Лікування хронічного артриту

Хронічний артрит – це форма артриту, симптоматичне протікання якої триває більше трьох місяців. Хронічний артрит має безліч видів і може бути обумовлений запальними захворюваннями, імунологічними дисфункціями, травмами та інфекційними процесами в організмі. У деяких випадках гострий артрит може набувати хронічну форму, чому сприяє відсутність правильного та своєчасного лікування.

 У клініці «Омега-Київ» представлений широкий спектр точних апаратних методів діагностики, які дозволяють пацієнтам отримати результати дослідження в найкоротші терміни. Діагностику і лікування проводить досвідчений лікар-вертебролог вищої категорії.

Причини хронічного артриту

Фактори, які сприяють розвитку хронічного артриту, включають:

 1. малорухливий спосіб життя
 2. переохолодження
 3. надмірне навантаження на суглоб
 4. ендокринні зміни
 5. імунологічні дисфункції

 Слід зазначити, що етіологія хронічного артриту неоднорідна, що обумовлено різними видами даного захворювання. Тому слід зазначити, що причиною хронічного артриту також може бути туберкульоз, гонорея, сифіліс, алергія, імунокомплексний реакція і т. д.

Симптоми і форми хронічного артриту

Розрізняють кілька видів хронічного артриту, які відрізняються різними симптомами:

 1. Ювенільний хронічний артрит найчастіше виникає у дітей і триває понад 12 тижнів. Часто цій хворобі передують простудні захворювання, травми, введення гаммаглобулина.
 2. Ревматоїдний артрит відрізняється деформацією суглобів. Ознаками захворювання служить залучення в патологічний процес понад трьох дрібних суглобів кистей і стоп, симетричність ураження, ранкова скутість рухів.
 3. Подагричний артрит відрізняється частими подагричними нападами, після яких виникає деформація суглобів, утворення тофусів в суглобовій області.

Діагностика хронічного артриту

 Діагностика хронічного артриту вимагає детального обстеження, яке необхідно почати з відвідин лікаря-вертебролога. Фахівець проведе огляд, локалізує больові відчуття, визначить їх характер, що дозволить призначити подальше обстеження.

Діагностика хронічного артриту зазвичай вимагає застосування точних апаратних методів:

 • УЗД, що дозволяє «просвітити» больову область
 • КТ суглоба – рентгенологічний метод дослідження, що надає тривимірний знімок проблемної області.
 • МРТ – сканування шарів тканини в больовій зоні, що дозволяє уточнити діагноз і встановити ступінь ураження.

Залежно від типу хронічного артриту можуть бути призначені додаткові аналізи, наприклад, пункція ураженого суглоба, аналіз синовіальної рідини, біопсія синовіальної оболонки і т. д.

Лікування хронічного артриту

Лікування хронічного артриту передбачає застосування стероїдних і нестероїдних препаратів, які дозволяють усунути запальний процес і нормалізувати функціональність суглобової області.

Крім медикаментозних препаратів, також показані:

 •  лікувальна фізкультура
 • масаж
 • фізіотерапія

Профілактика хронічного артриту

Профілактика артриту та попередження його розвитку є найкращим лікуванням. Проте більшість людей замислюються про дану хворобу лише тоді, коли поставлено діагноз. Якщо Ви бажаєте убезпечити себе від появи артриту, постарайтеся дотримуватися таких рекомендацій:

 1. вести здоровий спосіб життя
 2. віддавати перевагу регулярним помірним фізичним навантаженням
 3. вживати менше солоної їжі
 4. відпочивати на морі хоча б раз в рік
 5. стежити за нормальною вагою тіла

 У клініці «Омега-Київ» досвідчений лікар-вертебролог проконсультує Вас по будь-яким питанням щодо больових відчуттів в області суглобів, проведе детальну діагностику і підбере найбільш ефективне лікування.

Часті питання про хронічний артрит

1. Як лікувати хронічний артрит?

Перед тим, як приступати до лікування хронічного артриту, необхідно діагностувати його вигляд. Наприклад, етіотропна терапія проводиться тільки при інфекційному та хронічному подагричному артриті. В інших випадках призначають нестероїдні та стероїдні протизапальні препарати, які допомагають зняти набряклість і запалення суглобів. Також необхідні заняття ЛФК, масаж і фізіотерапія.

2. Хто лікує хронічний артрит?

Лікуванням хронічного артриту займається лікар-ревматолог. Після додаткової діагностики він обирає методи лікування захворювання. Це може бути як і місцеве медикаментозне лікування, так і використання народних методів.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Лікування хронічного артриту

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00