вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
Гінеколог • уролог • ендокринолог
УЗД - діагностика • забір аналізів
фізіотерапія
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
МРТ - діагностика • КТ - діагностика
УЗД - діагностика • забір аналізів
гінеколог • терапевт • кардіолог
вертебролог • фізіотерапія • невролог
уролог • проктолог • хірург • стаціонар
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
Забір анализів • гінеколог
УЗД - діагностика

Лікування переломів гомілки

 • Ортопедія (орт)UKR
  Ортопедія (орт)UKR

Перелом гомілки: стадії і лікування

    Гомілка (crus) - сегмент нижньої частини кінцівки. Він обмежений колінним і гомілковостопним суглобами. Виділяють передню і задню гомілкову області. Грань між ними проходить зсередини по внутрішній частині великогомілкової кістки, а зовні - по області, що проходить від заднього краю головки малогомілкової кістки до глухого краю зовнішньої щиколотки.

    Якщо говорити простіше, то гомілка - це частина ноги людини від коліна до стопи. Гомілкові кістки беруть участь в утворенні двох суглобів - гомілковостопного і колінного.

Перелом гомілки: характеристика

    Найпоширеніша травма - це перелом гомілки. Вона виникає в тому випадку, якщо відбувається великий вплив сили на малий ділянку кістки, вона не витримує і ламається, наприклад, при падінні, при ударі і т.д.

    Так як гомілку складається з великої та малогомілкової кісток, то травмування може бути на кожну з кісток окремо, або перелом обох кісток гомілки. Кожна травма розглядається індивідуально, так як ступінь тяжкості перелому гомілки залежить від того, яка частина зламана, де знаходяться кісткові уламки, наскільки сильно пошкоджені суглоби, кровоносні судини і м'які тканини.

Класифікація переломів кісток гомілки

    Як і кожна травма, перелом кісток гомілки має свою класифікацію і характеристику.
Вони бувають:

 1. Поодинокі і множинні переломи гомілки. Характер даних переломів гомілки залежить від кількості утворених кісткових уламків. Якщо кістка зламана тільки в одному місці - це одиничний, якщо в декількох місцях одночасно, то це множинний перелом.
 2. Прямі, косі і спіралеподібні патології. Дані види відрізняються за характером лінії. Якщо цілісність кістки порушена рівно поперек, то це прямий вид. Якщо ж перелом стався по діагоналі, то це косий. Якщо лінія перелому гомілки нерівна, нагадує спіраль - це спіральний.
 3. Рівні і осколкові переломи кісток гомілки. Якщо розглядати форму краю уламків, то такі патології ділитимуться на рівні й осколкові. Якщо лінія розлому однакова і рівна, то це рівний вид. Якщо перелом кісток гомілки має нерівний злам різних форм і розмірів у вигляді осколків, то це осколковий.

Переломи гомілки зі зміщенням і без зміщення

    Існують переломи зі зміщенням і без зміщення. Травми без зміщення не змінюють положення кісткових уламків і при з'єднанні утворюють цільну кістку. Якщо цільна кістка не утворюється, і положення кісткових уламків не йде відносно один від одного, то такий перелом називається зі зміщенням. При такому вигляді необхідно спочатку повернути кістки в початкове положення і тільки потім зіставляти їх.

    Відкритий і закритий перелом гомілки. Дані види підрозділяються на відкриті і закриті в залежності від того, чи були пошкоджені м'які тканини. Якщо утворилася відкрита рана з розірваними м'язами і шкірою, з якої може стирчати одна з частин зламаної кістки - це відкритий перелом гомілки. Якщо шкіра залишається цілою і пошкодження м'язів мінімальні, то це закритий.

    Позасуглобові і внутрішньосуглобові переломи гомілки. Так як гомілка обмежена колінним і гомілковостопними суглобами, то в залежності від пошкодження переломи можуть бути внутрішньосуглобовими та позасуглобовими. Якщо залучений суглоб, то такі переломи вважаються важкими і називаються внутрішньосуглобовими. Якщо суглоб не чіпатимуть, то такий перелом позасуглобний.

Всі переломи діляться на три групи:

    А - легкі. Закриті, без зміщення з мінімальним пошкодженням м'яких тканин.
    В - середньої тяжкості. Відкриті або закриті, можливі пошкодження м'яких тканин, але без пошкоджень нервів і суглоба.
    З - важкі. У них присутнє пошкодження суглобів, нервів і кровоносних судин.

Лікування та реабілітація

    Існує безліч методик лікування переломів, все залежить від тяжкості, симптомів і його характеристики. Але послідовність лікування завжди однакова:

 • Відбувається вправлення кісткових уламків, так звана репозиція, для подальшого правильного зрощення кісток. Її виробляють одномоментно руками хірурга під місцевою анестезією, в ході операції або за допомогою системи скелетного витягування. Операція проводиться при наступних показниках: подвійні переломи великогомілкової кістки зі зміщенням, небезпека розриву м'яких тканин, відкриті переломи гомілки.
 • Наступним етапом лікування йде фіксація кісткових уламків за допомогою різних пристосувань, таких як спиці, болти, пластини, апарати Ілізарова, Ткаченко, Гофмана та ін.
 • Завершальний етап лікування - створення знерухомлення, шляхом накладання гіпсової лонгети або апаратів до повного зрощення кістки. Триває від декількох тижнів до декількох місяців.

    Так як кожен перелом гомілки індивідуальний, то методики і матеріали лікування які застосовуються для кожного конкретного випадку різні. Їх вибирає хірург або травматолог, якщо одні методики не допомагають, то вони можуть бути замінені іншими з урахуванням специфіки кожного випадку.

Реабілітація - це сукупність дій, спрямованих на швидке одужання і відновлення всіх функцій кінцівки. Включає в себе чотири методики лікування, без яких відновлення неможливе:

 1. Лікувальна фізкультура. Потрібна для відновлення структури м'язів, стабілізації кровообігу, дозволяє прибрати застій і запалення, а також не дозволяє розвинутися м'язовій атрофії.
 2. Масажі та розтирання. Проведення щоденних масажів і призначених розтирань виключає виникнення тугорухливості, дистрофію гомілки м'язів і утворення рубців м'яких тканин.
 3. Фізіотерапевтичні процедури. Необхідні для уникнення наслідків запального процесу, покращують загоєння і відновлення патологічних тканин, інтенсифікацію обміну речовин і кровотоку в судинах гомілки.
 4. Дієта, що включає продукти, багаті кальцієм, вітамінами, залізом і іншими мікроелементами.

    А також реабілітація включає три основні періоди. Перший реабілітаційний етап триває 2-3 тижні з часу зняття гіпсу. Другий етап йде на протязі 2-3 місяців і починається відразу після першого. Третій період триває місяць після завершення другого.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00
Записатись на прийом