×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Лікувальна фізкультура

 

Лікувальна фізкультура та її переваги

    Ортопедичні захворювання є поширеною патологією, лікувальна фізкультура застосовується для профілактики, лікування і реабілітації хворого. ЛФК потрібен для відновлення порушених функцій і деформації опорно-рухової системи людини. Якщо потрібне оперативне втручання, фізкультура входить в післяопераційний курс реабілітації.

ЛФК в ортопедії

   Основа ЛФК - це спеціальні фізичні вправи. В ортопедії прийнято класифікувати фізкультуру за напрямками: для рук і ніг, тулуба і голови. За фізіологічним дій лікувальну гімнастику поділяють на розслаблення, розтяжку, координацію, витривалість.
ЛФК:

 • сприяє розвитку і зміцненню м'язової маси;
 • стимулює циркуляцію крові пошкоджених органів;
 • запобігає розвитку атрофії в тканинах;
 • при пошкоджених суглобах покращує рухові функції;
 • відновлює амплітуду рухів в пошкоджених органах.

    Лікувальна гімнастика не має протипоказань і призначається пацієнтові в будь-якому віці. Фізичні вправи виконують в різних положеннях тіла. Рухи поділяють на активні, які пацієнт виконує самостійно і пасивні, що виконуються за допомогою фахівця. Для максимального ефекту гімнастику поєднують з медикаментозним лікуванням і фізіотерапією. Значний результат дає лікувальна фізкультура пацієнтам після ендопротезування суглоба і проведення різного роду хірургічних втручань.

Проведення занять

    Різний фізичний стан і ступінь травми опорно-рухової системи вимагає застосування специфічних вправ. Найбільш поширеними є індивідуальні заняття. Ефективність досягається за рахунок зосередженого впливу на травмований орган.

    Індивідуально-групові заняття проходять під контролем фахівця для пацієнтів зі схожими захворюваннями і локалізацією травми. Тренер контролює опрацювання кожної вправи. Працюючи в невеликій групі, крім фізичного лікування, людина отримує хороший емоційний настрій.

    Лікувальна фізкультура включає в себе розминку, основний курс і заключну частину. Розминку проводять для підготовки хворого органу до основного навантаження. В процесі активізується обмін речовин, розігріваються м'язи. Тривалість становить 5-7 хвилин. Основна частина направлена ​​для вирішення лікувальних завдань, в ній опрацьовують травмовану область. На закінчення проводять вправи з невисокою амплітудою, дозволяючи відновиться пульсу.

Регулювання силових вправ

Лікувальна гімнастика проводиться з дозуванням силової напруги. Для збільшення або зниження навантаження використовують різні методи:

 • змінюють кількість повторюваних вправ;
 • збільшують або уповільнюють темп;
 • підвищують або знижують амплітуду рухів;
 • змінюють положення тіла;
 • використовують чергування різних груп м'язів;
 • застосовують різні спортивні снаряди та прилади для збільшення навантаження.

    В ортопедичній клініці застосовують спеціальне обладнання і тренажери. При призначенні ЛФК фахівець оцінює фізичні можливості людини з урахуванням віку і ваги. Лікувальна фізкультура потужно впливає на весь організм людини. Гімнастика ЛФК покращує трофіку тканин, прискорює обмін речовин і сприяє регенерації клітин. Своєчасне підключення лікувальних вправ дає можливість швидко пристосуватися до тимчасових порушень і забезпечує послідовне рішення відновлювальних завдань в ортопедії.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Лікувальна фізкультура

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00