вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

Остеоартроз колінного суглоба

Симптоматика, лікування і причини остеоартрозу

    Остеоартроз колінного суглоба зараховується до серйозних захворювань, що вражає суглоби людини. Результатом хвороби стає їх деформація і втрата рухливості. Остеоартроз колінного суглоба (гонартроз) впливає на суглобовий хрящ. Під впливом хвороби починається його деформування, що проявляється витонченням, а іноді виникненням тріщин.
Найчастіше остеоартроз колінного суглоба діагностується у дорослих людей (після 40), з надмірною вагою. Слід зазначити, що чим вага пацієнта більше, тим швидше хвороба починає прогресувати.

    Спочатку симптоми цієї недуги не проявляються клінічно, тому зміни відбуваються непомітно для пацієнта. Однак через певний період, остеоартроз колінного суглоба сприяє порушенню харчування хрящових клітин, що призводить до їх загибелі. Згодом деформації піддаються меніски, суглобові зв'язки, навколосуглобова сумка. Подібні патологічні зміни проявляються ниючим болем.

    Крім перерахованих вище деформацій остеоартроз колінного суглоба призводить до потовщення капсули, відбувається спастичне м'язове скорочення, починається запальний процес в сухожильних оболонках. Причому поширеність даного захворювання найчастіше обумовлена ​​недостатньою фізичною активністю людини.

Причини захворювання

Вважається, що остеоартроз колінного суглоба виникає через внутрішні та зовнішні фактори.
До груп ризику відносяться:

 1. Спортсмени (професійні). Часто від колінного артрозу страждають футболісти і хокеїсти, а боксери схильні до патології суглобів рук.
 2. Пацієнти з серйозними травмами. Доведено що в 30% випадків остеоартроз колінного суглоба діагностується після перенесеної травми.
 3. Серед людей середнього віку, і тих, хто страждає ожирінням.

    В результаті вікових змін організму помітно знижується здатність хрящових суглобів до самовідновлення. До групи ризику потрапляють жінки в період менопаузи, адже саме жіночий організм більш схильний до цього захворювання. У деяких випадках остеоартроз колінного суглоба виникає через спадкові схильності.

   Слід зазначити, що зайва вага не завжди є головною причиною розвитку хвороби. Встановлено, що патологія з'являється через гормональні зміни або через порушення обміну речовин.

Три ступеня остеоартрозу колінного суглоба

Існує три стадії розвитку захворювання суглобів.
Для 1 ступеня властива симптоматика:

 •     з'являється дискомфорт в області коліна після навантаження;
 •     іноді підвищене навантаження викликає больові відчуття;
 •     біль  обмежує рухи;
 •     втома ніг.

При діагностиці 1 ступеня остеоартрозу в суглобової порожнини помітно його невелике звуження.
Для 2 ступеня характерні більш виражені зміни:

 •     змінюється хода людини, адже всі рухи даються важко;
 •     під час ходьби чути характерний хрускіт;
 •     згодом з'являється набряк і починається запальний процес.

    На рентгенівському знімку колінного остеоартрозу 2 ступеня видно помітне звуження суглоба, а також кісткові розростання.
Що стосується 3 ступеня, дана стадія вважається найбільш важкою і не завжди піддається лікуванню, адже підвищується ризик виникнення інвалідності. Найчастіше щоб запобігти подальшому деформування суглобів, як лікування показана штучна його імплантація.

Як проводиться лікування остеоартрозу колінного суглоба

    Лікування патології обов'язково має бути серйозним і комплексним. Першочерговим завданням є усунення причини хвороби. Тобто крім медикаментозної терапії, слід подбати про зміну режиму життя. При ожирінні - схуднути, а при підвищених спортивних навантаженнях - замінити режим.

Комплексне лікування лікарськими препаратами прийнято розділяти на групи:

 • прийом анальгетиків;
 • використання протизапальних засобів;
 • для забезпечення харчування хряща - хондопротектори.

    Лікування за допомогою медикаментозних засобів дозволяє зупинити запальний процес. Причому ефективність подібної терапії залежить від точності призначення препаратів і відповідального дотримання пацієнтом рекомендацій лікаря. З народних засобів остеоартроз колінного суглоба лікується маслом чистотілу, камфорною растиркой або гірської смолою.

    Крім медикаментів комплексне лікування обов'язково має включати правильне харчування (рекомендується регулярно вживати фрукти, зелені овочі, пісні страви з м'яса, а також риби), заняття лікувальною фізкультурою, а також масаж.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00