Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ)

 

Liga-OPA

    ГРЗ (гостре респіраторне захворювання) - це об'єднана назва для групи захворювань дихальних шляхів, які подібні своїми симптомами і методами лікування, незалежно від їх причини.

    Збудниками інфекції в разі ГРЗ можуть бути як бактерії (стрептококи, стафілококи, пневмококи), так і віруси (респіраторно-синцитіальні, аденовіруси, віруси грипу і парагрипу, коклюшу), або мікоплазми. У деяких випадках джерело інфекції не вдається встановити.

До ГРЗ відносяться:

 • ларингіт,
 • риніт,
 • фарингіт,
 • тонзиліт,
 • бронхіт,
 • бронхіоліт,
 • назофарингіт.

    Бактеріальні ГРЗ часто приєднуються до вірусної інфекції або виникають на тлі хронічних захворювань органів дихання. Зараження мікоплазмами часто ускладнюється пневмонією.

Відмінність ГРЗ від ГРВІ

    ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) - це окремий випадок ГРЗ. Як видно з назви, причиною захворювання в даному випадку є віруси. До групи збудників таких захворювань належать віруси: грипу, парагрипу, аденовіруси, риновіруси, реовіруси і більше 300 їх підтипів.
    Таким чином, основна відмінність ГРЗ від ГРВІ - збудник інфекції. Від цього залежить виразність симптомів і вибір препаратів для лікування.

    Більшість ГРЗ передаються повітряно-крапельним шляхом, вражаючи при цьому органи дихання. Це найбільш поширений вид інфекційних захворювань, до яких схильні як дорослі, так і діти. Навіть короткостроковий контакт з носієм інфекції може призвести до зараження, що особливо часто виникає в холодну пору року в місцях масового скупчення людей.

Симптоми ГРЗ

Інкубаційний період при захворюванні ГРЗ триває близько двох днів. Початок захворювання часто супроводжується підвищенням температури

Основними симптомами, що свідчать про необхідність лікування ГРЗ, є:

 • нежить, що супроводжується виділенням слизу або закладенням у носі,
 • сльозотеча,
 • біль в горлі і сухий кашель,
 • можливі зміни голосу,
 • відчуття втоми і розбитості
 • підвищення температури.

Діагностика ГРЗ

1351502742 zhenskiy sifilis

    Незважаючи на поширеність і легкість, ГРЗ необхідно діагностувати тільки у фахівця, щоб уникнути ускладнень. Лікарі-терапевти медичного центру «Омега-Київ» в ході огляду і опитування пацієнта, грунтуючись на аналізах крові, сечі, взятих мазках слини визначать конкретний вид інфекційного захворювання, зону ураження, а також підберуть оптимальний метод лікування, індивідуально для кожного пацієнта.

 Лікування ГРЗ в медичному центрі «Омега-Київ»  

    Кваліфіковані лікарі-терапевти медичного центру «Омега-Київ» з багаторічним досвідом роботи, проведуть первинний огляд і призначать якісне лікування ГРЗ, в залежності від конкретного виду респіраторного захворювання (риніт, фарингіт, ларингіт, трахеїт, бронхіт) і з урахуванням всіх ризиків виникнення ускладнень .

    Так, при риніті (запалення слизової оболонки в носі) можливе застосування крапель, що пом'якшують набряк. Фарингіт і ларингіт пов'язані із запаленням слизової глотки і гортані. У цих випадках додатково призначають таблетки, спреї, покликані зменшити хворобливі відчуття при ковтанні, а також впливати на вогнище інфекції. При лікуванні бронхіту використовуються кошти, які розріджують мокротиння, сприяють її відходженню.

    Слід пам'ятати, що кожен конкретний вид респіраторного захворювання, вчасно не діагностований і не вилікуваний, може призвести до тяжких ускладнень. Саме тому необхідно з усією серйозністю ставитися до такого буденного явища, як «застуда». Фахівці медичного центру «Омега-Київ» в найкоротші терміни визначають характер інфекції, її осередок і максимально ефективний спосіб лікування.

    Всупереч думці, що простіше лікуватися народними засобами, такими як мед, часник, цибуля - наші лікарі відзначають, що такі народні ліки втрачають свою ефективність перед різними мутаціями, які відбуваються з вірусами щорічно.

Загальні рекомендації з лікування всіх видів ГРЗ:

 • постільний режим,
 • легка їжа, переважно рослинного походження,
 • рясне пиття.
 • прийом жарознижуючих засобів (в разі підвищення температури за призначенням лікаря)

Профілактика ГРЗ

1351502742 zhenskiy sifilis

Піклуючись про здоров'я наших пацієнтів, лікарі-терапевти медичного центру «Омега-Київ» нагадують, що:

 1. Слід уникати контактів з людьми, що мають симптоми ГРЗ;
 2. Бажано обмежити відвідування місць масового скупчення людей, в пік захворюваності (осінньо-зимовий період);
 3. Протягом всього року необхідно регулярно проводити вологе прибирання приміщень, регулярно провітрювати їх;
 4. Необхідно обов'язково мити руки після відвідування громадського транспорту, місць загального користування;
 5. Тривалі прогулянки, рясне пиття і різноманітний збалансований раціон також сприяють профілактики виникнення ГРЗ.

Дотримання цих правил вбереже Ваш організм від ГРЗ.
    Якщо все ж «застуда» вас наздогнала - обов'язково зверніться в медичний центр «Омега-Київ», щоб отримати кваліфіковану консультацію і підібрати індивідуальний алгоритм ефективного лікування ГРЗ.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00