×

Повідомлення

There is no category chosen or category doesn't contain any items

ГРВІ у дорослих

 

    ГРВІ у дорослих - це захворювання, яке проявляється при ураженні імунної системи вірусами, при якому потрібно грамотно підібране лікування, що проводиться тільки після консультації з фахівцем.

Як проявляється ГРВІ

    Симптоми ГРВІ у дорослих залежать від того, на скільки сильний імунітет, так як ознаки можуть бути абсолютно різними. Якщо в організма висока опірність, то симптоматика буде не надто яскраво вираженою. Як правило, ГРВІ у дорослих проявляється у вигляді таких симптомів, як наявність:

 • кашлю сухого виду, причому поступово наростаючого до стану виникнення блювоти;
 • слизових виділень з носової порожнини, які можуть бути прозорими і рідкими, а при погіршенні стану густими;
 • головного болю;
 • першіння в порожнині горла;
 • слабкості;
 • сонливості.

    Такі ознаки ГРВІ без виникнення температури можуть проявлятися протягом кількох днів, після чого і починається її виникнення і підвищення. Також відзначається виникнення додаткових ознак, таких як:

 • лихоманка;
 • озноб;
 • ломота в суглобах і всьому тілі;
 • судоми;
 • набряки;
 • слизові виділення з носа, причому можуть бути з гноєм.

    Якщо випадок дуже важкий, то все вищеперелічене може супроводжуватися болями в області живота, висипом по всьому тілу і набряками переважно на нижніх кінцівках.
    При виникненні ГРВІ дуже важливо відстежувати загальний стан хворого і того, які виділення виходять з носової порожнини, так як якщо буде присутній зеленуватий відтінок, то це стає явним фактом присутності бактеріальної інфекції. Також про її присутність свідчить наявність білого нальоту на поверхні язика, виразок у ротовій порожнині і неприємного запаху з рота.
    Коли температура досягає максимального рівня, то можлива поява діареї і блювоти. В даному випадку потрібна госпіталізація, контроль стану лікарями і обов'язково багато пити, щоб виключити зневоднення, що дуже небезпечно для ослабленого організму.
    Виклик бригади швидкої допомоги є важливою дією, здатною врятувати життя.

Як лікувати ГРВІ

    Як правило, лікування ГРВІ проводиться за рахунок застосування противірусних та імуностимулюючих препаратів, що дозволяє істотно скоротити термін одужання і знизити складність протікання.

    За рахунок використання таких ліків, організм насичується інтерфероном, який вважається головним і дуже ефективним при боротьбі з вірусом. На сьогодні в продаж надходить неймовірна кількість таких препаратів, в яких вже є інтерферон, а тому набагато простіше підібрати оптимальне рішення для лікування за рахунок зміцнення імунітету і підвищення опірності організму. Перед застосуванням варто ознайомитися з протипоказаннями, побічними діями і ускладненнями які можуть виникнути на тлі їх застосування, причому це особливо важливо для тих, у кого є схильність до алергічної реакції.

    Якщо при ГРВІ симптоми у дорослих доповнюються ознаками присутності бактеріальної інфекції, то потрібно приймати антибіотики широкої дії. Курс становить 5-7 днів в залежності від складності випадку. В особливо складних ситуаціях потрібно продовження курсу лікування до 10 днів.
ГРВІ у дорослих  вимагає ретельного лікування і обов'язково з дотриманням рекомендацій лікаря. Якщо немає ніяких ускладнень, то допустимо проведення терапії в домашніх умовах. В іншому випадку пацієнт відправляється в стаціонар під постійний контроль лікарів.

Ускладнення при ГРВІ

    При такому захворюванні, як ГРВІ, симптоми і лікування у дорослих повинен контролювати лікар, так як при відсутності професійної допомоги медика можна зіткнутися з дуже серйозними ускладненнями.
    Спочатку ГРВІ виникає через попадання в організм вірусу, далі ураження бактеріями переходить на область верхніх дихальних шляхів, а потім поширення здійснюється по організму і може стати причиною запалення навіть сечовидільної системи.
    У деяких випадках ГРВІ може бути викликана порушенням мікрофлори всередині організму бактеріями, вилікувати які дуже важко і потрібно приймати ряд препаратів з широким спектром дії.

   У медичній практиці відзначені ті випадки, коли ГРВІ виникає з двох причин. Коли звичайне ГРВІ супроводжується впровадженням бактеріальної інфекції, навіть найсильніший організм не зможе протистояти такій атаці, а результатом може стати утворення:

 • гнійного гаймориту;
 • синуситу;
 • пневмонії;
 • менінгіту;
 • тонзиліту;
 • енцефаліту і не тільки.

Саме тому лікування ГРВІ у дорослих потрібно починати якомога раніше, що дозволить скоротити час на усунення проблеми.

Як можна заразитися ГРВІ

    Як вже було сказано, ГРВІ виникає через віруси і бактерії, які можуть бути різного виду. Найчастіше люди отримують вірус за допомогою повітряно-крапельного способу, для чого достатньо просто постояти поруч з тим, хто вже заражений. При чханні і кашлі частинки вірусу потрапляють в повітря разом зі слиною, а вже звідти поширюються по іншим оточуючим його людям. Таким чином, заразитися дуже просто і тому в період сезонних загострень варто уникати місць з великим скупченням людей, а також контакту з зараженими людьми.

    Важливо зауважити, що зараження може відбутися і без контакту з хворим, так як є такі віруси, які можуть розвиватися і бути активними поза людським організмом. Такі бактерії знаходяться на поверхнях предметів, розташованих в місцях громадського користування, а також на виробах особистої гігієни, наприклад, рушник, одяг, тарілка і навіть стіл. Якщо здоровій людині доторкнутися до них, а після цього почати їсти або просто потерти очі або область носа, то ймовірність зараження становить 85% і буквально на наступний день почнуть проявлятися перші ознаки хвороби.

    Чим раніше почнеться лікування при вірусній інфекції у дорослих, тим швидше можна зупинити поширення вірусу, а також поліпшити стан. У деяких випадках прояви можуть бути настільки стрімкими, що людина потрапляє в відділення лікарні через пару годин після зараження.

Як лікувати ГРВІ у дорослих

    Лікування при ГРВІ у дорослих повинен проводити лікар і величезною помилкою є бажання багатьох виключити процес відвідування клініки і робити самостійні заходи. Тільки фахівець може оглянути хворого, призначити діагностичні процедури і прописати точне лікування, грунтуючись на тому, які проявляються симптоми.

До якого лікаря звернутися

    Як тільки виявляються перші ознаки ГРВІ у дорослих, потрібно негайно відправитися до терапевта для огляду і призначення препаратів. У крайніх випадках можна викликати бригаду швидкої допомоги для госпіталізації в терапевтичне відділення лікарні.
Якщо при ГРВІ лікування дорослих потрібно більш посилене, наприклад, при прояві ускладнень і наявності серйозних супутніх захворювань, то пацієнта можуть перевести у відділення пульмонології, щоб його подальшим контролюванням займалися фахівці, що працюють по конкретній галузі медицини.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00