Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі
×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Розрив зв'язок

Як лікують розрив зв'язок

    Травми можуть бути отримані в абсолютно різних умовах. Одні з них залишаються майже непоміченими постраждалою людиною, а інші здатні зробити з людини інваліда. Крім того, одні травми підлягають лікуванню консервативному, інші тільки оперативному, а деякі взагалі неможливо вилікувати.

    Ознайомимося з такою серйозною травмою, як розрив зв'язок. Вважається, що в групі ризику знаходяться люди, чия діяльність пов'язана з великими фізичними навантаженнями, а також професійні спортсмени, особливо стрибуни, спринтери і марафонці. Але варто зазначити, що подібну травму може отримати абсолютно будь-яка людина.

    Отже, для початку визначимося, що ж таке зв'язки? Найчастіше розривам піддаються зв'язки, що входять до складу суглобів. Вони складаються зі сполучної тканини, вони самі по собі досить еластичні, що дозволяє нашим суглобам виробляти великий ряд рухів.

    Зв'язки самі по собі є міцним з'єднанням суглобової капсули та інших кісток і органів в організмі людини. Розрив зв'язок може привести до дуже неприємних наслідків, серед яких - змішання кісток або органів, в залежності від того, яке саме виникло пошкодження зв'язок, може відбуватися і обмеження руху в суглобі. Наприклад, якщо стався розрив зв'язок гомілковостопного суглоба, людина на певний час залишається без можливості ходити і наступати на пошкоджену кінцівку. Такий вид травм нерідко зустрічається у футболістів і хокеїстів.

Види пошкодження зв'язок виділяють наступні:

  1. Розрив зв'язок повний. При цьому може відбуватися розрив всіх волокон і тоді зв'язка розривається на дві окремі частини. Розрив також може йти за другим варіантом і тоді відбувається відрив зв'язки від місця її прикріплення, наприклад, від головки кістки. Це серйозні пошкодження, що впливають на здатність рухати кінцівкою.
  2. Розтягування - це частковий розрив зв'язок. Це означає, що пошкодження захопило лише частина волокон, при цьому зв'язка зберігає свої функції. Травма відбивається на самопочутті пацієнта болем.
  3. Розрив зв'язок дегенеративний. Відбувається в результаті старіння організму, що відбивається в зносі зв'язок і сухожиль людини. Відзначається найчастіше у людей, вік яких наближається до 50 років.
  4. Травматичний надрив зв'язок. Найчастіше відбувається в результаті падінь, аварій, різкого підйому, наприклад, коли людина з положення навпочіпки різко випрямляється при стрибку або піднімаючи тяжкості.

    Крім усього цього, у людини може виникнути кістяний наріст поверх зв'язок, що само по собі негативно позначається на роботі сухожильно-зв'язкового апарату, знижуючи можливість вільно рухати ушкодженою кінцівкою.

    Розрив зв'язок може бути в різних місцях і від цього залежатимуть як симптоми, так і лікування постраждалої людини. Вид пошкодження зв'язок буде впливати на вибір відновлювальної терапії.

Є загальні ознаки для всіх пошкоджень, будь то зв'язки, що входять в суглоб або забезпечують правильне кріплення внутрішнього органу.

Фахівці виділяють наступні симптоми розриву зв'язок:

  •  Біль. Є одним з найбільш важливих симптомів. Він може бути, як при діях, так і в спокої.
  • Обмеженість рухів. Якщо пошкоджені зв'язки суглоба, то потерпілий швидко відзначає або невеликі, або, що частіше, значні обмеження в згинанні і розгинанні руки, ноги або пальців, в залежності від локалізації ураження.
  • Гематома в області пошкодження.
  • При пошкодженні суглобових зв'язок можна чути клацання, хрустіння.

Тепер розглянемо симптоми більш детально.

    Надрив зв'язок меніска. Це травма, яка зачіпає, безпосередньо, колінний суглоб в цілому. Характерним симптомом є те, що людина намагається зберігати постраждалу ногу в зігнутому положенні, що полегшує біль. Коліно червоніє, якщо доторкнутися до пошкодженої частини, то можна відзначити підвищення температури в осередку травми.

    Надрив зв'язки зап'ястя. В особливих випадках при пошкодженні зап'ястя можна відзначити зміщення променевої та ліктьової кісток в сторону долоні, відбувається своєрідне зменшення кінцівки. Для того щоб остаточно діагностувати пошкодження зап'ястних зв'язок, слід звернутися до фахівця, який проведе особливу пробу. При русі в області зап'ястного суглоба лунає характерний звук.
    Для кожного виду розриву потрібно своє особливе лікування, яке буде направлено на виконання цілого ряду цілей.

    Лікування первинних зв'язок може бути, як консервативним, так і оперативним, а після пацієнт повинен пройти курс спеціальних вправ, спрямованих на те, щоб відновити рухові можливості пошкодженої кінцівки в повному обсязі.

    Лікування надриву зв'язок відноситься до консервативного виду. У цьому випадку лікування буде полягати в накладенні пов'язки, яка необхідна для обмеження рухів в суглобі. Спеціаліст призначає протизапальні препарати. Може відбуватися симптоматичне лікування, тобто, якщо у пацієнта відзначаються сильні болі в області поразки, то призначаються ще і знеболюючі препарати, часто це препарати для введення.

    Оперативне лікування зв'язок застосовується при наявності повного розриву волокон або відриву однієї частини зв'язки від місця кріплення. Якщо оперативне лікування надано своєчасно, а провести його може як фахівець в області ортопедії і травматології, так і звичайний хірург, то відновлення функціональності суглоба відбувається швидко і практично завжди закінчується успішно.

    І все ж, лікування триває і після призначення препаратів, і після проведення операції. Пацієнтам найчастіше призначають різного роду фізіопроцедури. Паралельно всього цього проводяться масажі, виконуються зігріваючі компреси на пошкоджену кінцівку. В обов'язковому порядку фахівці призначають лікувальну фізкультуру. Завдяки спеціальному комплексу вправ можна повернути суглобам повну працездатність.

    Ушкодження зв'язок вимагає своєчасного лікування, пам'ятайте про це!

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Розрив зв'язок

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
  • Телефон
  • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00