Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі
×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Причини і лікування серцевої недостатності

    Серцева недостатність це неможливість серця виконувати певну функцію: повністю забезпечувати тканини живого організму і органи кров'ю, живильними речовинами. Клітинам не вистачає кисню. Серцева недостатність є основоположником серцевих захворювань.

Класифікація недостатності:

 1. Гостра недостатність. Можливий швидкий розвиток і досить важкі наслідки. Виникнення гострої серцевої недостатності зазвичай відбувається після серцевого нападу, який пошкоджує площину органу. Її виникнення можливе, якщо організм не в змозі сам як-небудь боротися з хронічною серцевою недостатністю.
 2. Хронічна недостатність. Зустрічається досить часто, проявляє себе повільніше, але тяжкість симптомів з часом збільшується.

    Хронічний вид ділиться ще на три класи, кожен з них класифікується за періодами, що дозволяють оцінити зміни і ознаки в організмі пацієнта.

    Стадії хвороби серця та серцевої недостатності були визначені ще в 1935 році і дозволяють розділити гостру і хронічну недостатність серця на певні пункти.

Наприклад, стадії гострої недостатності:

 1. У стані спокою немає ніяких ознак захворювання, але з появою навантаження збільшується задишка, стомлюваність і запаморочення, знижується обсяг роботи.
 2. Цю стадію можна розділити на підвиди. Перший підвид говорить про появу симптомів задишки і втоми навіть в стані спокою, але виражені вони помірно. Другий виділяє появу задишки і помітне погіршення загального стану хворого навіть у спокої. Набрякають кінцівки і з'являється синюшність.

    Недостатність серця розвивається найчастіше після захворювань, які переніс пацієнт. Можливість розвитку серцевої недостатності в момент хвороби також велика. Якщо захворювання дає ускладнення на серцеву систему організму, то ймовірність захворіти збільшується в рази.

    Найчастіші причини, через які може виникнути і загостритися серцева недостатність:

 1. Інфаркт (поразка м'яза серця тромбом).
 2. Ішемія (мало кисню, що поступає до м'яза серця).
 3. Тиск на артерії (під тиском крові страждають стінки судин).
 4. Серцеві вади з народження.
 5. Хвороби дихальних шляхів і легенів.
 6. Алкоголь, куріння, вживання наркотиків, мала рухливість.

    Навіть в здоровому тілі може виникнути хвороба серця. Ця ймовірність мала, але не варто упускати її з уваги. Найчастіше, людина, що активно займається спортом або просто здорова людина, не відразу зверне увагу на невелике відхилення від норми.

Причини, які призводять до декомпенсації:

 1. Можливий вплив інфекції.
 2. Гіпертонія.
 3. Недостатність нирок.
 4. Анемія.

    При своєчасному і грамотному лікуванні цих причин, проблеми, що виникають від серцевої недостатності можуть не турбувати. Якщо режим порушується, то проблеми збільшуються.

    Симптоми виражаються в залежності від відділу серця, який не може впоратися зі своєю функцією. Надалі може утворюватися застій крові в організмі.

     Якщо кров застоялася в лівому шлуночку, то вона не надходить у легені, а симптоми хворого:

 1. Виділення слини з кров'ю.
 2. Хрипи сухого типу.
 3. Людина не може перевести дух, а коли важкий випадок, не може віддихатися навіть в стані спокою і не рухаючись.
 4. Посиніння рук і ніг.

    Якщо недостатність шлуночка серця з правого боку, то застій крові утворюється у великій системі кров'яного руху. Симптоми виражаються у:

 1. Набряканні кінцівок.
 2. Болю під правим ребром.

    Якщо людина швидко втомлюється і не висловлює бажання після трудового дня повеселитися, то це не обов'язково симптом однією з хвороб шлуночків серця. Можливо просто втома пов'язана з важким днем ​​або конфліктом, а може і просто людина холерик. В інших випадках не варто робити поспішних висновків, краще звернутися до лікаря.

    Визначити серцеву недостатність можна тільки після висновку лікаря, самим ставити діагнози не можна. Якщо з'являються ознаки, які змушують задуматися про своє здоров'я, то варто негайно відправитися на прийом до фахівця.

    Діагностика проходить різними методами:

 1. Здаються аналізи.
 2. ЕКГ.
 3. ЕХО.
 4. Рентген грудної клітини.

    Стверджувати, що у пацієнта серцева недостатність не можна, грунтуючись тільки на клінічних показниках. Для доказу потрібні об'єктивні аргументи і можливо доведеться здавати не один аналіз, не раз проходити ЕКГ і ЕХО, особливо, якщо мова йде про хронічне захворювання.

    Лікування такого захворювання, як серцева недостатність, може допомогти хворому істотно збільшити життя. Для початку необхідно пройти лікування від основної хвороби, яка викликала цю недостатність. Можливо навіть хірургічне втручання. Також варто знизити навантаження на серце, виконувати дихальні вправи, більше відпочивати. Дотримуватися дієти, зменшити споживання солоної і жирної їжі. Більше перебувати на свіжому повітрі.

Можна лікувати ліками, які допоможуть стимулювати роботу серця (тільки після консультації лікаря):

 1. Препарат, який допомагає в посиленні роботи серцевого м'яза, допускає можливість збільшення фізичного навантаження.
 2. Сечогінні препарати застосовуються, якщо рідина в організмі затримується і утворюється набряклість кінцівок.
 3. Препарати, що допомагають судинах в опорі і допомагають аорті розширюватися.
 4. Препарати, що допомагають судинах скорочуватися. За допомогою такого лікування можна виключити ймовірність кисневого голодування і підвищеного тиску.

    Намагатися вилікувати серцеву недостатність народними методами не можна. Медицина не стоїть на місці і краще довірити своє здоров'я професіоналам. Можна проводить профілактику самостійно: відпочинок в санаторіях і комфортних умовах, менше нервувати і переживати, більше відчувати позитивних емоцій. Пити настоянки з різних трав можна тільки для профілактики появи серцевої недостатності. Лікувати тільки у лікарів. Виконувати всі їх вимоги і відповідально ставитися до свого здоров'я.

    Клініка, в якій можна вилікувати серцеву недостатність - «Омега-Київ». Тут є все необхідне для діагностики і лікування.
Популярність клініки для лікування серцевої недостатності грунтується на досвіді лікарів, які в ній працюють, досягнення колективу фахівців, можливостей лікування та надання всіх послуг в одному місці і на не великому відстані один від одного. Впливаючий фактор це ціна. Але якщо на кону здоров'я, не варто думати про гроші.

    Краще лікування хвороби - це її профілактика. Потрібен постійний огляд у кардіолога, правильне харчування і рівномірне навантаження на організм. Людське серце має неймовірний потенціал, але не варто його перевантажувати зайвою вагою, курінням або алкоголем. Турбота про здоров'я дозволить прожити більше і довше життя.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Причини і лікування серцевої недостатності

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00