи і тканини, в результаті розвивається «кисневе голодування» або гіпоксія, а також серцева недостатність.

Класифікація вад серця

Класифікуються вади серця на 2 великі групи за механізмом виникнення: придбані і вроджені. Набуті вади можуть розвинутися абсолютно в будь-якому віці. Причини розвитку патології: ревматизм, сифілітична хвороба, гіпертонія і ішемія, а також виражений атеросклероз судин, кардіосклероз, травмування серця.

Вроджені вади розвиваються у плоду через неправильний розвиток органів і систем у той час, коли закладаються клітинні групи. Медицина виділяє 2 причини таких порушень: зовнішні і внутрішні. Перші - це погана екологія, захворювання матері в період виношування дитини, прийом під час вагітності токсичних медикаментів. Внутрішні причини пов'язані з спадковим фактором і збоєм гормонального фону. Якщо у батьків була вада серця, то ймовірно, що патологія буде і у дітей.

Лікарі виділяють наступні види захворювання:

  1. Чисті. Виявляється патологія ізольованою зміною в одному клапані, супроводжується звуженням одного отвору.
  2. Складні. Це патологія комбінації 2-х і більше порушень будови.
  3. Комбінований порок серця.

Найбільш складні комбінації проблем в анатомічному плані, коли діагностуються ураження декількох отворів і клапанів серцевого м'яза. Залежно від місця, де локалізується ураження серця, можна виділити пороки серцевих клапанів, і пороки міжшлуночкової і міжпередсердної перегородок.

Фактори ризику вроджених вад серця

Ризик того, що розвинеться порок серця стає вище у тих людей, в роду у яких були родичі з синдромом Дауна. Також ризик підвищується, якщо жінка в період виношування дитини пила спиртні напої, курила, вживала заборонені препарати або токсичні медикаменти. Вірусна інфекція, перенесена жінкою під час виношування малюка в перші місяці вагітності, наприклад, краснуха, також може стати причиною вади серця.

Зазвичай вроджений порок серця - структурна аномалія, наприклад, патологічні отвори і дефекти клапанів. Може спостерігатися стеноз клапанів, вони можуть бути абсолютно закриті або може бути зафіксована серцева недостатність. Також можуть бути присутніми проблеми з серцевими стінками.

Наявність отворів або патологій між лівою і правою половинками серцевого м'яза приводять до перемішування венозної і артеріальної крові. Вада серця може бути спровокована проблемами з міокардом, які є причиною серцевої недостатності, а також неправильним з'єднанням серцевого м'яза і великих кровоносних судин між собою.

Лікарі-кардіологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Вроджені вади серця

ВВС - це окрема група серцевих патологій, які об'єднані присутністю дефектів анатомії серця, його клапанів або судин, які виникли під час розвитку в утробі матері, і стали причиною змін внутрішньосерцевої та системної гемодинаміки. Симптоми вродженої вади серця знаходяться в залежності від її різновиду.

Найбільш характерні симптоми:

  1. Блідість або синюшність шкіри.
  2. Відставання в фізичному розвитку.
  3. Ознаки дихальної та серцевої недостатності.

Якщо розвинулася негативна симптоматика і лікар підозрює вроджену ваду серця, він призначає наступні методи діагностування:

  1. Електрокардіограма.
  2. ФКГ.
  3. Рентген.
  4. ЕхоКГ.
  5. Катетеризація серцевого м'яза і аортография.
  6. Кардіографія.
  7. Магнітно-резонансна томографія.

Зазвичай вроджені вади серця лікують за допомогою хірургічної операції - оперативної корекції аномалії, яка була виявлена.

Діагностування серцевих вад

Діагностика серцевих вад починається з обстеження жінки під час вагітності. Лікар слухає серцебиття плода і може запідозрити вади серця. Лікар проводить обстеження на предмет життєздатності ще не народженого малюка.

Відразу після пологів лікарі-неонатологи проводять огляд дитини, прослуховують у неї серцеві шуми, ретельно спостерігають за першими годинами і днями життя. Якщо з'являється необхідність, малюка відправляють в спеціалізований медичний заклад. Диспансеризація малюків і школярів включає в себе такі процедури як огляд лікарем-педіатром і аускультація серцевого м'яза. Якщо чуються невизначені шуми, дитина направляється до лікаря-кардіолога, обов'язково призначають:

  • ЕКГ;
  • УЗД;
  • фонокардіографію.

На фонокардіографії лікар за допомогою спеціального приладу записує і потім розшифровує звуки серця. Шум може бути функціональним і органічним. Ультразвукове дослідження і доплер ехокардіографії серця дає можливість візуально розглянути, як працюють різні серцеві відділи, клапани, а також визначити яка товщина м'язи, чи присутній зворотний закид крові.

Рентген дає можливість діагностувати розширення окремих частин серцевого м'яза і аорти. У ряді випадків для цього і застосовують метод контрастування стравоходу. В цьому випадку обстежуваний ковтає спеціальну речовину - контраст. Спеціаліст, який проводить обстеження оцінює його просування. Певна вада серця може викликати відхилення стравоходу. За цим показником, можливо, говорити про присутність дефектів анатомічного характеру.

Клінічна картина набутих вад

Симптоми набутих вад наростають з часом протікання патології. Придбана вада серця має всі ознаки серцевої недостатності:

  • Задишка.
  • Загальна слабкість і втома.
  • Набряклість ніг і області живота.

Всі ці симптоми розвиваються через те, що в організмі накопичується велика кількість рідини.

Вроджена вада серця - лікування і прогноз

Часто мама і тато задаються питанням, чи несе небезпеку вроджена вада серця.

Сьогодні прогноз для дітей, яким поставлено діагноз вада серця в рази краще, ніж ще кілька десятиліть тому. Завдяки інноваціям в діагностуванні і терапії, більшість серцевих патологій успішно лікуються, і діти живуть довго, активно і повноцінно.

Лікування придбаних серцевих вад

Коли патологія тільки починає розвиватися, можна провести консервативне лікування. Вибір потрібних медикаментів виконується на підставі типу вади, стадії хвороби і тяжкості серцевої недостатності.

Якщо хвороба прогресує, симптоматика наростає, то проводиться хірургічне лікування - пластика або протезування клапана, який пошкоджений. При деяких різновидах вад, наприклад, аортальний стеноз або недостатність - лікування можливо провести за допомогою малоінвазивних методів. Але зазвичай виконується звичайна лапаратомна операція на серцевій області зі штучним зверненням крові.

Фотографії кардіологічного центра

Лечение порока сердца в Киеве
Лечение порока сердца в Киеве
Лечение порока сердца в Киеве
Лечение порока сердца в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.6 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Дудник Ганна Євгеніївна

Лікар-кардіолог першої категорії, кандидат медичних наук

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами