×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Лікування переломів п'яти

Види переломів п'яти і їх лікування

    Майже кожна людина в своєму житті зустрічється з різними видами переломів. Практично кожен день в світі хтось щось ламає.
Існує багато типів ушкоджень:

  • трубчастих кісток: гомілка, плечова кістка;
  • плоских кісток: лопатка, тазостегнові кістки;
  • дрібні кістки: кисті і п'яти.

Перелом п'яткової кістки вважається одним з найскладніших травм для людського організму.

Травма кісток п'яти

    Перелом п'яти може бути, як зі зміщенням, так і без зміщення, тобто простий, а вони діляться на відкриті і закриті. При відкритих патологіях існують такі характерні симптоми, як наявність кровотечі та можливі попадання кістки або її уламків в м'які тканини п'яти. Це може залежати від причини пошкодження, а також від індивідуального стану і будови кісток п'ят людини. Перелом п'яткової кістки без зміщення вважається простим і неускладненим.

Можна виділити наступні симптоми даного виду:

  • відзначається біль при ходьбі, в момент опори на п'яту при кроці;
  • гематома м'яких тканин на рівні пошкодженої кістки - тому часто люди і не звертають уваги на гематому, вважаючи, що це звичайний синець;
  • набряк - пошкоджені м'язи набрякають.

    І все ж, зазвичай всі ці симптоми людьми бувають просто не помічені, а отже і лікування вчасно не буде надано, що невблаганно призводить до тих чи інших ускладнень. Перелом п'яти зі зміщенням п'яткової кістки характеризується тими ж самими стандартними симптомами, що і перелом п'яти без зміщення: набряк, гематома, біль при ходьбі. Також додається ще один симптом, такий як потовщення стопи. Це відбувається тільки при зміщенні кістки. Найчастіше воно відбувається у напрямку до пальцевих кісток.

    При переломі зі зміщенням незалежно від того, чи буде він відкритий або закритий, від кістки в м'язи п'яти можуть відділятися уламки, що само по собі буде ускладнювати перелом п'яткової кістки. У цьому випадку біль при ходьбі буде набагато сильнішим, що може спонукати людину звернутися до лікаря швидше і отримати своєчасне якісне лікування.

    Перелом п'яти необхідно своєчасно лікувати, щоб кістки не зрослися в неправильному положенні. Переліковувати буде набагато складніше і, звичайно ж, болючіше.

    Лікування перелому п'яткової кістки може бути, як консервативне, так і оперативне, в залежності від типу захворювання та його ускладнень.
Якщо перелом п'яти відноситься до закритого без зміщення, то досить консервативного лікування. Воно полягає в накладенні гіпсу. Гіпсова пов'язка накладається від підстави пальців і до самого коліна. Такий обсяг забезпечує необхідну повну нерухомість п'яти.
Крім гіпсу рекомендується на весь період лікування використовувати при ходьбі милиці, забезпечуючи спокій пошкодженої нозі. Кількість часу, відведеного на носіння гіпсу призначає фахівець (травматолог-ортопед, хірург) в кожному конкретному випадку індивідуально, за показаннями. Повне відновлення ноги займе від 2 до 3 місяців.

    До оперативного втручання звертаються, коли перелом п'яти обтяжений зміщенням п'яткової кістки з наявністю уламків як при відкритому, так і при закритому переломі. Така операція може бути проведена тільки в умовах лікарні і такими фахівцями, як травматологи-ортопеди, рідше хірургами.

   Уламки, які відокремилися, кріпляться назад за допомогою спеціальних спиць. Ортопеди самі вручну зіставляють уламки кістки з її основною частиною, щоб в майбутньому п'ятка не боліла. Бувають випадки, коли пацієнт отримує важку травму, що веде до пошкодження не тільки п'яткової кістки, а й колінного суглоба. У цьому випадку лікування стає більш об'ємним: через кістку п'яти фахівцями проводиться спеціальна спиця на термін від 7 до 8 тижнів. Таким чином, відновлення до повноцінного обсягу роботи буде займати від 4 до 6 місяців.

    У разі, коли уламки дрібні і у великій кількості, для лікування використовують спеціальний апарат Єлізарова. Він являє собою механізм з двох металевих кілець, з'єднаних між собою металевими штангами і стрижнями. В апарат вставляються спиці, за допомогою яких формується стопа. Апарат встановлюють на 2,5-3 місяці.

    Для того щоб визначити наявність перелому після будь-якої травми, необхідно записатися на прийом до лікаря. Спеціаліст направить на рентгенологічне дослідження, яке дозволить "зазирнути" всередину і побачити стан п'яткової кістки і прилеглої до неї трапецієподібної. Саме трапециевидная кістка найчастіше стає винуватицею перелому п'яткової кістки зі зміщенням.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Лікування переломів п'яти

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00