Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Лікування болю в шиї в Києві

Записатись на консультацію лікаря

Основними причинами болю в шиї є грижі, протрузії хребта, остеохондроз, пухлини, імунні порушення, інфекційні захворювання, травми верхньої частини тулуба.

Ціни на лікування болю в шиї

Прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 550 ₴ записатися
Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування) 900 ₴ записатися
УЗД судин шиї та судин голови (дуплексне сканування) 900 ₴ записатися
Показати все Сховати

Незважаючи на всю крихкість і велику вразливість, шия людини виконує дуже важливу функцію і містить життєво важливі структури. Шийний відділ хребта складається з 7 хребців, які відрізняються високою рухливістю.

Тиск голови і підвищена рухливість хребців створює основні передумови для появи сильного болю в спині і шиї. Серед основних анатомічних структур, які можуть спровокувати біль можна виділити:

  • шийний відділ;
  • зв'язки і м'язи хребта;
  • кровоносні судини;
  • лімфатичні вузли;
  • гортань;
  • щитовидна залоза.

Біль у шиї має найрізноманітніші причини, від яких багато в чому залежать симптоми хвороби і метод проведення їх лікування.

Причини болю в шиї

Біль і напруга в області шиї - одна з найбільш частих скарг, з якою люди звертаються за кваліфікованою медичною допомогою. Біль може бути гострим і хронічним. Хронічний больовий синдром - серйозна проблема, від якої страждають в основному люди молодого віку, що призводить до зниження працездатності і рівня життя.

Щоб своєчасно розпізнати захворювання, потрібно провести комплексну діагностику, так як це допоможе виконати лікування якомога раніше і позбутися від болісних ознак хвороби. Причини виникнення болю в шиї можуть бути неспецифічними і вертеброгенними.

Найчастіше лікарям доводиться стикатися з неспецифічними причинами виникнення болю. Вони виникають у відповідь на сильне перенапруження м'язів, і вважається цілком природною фізіологічною реакцією організму. Шия може боліти від тривалого перебування в одному положенні, фізичної перевтоми, частих однотипних рухів.

У м'язовій тканині виникає болісний спазм як реакція на перевтому, що буває при статичному та динамічному навантаженні. Щоб усунути його, організму потрібен повноцінний відпочинок.

Вертеброгенні причини пов'язані з ураженням шийного відділу і займають друге місце за поширеністю. Найчастіше, якщо болить шия, то це пов'язано з дегенеративно-дистрофічними захворюваннями хребта, зокрема такими як:

  • грижі;
  • протрузії хребта;
  • остеохондроз;
  • пухлини;
  • імунні порушення;
  • інфекційні захворювання;
  • травми верхньої частини тулуба.

Такі захворювання приносять людині безліч незручностей і крім того, вони можуть ускладнюватися розвитком кривошиї, грижового випинанням диска, передавлювання спинного мозку, деформацією хребців.

Для кожного виду захворювання характерні певні симптоми, що обов'язково потрібно враховувати при проведенні обстеження і постановці діагнозу. Перш ніж проводити лікування, необхідно виконати цілий комплекс діагностичних заходів, щоб визначити, чим саме був викликаний біль. Лікування обов'язково призначає лікар. Не варто займатися самолікуванням, тому що це може спровокувати погіршення самопочуття і розвиток ускладнень.

Лікарі-неврологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Грижі

При протіканні грижі можуть дуже часто виникати больові явища і дискомфорт в області шиї. При грижі відбувається розрив фіброзного кільця міжхребцевого диска, в результаті чого весь його вміст зміщується в спинномозковий канал. Це зачіпає нервові закінчення, які дуже сильно передавлюються, запалюються, що викликає сильний біль в шиї. Крім того, випинання міжхребцевого диска провокує порушення кровообігу.

Наслідки шийної грижі можуть бути дуже серйозними, тому без адекватного своєчасного лікування це може привести до інсульту або паралічу кінцівок, що викликає інвалідність, саме тому при появі перших симптомів потрібно відразу ж звернутися до лікаря для проведення діагностики та лікування.

Основними причинами грижі є біль в шиї, руках і плечах, що підсилюється при поворотах голови і кашлі, перепади тиску, часті й тривалі головні болі, порушення пам'яті, запаморочення, дискоординація рухів і багато інших.

Протрузії хребта

Протрузією називається випинання хребта, яке призводить до передавлювання спинномозкових нервів і виникнення відповідних ознак хвороби. Протрузії можуть виникати з різних причин, зокрема, таких як:

  • тривале перебування в статичному положенні;
  • малорухливий спосіб життя і сидяча робота;
  • слабкий розвиток м'язового корсету;
  • надмірні фізичні навантаження;
  • переохолодження та багато іншого.

