Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі
×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Лікування переломів кісток таза

 

Класифікація переломів тазу, симптоми і лікування

    Перелом тазу - це важка травма опорно-рухової системи людини, пов'язана з пошкодженням кісткової тканини, органів малого таза і викликає рясні кровотечі. Причиною перелому стають механічні стискання в бічному, передньому чи задньому положенні. Часто такі ситуації зустрічаються в результаті падіння або автомобільних аварій.

Симптоми і різновиди переломів тазу

    Кістковий таз людини служить опорою і виконує захисну функцію для розташованих усередині органів. Перелом таза іноді зачіпає життєво важливі функції організму і може призвести до серйозних наслідків.

Перелом таза має наступні ознаки:

 • травматичний шок, пов'язаний з сильними больовими відчуттями;
 • непритомність;
 • внутрішній крововилив в області таза;
 • блідість епідермісу, поза зоною ураження;
 • різке падіння кров'яного тиску;
 • зміна довжини нижньої кінцівки.

    Перелом таза має індивідуальні симптоми, що характеризують пошкодження різних частин органів. При деформації куприка виникає складність з дефекацією, і відчуваається гострий біль при натисканні на нижню хрестову частину. Перелом кільця таза характеризується больовим дискомфортом в промежині або лобкової області, які посилюються при роботі ніг. Перелом тазу з травмою кістки сідниці, не дає можливості повністю спертися на ноги, людині комфортна поза з розведеними колінами. Лобкове пошкодження заважає пацієнтові підняти витягнуту ногу.

    Поряд з пошкодженням тазостегнової кістки, відбувається деформація внутрішніх органів. Якщо торкнуться сечовий міхур, однозначним симптомом є затримка сечі, при пошкодженні матки і піхви - кров'яні виділення з травмованих органів. Особливо небезпечний перелом таза для вагітних жінок.

Класифікація перелому тазу підрозділяється на:

 • деструкція крайових відділів, задіян гребінь і крило підвздошної кістки, в результаті перелому відриваються крижі, куприк і сіднична кістка;
 • перелом таза, який не порушує безперервність кільця, з надривом сідниці;
 • травмування кільця з уламками в лобковій та сідничній тканині.
 • деформація кульшової області, де головка стегна примикає до кістки таза.

Будь-який перелом кісток тазу вимагає негайної госпіталізації. Необхідно іммобілізувати потерпілого і доставити в лікувальну клініку.

Діагностика і лікування

    Перелом тазової кістки діагностується на фоні скарг пацієнта, пальпації внутрішніх органів і застосуванні новітнього обладнання. Поряд з рентгенологічними дослідженнями, для визначення руйнування кісткової тканини, використовують магніторезонансну томографію і комп'ютерну діагностику. Крім цього, призначають додаткові аналізи сечі і крові. Також проводиться ректальне дослідження внутрішніх органів. Жінкам призначають вагінальний огляд. Такі методи необхідні для виявлення пошкоджень внутрішніх органів кістковими уламками.

    Після вивчення ряду досліджень, фахівець рекомендує лікування, яке спрямоване на зняття больового порогу і комплексу різних відновлюючих заходів. При пошкодженнях пацієнт відчуває сильні болі. Протишокова терапія передбачає введення знеболюючих препаратів. При виникненні крововтрати, вводять плазму або кровоспинні ліки.

    Залежно від складності травми і локалізації перелому проводиться лікування. Якщо перелом кісток тазу не зачепила цілість тазового кільця, то лікування хворого зводиться до створення спокою і нерухомості тазостегнового суглоба. При порушенні цілісності тазостегнового кільця зміщення усувається шляхом фіксування спицею кісткового уламка. При двосторонніх переломах призначають скелетне натяг обох ніг.

    Часто лікування проводять за допомогою апарата зовнішньої фіксації. Якщо перелом тазових кісток, спостерігаються зі зміщенням уламків, лікування здійснюють оперативним методом. Для репозиції роз'єднаних частин кістки застосовують остеосинтез, за ​​допомогою сталевих пластин, спиць і гвинтів. Така маніпуляція супроводжується розсуванням м'яких тканин, репозиції кісток, фіксацією їх пластиною або гвинтами.
У більшості випадків перелом таза вимагає одночасної кваліфікованої допомоги кількох фахівців. Рішення про операцію і лікування хворого приймають колегіально.

Реабілітація після перелому

    Реабілітаційний період - необхідна задача для всіх пацієнтів. Це головна умова для повернення до нормальної життєдіяльності організму і попередження інвалідності. Перелом кісток тазу тягне за собою серйозні наслідки. Для хворих розробляють спеціальні комплекси лікувальної гімнастики.

Крім цього призначають:

 • масаж з лікувальним ефектом;
 • фізичну терапію;
 • витягування м'язової тканини і кісток;
 • застосування спеціальних гелів;
 • прийом лікарських засобів, що допомагають зміцнювати кісткову тканину.

Не маловажним фактором залишається настрій пацієнта, правильне харчування і збалансовані фізичні навантаження.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Лікування переломів кісток таза

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповніть поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00