вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

Остеоартроз гомілковостопного суглобу

    Терміном остеоартроз позначають хворобу суглоба, яка супроводжується дегенеративними змінами хрящової тканини і передчасним руйнуванням хряща. В процес, зазвичай, залучені також кістки, зв'язки, суглобова оболонка і м'язова тканина. Остеоартроз гомілковостопного суглоба частіше розвивається у жінок, вік яких від 45 років і вище, при цьому загальне число людей, які страждають від патології приблизно 15%.

    Остеоартроз гомілковостопного суглобу є не самою типовою формою даної хвороби, але стоїть на вершині по тяжкості порушення працездатності кінцівки. Можна виділити 3 основні причини деформуючого артрозу гомілки:

 1. Травмування - найчастіша причина захворювання.
 2. Дисплазія з народження.
 3. Хронічний запальний процес, який веде до розвитку вторинного остеоартрозу (такий що почався на фоні іншої хвороби).

Якщо говорити про фактори ризику, то в медицині виділяються наступні моменти:

 1. Генетична схильність до патологій кісткової і сполучної тканини.
 2. Генетичні мутації в ДНК
 3. Хронічні мікротравми.
 4. Отруєння токсичними речовинами.
 5. Переохолодження.
 6. Операція на суглобах.
 7. Метаболічні порушення.
 8. Недолік деяких вітамінів і елементів в харчуванні.
 9. Ожиріння.
 10. Зміна в ендокринній системі і синтезу гормонів, в тому числі клімакс у жінок.

    Якими б не були причини остеоартрозу гомілковостопного суглоба, важливо розуміти, що допомогти зможе тільки досвідчений лікар. У медичному центрі «Омега-Київ» багато років лікують остеоартроз гомілковостопного суглоба. Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся до кращих фахівців України.
Стадії розвитку патології

Привести до розвитку хвороби можуть вроджені деформації стопи, такі як:

 • Клишоногість.
 • Плоскостопість.
 • Порожня стопа.

    Через це вага розподіляється не рівномірно, і навантаження на стопи стає більше. Це веде до несвоєчасно зношування хрящів.
На 1 ступені розвитку остеоартроз  починаються дегенеративні процеси в хрящовій тканині, які зовні ніяк себе не виявляють. Порушується правильний режим харчування клітин хрящів, і вони починають потихеньку відмирати. Захворюванню гомілковостопного суглоба першої стадії властива така симптоматика:

 1. При збільшенні навантажень розвивається больовий синдром.
 2. Відчувається дискомфорт в гомілкостопі.
 3. Ступінь рухливості стопи трохи зменшується.

    На 2 ступені остеоартрозу больовий синдром стає сильнішим (на короткий час) або розвивається ниючий, тупий біль навіть в стані спокою. Людина не може нормально рухати стопою. Подальше руйнування хрящової тканини призводить до її деформації, тобто до 3 ступеня.
Але, навіть помічаючи, що нижні кінцівки починають працювати неправильно, люди не поспішають починати терапію остеоартрозу гомілки. Результат сумний: хвороба прогресує, симптоми посилюються, і лікувати захворювання стає все складніше. Найскладніша форма хвороби - це деформуючий остеоартроз гомілки, який розвивається через перенавантаження чи травмування. Починається ні запальний патогенез, який супроводжується стрімким зношуванням і старінням хрящової тканини. Ця патологія практично не лікується.

Ефективна терапія остеоартрозу

    Остеоартроз гомілковостопного суглоба треба лікувати в хорошому медичному центрі. Лікування гомілковостопного суглоба передбачає наступні методи:

 1. Комплекс фізіопроцедур. Дуже хороший результат забезпечують електрофорези, магнітотерапія, гірудотерапія, лікувальні грязі і ванни.
 2. Масаж покращує мікроциркуляцію в тканинах, забезпечує нормальний приплив крові і лімфи до кровоносних судин, це значно сповільнює дегенеративні процеси.
 3. Лікувальна фізкультура підвищує еластичність зв'язок і сухожиль, підтримує в тонусі м'язи. Завдяки цьому відбувається надійна фіксація суглоба стопи в правильному положенні, даючи можливість всім її елементам (і кістковим, і хрящовим, і нервовим) харчуватися правильно.
 4. Медикаментозні препарати - хондропротектори. Вони сприяють відновленню хрящів, підтримуючи їх еластичність і запобігаючи процесу зношування.

Якщо консервативне лікування не дає результату, призначається хірургічна операція.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00