Якщо своєчасно не розпочати лікування, то це може спровокувати грижу міжхребцевого диска або інші, більш серйозні проблеми. Симптоми протрузии безпосередньо залежать від ступеня пошкодження нервових закінчень і розмірів випинання міжхребцевого диска. При незначному випинанні можуть бути такі симптоми як запаморочення, біль в шиї, скутість рухів, оніміння, слабкість м'язів.

Коли випинання диска досягає значних розмірів і він передавлює хребетні артерії, то відбувається погіршення зору, слуху, перепади артеріального тиску, підвищена стомлюваність.

Несвоєчасне або неправильне лікування може призвести не тільки до грижі, але також спровокувати виникнення шийного радикуліту, аритмії, компресії хребта, інсульту, підвищення артеріального тиску.

Остеохондроз

Остеохондроз - хронічне захворювання хребта, яке характеризується виникненням незворотних змін в міжхребцевих дисках і суглобах. Основною причиною виникнення остеохондрозу вважається тривалий збільшення навантаження на область хребта, пов'язане з тривалим перебуванням в неприродній позі, наприклад при тривалій роботі за комп'ютером. Також спровокувати остеохондроз можуть інші чинники.

Результатом патологічних процесів є порушення кровообігу і харчування міжхребцевих дисків, що приводить до появи мікротріщин в них. В кінцевому результаті, при прогресуванні дистрофічних процесів порушується міцність зчленування між двома суміжними хребцями, може відбуватися випинання або навіть розрив міжхребцевих дисків, що тягне за собою пошкодження нервів в ураженій області.

При протіканні шийного остеохондрозу болючі відчуття локалізуються не тільки в області шиї, а й поширюються на всю область голови і плечі, доставляючи значний дискомфорт і скутість рухів. Такий стан обов'язково вимагає проведення грамотної діагностики та комплексного лікування.

Пухлини

Причиною появи болів в шиї можуть стати доброякісні та злоякісні пухлини. Новоутворення можуть розвиватися практично з будь-яких клітин і можуть бути первинними або метастатичними. Варто пам'ятати, що сама пухлина ніколи не болить, а хворобливість виникає тільки на самих пізніх стадіях захворювання, коли пошкоджуються або руйнуються поруч розташовані нерви і тканини. Також болі можуть виникати при новоутвореннях спинного мозку і нервових закінчень.

При метастазуванні пухлинні клітини поширюються по всьому організму з током крові. Вони можуть затримуватися в невеликих судинах в області шиї і починати безконтрольно ділитися в них, що може спровокувати порушення кровопостачання тканин шиї, передавлювання нервових закінчень і виникнення сильних болючих відчуттів.

При наявності злоякісних новоутворень обов'язково потрібно звернутися до лікаря, який зможе підібрати необхідну методику проведення терапії, так як неправильне лікування може призвести до смерті людини.

Імунні порушення

Шийний хребет може дивуватися внаслідок протікання запального процесу. Найчастіше це аутоімунні процеси, а саме, системні хвороби сполучної тканини. До таких захворювань можна віднести:

  • спондилоартроз;
  • ревматоїдний артрит;
  • дерматомиозит;
  • системна червона вовчанка;
  • склеродермія;
  • системні васкуліти.

Найчастіше шия уражається і при хворобі Бехтерева, однак, це відбувається в останню чергу. Суглоби хребта запалюються в висхідному напрямку. На самій останній стадії патології, крім болю, розвиваються також і дуже важкі деформації або повне знерухомлення в шийному відділі. У міру прогресування хвороби відбувається порушення міцності суглобів, що призводить до виникнення вивихів і підвивихів.

Інфекційні захворювання

Різкий біль збоку шиї часто свідчить про протікання запальних процесів лімфатичних вузлів. Причин такого прояву болю може бути кілька, зокрема, такі як:

  • захворювання ЛОР-органів;
  • карієс;
  • хвороби ясен;
  • заглоткові абсцеси;
  • загальні інфекційні захворювання.

Шия в такому разі не тільки болить, але і сильно опухає, втрачає виразність своїх контурів. Крім цього, різко підвищується температура, спостерігаються ознаки інфекції. Найчастіше лімфаденіти спостерігаються у дитини.

Ще однією хворобою, схожою на шийний лімфаденіт є паротит, тобто запалення завушних слинних залоз. Цей інфекційний процес в основному вражає дітей, супроводжується виникненням різних ускладнень, зокрема, таких як панкреатит, орхіт, тиреоїдит і багато інших ураження органів.

При інфекційному ураженні стравоходу, трахеї і гортані, крім больових відчуттів в області шиї виникають специфічні ознаки, такі як порушення ковтання, кашель, печія, кровохаркання і інші. Інфекційні хвороби потрібно лікувати комплексно і метод проведення терапії багато в чому залежить від особливості протікання інфекційного процесу.

