×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Чим небезпечна мітральна вада серця та її лікування

    Мітральна вада - це порушення в роботі серця, яке безпосередньо пов'язане з дисфункцією області двостулкового мітрального клапана, розташованого між лівим передсердям і лівим шлуночком. Клапан несе відповідальність за напрямок кровотоку в передсердя до шлуночку, але ніяк не навпаки. Якщо відбувається порушення, наприклад, якщо стулки в клапані закриваються не щільно, то станеться часткове повернення кровоносної рідини в порожнину лівого передсердя, що сприяє виникненню серцевої недостатності і патології, такої як мітральна недостатність серця.

    В якості профілактики повинна проводитися регулярна діагностика, щоб вчасно почати лікування. Ще одним наслідком такого порушення може стати стеноз, при якому відбувається звуження клапана і проблема з надходженням оптимальної кількості крові в шлуночок. Іншими словами, кров затримується в передсерді, що ускладнює його спорожнення і стає причиною такої проблеми як функціональна серцева патологія.

Клініка

    Мітральна вада серця має характерні симптоми. Клініка захворювання складна, а тому варто негайно починати лікування навіть при перших ознаках появи. До початкових відмінних рис, варто віднести ряд проявів організму.

 1. Задишку. На перших порах вона викликається фізичною напругою, а потім відбувається у вигляді нападів серцевої астми і може доставляти дискомфорт навіть в стані спокою.
 2. Серцебиття. Це найбільш ранній і перший симптом мітрального пороку серця, який може виникати практично у кожного хворого, причому переважно у вечірній і нічний час. Дана проблема заважає нормальному відпочинку.
 3. Астенія. У хворого проявляється такий частий симптом, як постійна втома і м'язова слабкість, в тому числі фізична пасивність.
 4. Блідий і часом синюшний колір шкіри, зокрема в області носогубного трикутника, на пальцях кисті.
 5. Гарячковий рум'янець на області щік.
 6. Кашель при мітральному пороці серця є ознакою, при якому потрібно негайне лікування, але тільки під керівництвом фахівця.
 7. Тяжкість в області правого підребер'я.
 8. Випинання грудної клітини.
 9. Набряки.
 10. Сильно набряклі вени в області шиї, що є явною причиною занедбаного стану захворювання.

Особливо потребує уваги прояв відразу декількох симптомів мітрального пороку серця.

 1. Блідості.
 2. Легеневої гіпертензії.
 3. Сильного болю в області грудини.

У такому випадку лікування повинно починатися максимально швидко, щоб виключити погіршення стану.

Діагностика

    Діагностика мітральної вади серця може бути у вигляді профілактики, а може бути екстреним дослідженням організму. І в тому і в іншому випадку потрібно відвідування клініки, зокрема кваліфікованого фахівця. Дослідження хворого здійснюється різними способами.

 1. Потрібен аналіз анамнезу, щоб скласти повністю клінічну картину стану пацієнта.
 2. При зовнішньому огляді повинні бути зафіксовані такі особливості, як поєднання блідості з акроціанозом і яскравим рум'янцем, серцевого горба, а також шумів і своєрідного муркотіння в області серця.
 3. Електрокардіограма на ранній стадії може дати мінімальний результат, але якщо є прояви таких ознак, як миготлива аритмія, то дослідження мітрального пороку серця дасть свій результат.
 4. Обов'язково проведення рентгенографії, що дозволяє виявити зміни форми серця, а також наявність розширення в легеневому стовбурі.
 5. УЗД серця з доплером. З його допомогою відстежується наявність патологічних змін гемодинаміки і то, чи присутнє збільшення кожної окремої камери серця, що сприяє виникненню аномального потоку кровоносної рідини.
 6. Обов'язкова катетеризація серця. Метод дуже точний і дозволяє ретельно виявити структурні порушення в клапанному апараті.

Лікування

    Лікування мітральної вади серця повинно здійснюватися тільки досвідченим фахівцем з метою профілактики, щоб запобігти виникненню ускладнень і рецидиву хвороби. Також метою лікування стає поліпшення якості життя пацієнта. Зазвичай здійснити радикальні заходи неможливо, але допустимо поступове надання допомоги хворому у вигляді психологічної допомоги.

Лікування мітральної вади включає в себе прийом:

 • антибіотиків;
 • антикоагулянтів;
 • глікозидів;
 • сечогінних;
 • адреноблокаторів.

    Мітральна вада - захворювання складне і може принести ряд проблем, які не тільки доставлять серйозні клопоти і можуть перешкоджати природному способу життя, а й вимагатимуть тривалого та якісного оперативного втручання медиків.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Чим небезпечна мітральна вада серця та її лікування

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00