Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі
×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Деформуючий остеоартроз

Стадії деформуючого остеоартрозу та його лікування

    Остеоартроз - останнім часом це досить частий діагноз для міських жителів. Відноситься до типу дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів і являє собою ураження хрящової тканини поверхні. Найчастіше хвороба вражає великі колінні суглоби.
Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів включають в себе такі види остеоартрозу, як:

 1.     Коксартроз - ураження хрящової тканини і деформація суглобів тазостегнової області. Таке захворювання, при відсутності повноцінного своєчасного лікування, досить швидко призводить до інвалідності людини за рахунок того, що втрачається здатність до самостійного пересування. Таким людям рекомендується скористатися спеціальними інвалідними кріслами.
 2.     Гонартроз - ДОА колінних суглобів. У класичних випадках в анамнезі простежується наявність травми коліна (аварія, падіння і т.д.). ДОА суглобів характеризується наявністю пульсуючого болю на початку ходьби, через деякий час біль стихає.
 3.     ДАО гомілковостопного суглоба. Поступово може призводити до деформації гомілки, що також буде позначатися на процесі ходьби.
 4.     Остеоартроз плечового суглоба. Людина з таким діагнозом не може в повній мірі піднімати руку. Згодом розвивається атрофія м'язів ураженої руки. Зовні це дуже помітно: уражена рука значно худіша за здорову.
 5.     Деформуючий остеоартроз ліктьового суглоба. Характеризується відчуттями поколювання і поступової втрати рухливості руки в ліктьовому суглобі.

    Будь-який  деформуючий остеоартроз суглобів фахівці поділяють за ступенем поширення процесу деформації і атрофії.

Прийнято вважати, що в медичній практиці існує всього три ступені остеоартрозу.

    Перший: під час першого ступеня визначити деформуючий остеоартроз практично неможливо. А отже і лікування практично не відбувається. Для першої стадії ураження характерні точкові болі, які самі хворі зазвичай списують на перевтому суглоба або на недавні травми. Стандартні дослідження крові не дозволяють визначити на даному етапі причину болю. Єдиним більш-менш актуальним для першого ступеня дослідженням може стати аналіз суглобової (синовіальної) рідини пошкодженого суглоба.

    Другий ступінь. Даний варіант розвитку захворювання характеризується появою хрускоту або / і потріскування в суглобі при його використанні: при ходьбі або рухах за участю плечового / ліктьового суглобів. Коли починається деформуючий остеоартроз другого ступеня, більшість пацієнтів, особливо у віці, звертається відразу ж до улюбленої народній медицині. Робити це категорично заборонено! Необхідно звертатися до фахівця. Саме він і тільки він може призначити правильне лікування на даному етапі.

    Третій ступінь остеоартрозу. Крайній рівень тяжкості поширення захворювання. Деформуючий остеоартроз характеризується практично повною втратою можливості самостійного пересування. Пацієнт не може піднімати руки або ноги, що вже означає інвалідність. Хрящова тканина повністю зруйнована.

Причини розвитку захворювання і його лікування

Деформуючий остеоартроз розвивається з кількох причин:

 1.     Зайва вага. Наявність зайвих кілограмів збільшує навантаження на суглоби, в результаті відбувається патологічний механічний вплив на хрящову тканину і вона "перетирається".
 2.     Підвищені механічні навантаження, наприклад у спортсменів-любителів.
 3.     Різні генетичні чинники.
 4.     Травми.
 5.     Перенесені раніше операції з залученням в оперативний процес суглобів.

    Розглянемо лікування остеоартрозу. Лікування може бути призначене тільки таким фахівцем, як ревматолог. Саме ці лікарі займаються проблемами суглобів.

Будується лікування на чотирьох основних принципах:

 1.     Лікування, спрямоване на забезпечення ушкодженому суглобу необхідного об'єму циркулюючої крові для повноцінного харчування хрящової тканини.
 2.     Зниження активності запального процесу.
 3.     Максимальне зниження надмірної активності.
 4.     Лікування, спрямоване на те, щоб деформуючий остеоартроз не прогресував далі.

    Будь-яке лікування при деформації суглобів повинно проводитися в повному обсязі, призначеному фахівцем. Серед лікарських засобів найчастіше застосовуються ібупрофен і диклофенак. Дози і кількість може призначити тільки відповідний лікар. Серед допоміжних фізіотерапевтичних процедур призначають магнітотерапію, електрофорез, голкорефлексотерапію.

    Крім того, на будь-якій стадії розвитку остеоартрозу призначають спеціальну дієту і зобов'язують пацієнта дотримуватися режиму дня і відпочинку.

 

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Деформуючий остеоартроз

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00