Травми верхньої частини тулуба

Шийний хребет піддається різного роду травм, зокрема таким як:

  • переломи відростків хребців і їх тіл;
  • вивихи і підвивихи хребців;
  • розтягнення і розрив міжхребцевих зв'язок і м'язів шиї;
  • травматичні розриви міжхребцевого диска з утворенням грижі;
  • гематоми;
  • передавлювання спинного мозку і його корінців.

Травматичні ушкодження шийного відділу хребта являють серйозну загрозу, так як спинний мозок містить життєво важливі центри. При його пошкодженні може наступити миттєва смерть, якщо пошкоджені 1-2 шийні хребці. При травмуванні нижніх сегментів спинного мозку може бути повна втрата чутливості і рухової активності нижче рівня шиї.

Травмування супроводжується дуже сильними болями і може провокувати різні ускладнення, саме тому, потрібно уважно ставитися до свого здоров'я і проводити своєчасне обстеження, а також грамотне комплексне лікування.

Фотографії вертебрологічного відділення

Лечение боли в шее в Киеве
Лечение боли в шее в Киеве
Лечение боли в шее в Киеве
Лечение боли в шее в Киеве

Лікування болю в шиї

Правильний діагноз може поставити тільки лікар після проходження комплексного обстеження, що включає в себе цілий ряд діагностичних процедур, а саме, таких як:

  • рентгенографія;
  • магнітно-резонансна томографія;
  • проведення лабораторних аналізів.

Тільки після постановки правильного діагнозу лікар підбирає методики проведення лікування, які допоможуть максимально швидко усунути болі в шиї. В основному проводиться комплексна терапія із застосуванням декількох методик, які підбираються залежно від характеру протікання хвороби, віку пацієнта і стадії протікання.

Найбільш популярними схемами проведення терапії вважаються:

  • медикаментозна терапія;
  • фізіотерапія;
  • застосування ортопедичних пристосувань;
  • хірургічне втручання.

При проведенні медикаментозної терапії застосовуються знеболюючі препарати. При потребі призначають гормональні засоби в комплексі з глюкокортикостероїдами. Крім цього, показано місцеве застосування мазей, що мають зігріваючий ефект.

Також застосовуються хондропротектори, які показані в якості додаткової терапії тривалими курсами з метою зупинки руйнування хрящової тканини і відновлення її цілісності. Показані препарати для поліпшення мікроциркуляції крові, протисудомні та протинабрякові засоби, антидепресанти і вітаміни групи В. Для швидкого усунення болю проводиться блокада хребта.

Дуже важливим компонентом з проведення загальної терапії є фізіотерапія, завдяки якій можна швидко усунути болі в шиї. Великий ефективністю характеризується масаж, лікувальна фізкультура, голковколювання. У деяких випадках рекомендується проведення лазерного і ультрафіолетового лікування.

При наявності травми в області шиї показано носіння спеціальних ортопедичних пристосувань, які допоможуть регулювати рух. Бувають випадки, коли потрібне проведення хірургічного втручання. Такий метод лікування застосовується при грижі хребта, радикулопатії, мієлопатії. Суть операції полягає в тому, що потрібно видалити частини хребта, які передавлюють або подразнють спинний мозок. Це досить складний вид хірургічного втручання, тому вдаються до нього в самих крайніх випадках.

Якщо ж болі в області шиї виникають в результаті впливу зовнішніх факторів, то в таких випадках серйозне лікування не потрібно, достатньо тільки робити спеціальні вправи.

Профілактика

Біль у шиї - дуже неприємне явище, саме тому, щоб не потрібно було звертатися до лікаря з такою проблемою, потрібно потурбуватися про проведення профілактики. Лікарі рекомендують для профілактики виключити фактори, що провокують виникнення неприємних, болючих відчуттів.

Перш за все, необхідно грамотно облаштувати своє робоче місце, не можна сидіти нерухомо перед екраном монітора протягом декількох годин. Протягом дня корисно проводити спеціальну гімнастику, яка допоможе швидко усунути м'язове перенапруження. Обов'язково потрібно позбутися від шкідливих звичок, так як паління також може спровокувати біль в шиї.

Причиною розвитку багатьох хвороб є зайва вага, в зв'язку з цим, лікарі рекомендують вести здоровий спосіб життя, що припускає  достатню кількість навантажень. Потрібно регулярно робити зарядку, відвідувати басейн, тренажерний зал або спортивні секції. Ці прості правила проведення профілактики допоможуть не допустити виникнення болю в шийному відділі.

Болі в шиї доставляють багато дискомфорту і можуть привести до порушень психіки, саме тому, потрібно своєчасно проводити діагностику і лікування наявних хвороб.

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.5 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Тернопольський Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами