Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Артрит лікування

Що таке артрит? Це запальне захворювання суглобів. В останні роки ця недуга помітно «помолодшала», про що свідчить її поширеність, як серед молоді, так і серед людей старшого віку. Спектр причин і чинників, що провокують появу та подальший розвиток хвороби, різноманітний. Це можуть бути як інфекційні захворювання, так і збої в роботі імунної системи.

Своєчасна діагностика захворювання і комплексне лікування дозволяють зупинити його активне прогресування, усунути больові відчуття і відновити нормальну функціональність суглобів. У клініці «Омега-Київ» огляд і діагностику проводить лікар-вертебролог вищої категорії, який використовує сучасні методи дослідження.

Класифікація артриту

artritВ сьогоднішній медицині представлена типологія захворювання. Так, за характером перебігу хвороби розрізняють такі види, як гострий і хронічний артрит. Гостра форма виникає раптово і супроводжується сильними болями в суглобовій області, в той час як хронічна форма хвороби може прогресувати протягом тривалого відрізку часу і дуже повільно. У медицині неодноразово зафіксовані випадки, коли гостра форма захворювання переходить в хронічну. Відповідно лікування цих форм відрізняється один від одного.

В залежності від кількості уражених суглобів також виділяють моноартрит - виникає при запаленні одного суглоба, і поліартрит – при запаленні декількох суглобів. Побачити відмінності між ними ви можете на фото в мережі.

За причинами виникнення артриту, розрізняють:

 • інфекційний;
 • дистрофічний;
 • травматичний.

Причини артриту

Як вже говорилося, фактори, що обумовлюють розвиток хвороби, дуже різноманітні, що робить причину його появи індивідуального в кожному клінічному випадку. Так, до числа провокуючих факторів захворювання можна віднести малорухливий спосіб життя в поєднанні з неправильним харчуванням, надмірна вага, генетичну схильність. Досить часто він розвивається як професійне захворювання, внаслідок регулярних систематичних навантажень на суглоби.

До причин появи артриту також можна віднести:

 • інфекційні процеси в організмі;
 • дисфункції імунної системи;
 • алергічні реакції;
 • травми;
 • природне зношування суглобів;
 • надмірні фізичні навантаження.

Симптоми артриту

Зрозуміти, що таке артрит і наскільки сильно він заподіює дискомфорт людині, можна не тільки фото, але й безпосередньо за його ознаками. Перебіг даного захворювання супроводжують однотипні симптоми. Так, артрит часто видає себе таким чином:

 • біль в області ураженого суглоба;
 • обмеження руху;
 • місцеве підвищення температури;
 • хрускіт в суглобовій області;
 • зміна форми суглоба.

У деяких випадках можуть проявлятися такі симптоми, як лихоманка, загальна слабкість організму, лейкоцитоз.

Діагностика

Перед тим, як лікар-вертебролог приймає рішення, як лікувати пацієнта, обов'язково проводитися діагностика.

Діагностика захворювання являє собою комплекс заходів, спрямованих на виявлення першопричини недуги. Оскільки факторів, що обумовлюють появу хвороби, дуже багато, визначити точну причину в кожному клінічному випадку досить складно.

Тому діагностика артриту може включати:

 • детальний анамнез захворювання;
 • виявлення зв'язку з алергіями та інфекціями;
 • вивчення клінічної картини артриту;
 • лабораторні аналізи;
 • інструментальна діагностика (КТ, МРТ, УЗД);
 • дослідження синовіальної рідини.

Більше того, є такі види захворювання, наприклад, ревматоїдний артрит і остеоартрит, причини виникнення якого, до кінця невідомі.

Як лікувати артрит?

Лікування захворювання передбачає застосування, як медикаментозних препаратів, так і фізіотерапію. Зазвичай лікар може призначити нестероїдні препарати, які знімають запалення і усувають больові відчуття.

Щоб усунути запальні процеси в найбільш уражених суглобових областях, можуть також призначати кортикостероїдні препарати. Однак при відсутності внутрішньосуглобових проявів такі препарати рекомендовано не застосовувати.

В деяких випадках лікар може призначити фізіотерапію та санаторно-курортне оздоровлення організму.

Профілактика артриту

Профілактика являє собою комплекс заходів, спрямованих на усунення провокуючих захворювання факторів. До їх числа можна віднести такі заходи, як:

 • контроль маси тіла;
 • збалансоване харчування;
 • відмова від надмірного вживання алкоголю;
 • регулярні профілактичні огляди у лікаря.

Цікаві факти про ревматоїдному артриті

 1. Англійський медик Стілл був першим, хто докладно описав дане захворювання. Йому вдалося визначити симптоми, властиві тільки цьому виду захворювання, – збільшення селезінки і лімфовузлів, симетричне ураження суглобів). Пізніше було встановлено, що хвороба Стілла є хронічною формою ураження суглобів, причини походження якої, невідомі.
 2. Американські вчені на початку ХХ століття прийшли до висновку, що причинами захворювання можуть бути саме негативні емоції, а ось австралійський вчений у ході своїх досліджень встановив, що народи, гастрономічний раціон яких в більшості своїй складається з пшениці, вівса і жита, частіше за інших страждають від розвитку ревматоїдного артриту. На їхню думку, найкраще лікування – мінімальне вживання цих продуктів.
 3. Шведські та англійські вчені разом прийшли до висновку, що причиною розвитку хвороби може стати часте вживання молока і сиру.
 4. У східної медицини трохи інші припущення: вони вважають, що хвороба виникає із-за застою крові в організмі і формування «вогкості».

Міфи про артриті

Найпоширеніший міф звучить так: «Лікування артриту неможливо». Це абсолютна брехня. Звичайно, трапляються важкі випадки і запущена ступінь хвороби, але правильно поставлений діагноз і комплексне лікування – шлях до швидкого одужання і позбавлення від болю.

Рентгенівський знімок допоможе встановити правильний діагноз. Це теж невірно. Тільки завдяки КТ або МРТ, на яких чітко видно суглоби і зв'язки, сухожилля і хрящі, можна вирішити діагностичні проблеми.

Артрит – хвороба старшого покоління. І це невірно. Захворіти недугою можна і в юному віці і, будучи зовсім дитиною.

«Омега-Київ» - гарант вашого здоров'я

У клініці «Омега-Київ» огляд проводить досвідчений лікар-вертебролог вищої категорії, а для діагностики застосовують сучасну апаратуру та перевірені медичні методи. Ви отримуєте можливість діагностики та ефективного лікування в найкоротші терміни. І пам'ятайте, що ваше здоров'я завжди має залишатися на першому місці, а грамотний лікар, який знає, як лікувати, завжди бути на зв'язку.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Артрит лікування

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00