Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Нейроинфекція - це досить серйозне інфекційне захворювання, спровоковане вірусами, грибками або бактеріями. Воно вражає нервову систему і головний мозок і при цьому має важко протікає з високим відсотком несприятливого результату.

Ціни на лікування нейроінфекцій

Прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря невролога (консультація, огляд) 550 ₴ записатися
КТ головного мозку 1400 ₴ записатися
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) - час виконання 1 дн. 200 ₴ записатися
Показати все Сховати

Інфекційні ураження нервової системи вважаються однією з найпоширеніших форм неврологічної патології. У більшості випадків прогноз невтішний. Нейроінфекція головного мозку має різні симптоми, і відповідно їм фахівці підбирають лікування. Багато що залежить від локалізації і протікання патологічного процесу.

Це досить серйозне інфекційне захворювання, спровоковане вірусами, грибками або бактеріями. Воно вражає нервову систему і головний мозок і при цьому має важко протікає з високим відсотком несприятливого результату. Інфекційне ураження включає в себе цілий список хвороб, які можуть бути дуже згубними для стану головного мозку. Патологія може мати гостру форму перебігу, переходити в хронічну стадію, або ж протікати досить мляво. Як показує медична практика, хвороба може протікати в гострій формі тільки один раз і більше не турбувати хворого або навпаки мати часті рецидиви.

Класифікація

Нейроинфекция головного мозку класифікується в залежності від протікання патологічного процесу, виходячи з чого, розрізняють:

  • енцефаліт;
  • менінгіт;
  • мієліт;
  • арахноїдит.

Енцефаліт являє собою запалення тканин головного мозку, обумовлене протіканням інфекції. Мієліт - запалення спинного мозку, спровоковане хвороботворними мікроорганізмами. Арханіодіт - інфекційне запалення, що зачіпає павутинну оболонку мозку. Менінгіт - інфекційне запалення, яке поширюється на всі оболонки головного мозку.

Крім всіх перерахованих видів, можуть бути комбіновані патології. Їх діагностувати набагато складніше.

Залежно від тривалості протікання патологічного процесу різниться гострий, підгострий і хронічний перебіг ураження ЦНС.

Лікарі-неврологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Причини

Незалежно від виду протікання патології і області її локалізації, причини ураження нервової системи однакові для всіх типів хвороби. Вона може бути викликана бактеріальним, вірусним або грибковим збудником. При постановці діагнозу нейроінфекція, обов'язково враховується тип збудника, який спровокував інфекційне ураження.

Основними причинами виникнення нейроінфекції центральної нервової системи є:

  • перенесені черепно-мозкові травми;
  • переохолодження;
  • хірургічні втручання на головному і спинному мозку;
  • перенесені раніше інфекційні захворювання.

Крім того, існують певні сприятливі фактори, до яких належить низький імунітет, особливо, якщо раніше були перенесені захворювання, що погіршують стан імунної системи. Також, причиною появи захворювання може бути і наявність гнійничкових інфекцій, їх приховане протікання або різкий перехід з гострої в хронічну стадію. Найчастіше нейроінфекція виникає після проведеної операції або стоматологічного лікування при використанні інструментів неякісної стерилізації.

Симптоми

Незалежно від виду ураження нервової системи, розрізняють такі основні симптоми нейроінфекції, як:

  • загальна інтоксикація організму;
  • лікворний синдром;
  • синдром лікворної гіпертензії.

Інтоксикація організму характеризується тим, що у хворого різко піднімається температура тіла, найчастіше до критичних показників, з'являється головний біль, сильна слабкість і значне зниження працездатності.

Лікворний синдром характеризується тим, що в клітинах ліквору значно підвищується кількість білка і інших патологічних клітин, які переважають над білком. Симптом лікворної гіпертензії проявляється в тому, що у хворого в стані лежачи різко посилюється головний біль, особливо в ранкові години, також спостерігається сплутаність або неуважність свідомості, періодично бувають випадки тахікардії, зниження артеріального тиску.

Досить часто спостерігаються нейроінфекції у дітей і протікають вони набагато складніше. Це пов'язано з тим, що імунна система дитини ще не повністю сформована і ураження відбувається шляхом проникнення гемофільної палички. На підставі проведених медичних досліджень можна зробити висновок, що подібні патології виникають у дітей, що мають вроджені вади нервової системи, зокрема, це дитячий церебральний параліч або при гіпоксії під час родового процесу.

Діагностика

При появі перших симптомів протікання хвороби, обов'язково потрібно звернутися до лікаря, який зможе провести обстеження і поставити правильний діагноз. Спочатку проводиться огляд невропатологом, який визначає рівень всіх рефлексів організму, що дозволить відрізнити інфекційні процеси від інших, неврологічних хвороб. Потім лікар призначає проведення лабораторного та інструментального обстеження. Найбільш інформативним методом проведення дослідження вважається томограма, а також енцефалограма. Лабораторна діагностика має на меті здачу аналізів сечі і крові.

Також проводиться аналіз спинномозкової рідини - ліквору, в якій можна виявити підвищений вміст білка. Кожна з проведених діагностичних процедур дозволяє візуалізувати стан головного і спинного мозку, визначити локалізацію протікаючого інфекційного процесу, ступінь інфікування і залучення навколишніх тканин. Важливо провести діагностування імунної системи, щоб правильно оцінити можливість протистояння хвороби. За результатами проведеного обстеження можна визначити збудника інфекції, ступінь ураження нервової системи і головного мозку, а також підібрати методики проведення лікування.

Лікування нейроінфекції

Лікування нейроінфекції проводиться лише в умовах стаціонару і триває протягом мінімум одного тижня. Методики проведення терапії багато в чому залежать від того, яка саме інфекція спровокувала виникнення патології, місця локалізації, а також виду самої інфекції.

Основними завданнями проведення медикаментозної терапії вважаються такі як:

  • нормалізація діяльності нервової системи;
  • відновлення імунної системи організму;
  • усунення шляхів поширення інфекції;
  • усунення збудника інфекції.

В першу чергу призначаються препарати широкого спектра дії. Вид антибіотика і його дозування призначає виключно лікар. В основний медикаментозний препарат вводиться хворому внутрішньовенно або безпосередньо в спинний мозок, особливо при запаленнях спинного мозку.

 

Додатково хворому призначається курс вітамінотерапії, імунопідтримуючі препарати, а також комплекс гормональних засобів. Крім того, при виникненні ускладнення, зокрема, такого як, набряк головного мозку, пацієнту призначаються препарати, що усувають наявні ускладнення.

У перші кілька днів вводяться препарати для зниження температури, протисудомні та противірусні засоби. Потрібно звести до мінімуму споживання рідини. Щоб знизити ймовірність виникнення набряклості головного мозку, хворому показано призначення сечогінних засобів. Після перенесеного інфекційного захворювання нервової системи, залишкові явища можуть доліковуватися вдома, за умови нормального самопочуття хворого.

Можливі наслідки і профілактика

Наслідки нейроінфекції можуть бути різними, в залежності від часів початку проведення терапії, а також типу протікає патології. Зокрема можна виділити такі наслідки як:

  • часті головні болі;
  • чутливість деяких органів до зміни погоди;
  • порушення слуху, зору і нюху;
  • проблеми з пам'яттю

У найважчих випадках людина може стати інвалідом. Найбільш небезпечними і важкими вважаються ускладнення і наслідки, перенесені у внутрішньоутробному періоді. Так як це призводить до формування неправильного розвитку і пороків внутрішніх органів, а також серйозних порушень нервової системи.

Дуже важливо проводити профілактичні заходи, які допоможуть запобігти виникненню нейроінфекції. Для цього потрібно проводити своєчасне лікування хвороб ЛОР-органів і стоматологічних проблем, уникати контакту з хворими людьми, одягати головний убір на вулицю в холодну пору року, зміцнювати імунну систему.

Інфекційні процеси, що вражають нервову систему, несуть загрозу для життя людини, тому важливо своєчасно звернутися до лікаря при наявності симптомів хвороби, а також проводити профілактику.

Лечение нейроинфекций в Киеве
Лечение нейроинфекций в Киеве
Лечение нейроинфекций в Киеве
Лечение нейроинфекций в Киеве

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.8 (18 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Волинська Людмила Олександрівна

Лікар-невролог вищої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами