Деформуючий артроз колінного суглобу лікування

   Артроз колінного суглоба – це поступове стоншування, деформація і втрата суглобом гіалінового хряща. Оскільки колінний суглоб є одним з найбільш рухомих в людському організмі, то він піддається значним навантаженням. З часом гіаліновий хрящ, що входить в суглоб, втрачає свою товщину, змінює форму і щільність, а з часом і зовсім стоншується. Внаслідок цього людина починає відчувати біль і скутість у рухах.

    Понад 20% людей у світі страждають від проявів захворювання на різних етапах розвитку. Тому при появі больових відчуттів в області коліна бажано звернутися до лікаря-вертебролога. У клініці «Омега-Київ» працює спеціаліст вищої категорії, в розпорядженні якого сучасні методи діагностики і знання про те, як лікувати даний вид артрозу.

    Больовий синдром в колінах - не рідкісна скарга, з якою люди звертаються до лікарів. Що ж стає причиною розвитку больового синдрому, і як допомогти собі, в разі якщо вона з'явилася? Певної відповіді не існує, адже коліна можуть страждати від різних видів уражень, які виникають через, різного роду причини. Одна з таких причин (і вельми поширена) - починаючийся артроз. У даній статті ми докладніше поговоримо про артроз колінного суглобу: які його причини, різновиди, симптоматология і ознаки, а також поговоримо про методики ефективної терапії і профілактичні заходи.

Причини артрозу колінного суглоба
 
    Артроз колінного суглоба або гонартроз - це ураження зазвичай незапального характеру, яке з плином часу стає причиною руйнування суглобової тканини в хрящах, деформації коліна і скутості рухів в колінному суглобі. Патологія має 2 основні форми:
 1. Первинна - розвивається через вроджених дефектів суглоба.
 2. Вторинна - розвивається внаслідок інших патологій і в результаті травмування.
    Первинна форма починає розвиватися в дитинстві або юнацтві, і спровокована неправильним формуванням тканин суглобів або зв'язкового апарату. Такий суглоб під час пересування піддається невідповідному до своїх можливостей навантаженню, яке й призводить до настання дегенеративних змін в ньому. Хворобу можуть зумовлювати як вроджені, так і придбані чинники наступного характеру.
 
    Різні викривлення нижніх кінцівок, що обумовлюють зміщення осьового навантаження і мікротравми хряща - другі можуть обумовлювати подальший розвиток недуги, вікові зміни, пов'язані з руйнуванням колагенової основи хряща. За статистикою після 40 років переважна більшість людей страждає від проявів артрозу даного виду. Гормональні зміни, особливо у жінок в постменопаузі, також можуть призвести до ураження колінних суглобів.
    Надмірна вага є одним з головних факторів, оскільки при великій масі тіла колінні суглоби відчувають посилене навантаження. Травми коліна також сприяють появі недуги.
 
    У зоні ризику також перебувають люди, які вдаються до підйому важких предметів, надмірним фізичним навантаженням. В результаті такої діяльності відбувається механічне перевантаження суглобів і їх травматизація, зношування.

Симптоми

    Артроз колінного суглобу розвивається не стрімко, іноді захворюванню передують місяці і роки початкового періоду, коли явної симптоматології (таких проявів як сильний больовий синдром і явна деформація) ще немає, але іноді людина може відчувати дискомфорт в колінах.
    Зазвичай хворіють жінки старше 40 років, у яких діагностовано ожиріння, і особливо, як обтяжливий фактор, які страждають варикозом. Симптоматика посттравматичного артрозу коліна розвивається стрімкіше - на тлі травми розвивається больовий синдром в коліні і його припухлість. Такий больовий синдром постійно супроводжує людину, і стає сильнішим після фізичних навантажень.
 
    Згодом до болю приєднується відчуття стягнутості і скутості в коліні. Часом при такій формі патології від початкових ознак до незворотних змін проходить зовсім небагато часу.

Стадії і симптоми артрозу колінного суглоба

    Медицині відомо кілька стадій розвитку хвороби, і симптоми, які при цьому виявляються. Перша стадія відрізняється невеликими змінами в хрящової тканині без зміни форми кісткової тканини. Однак може бути незначна дефігурація суглоба, пов'язана зі скупченням надлишків рідини в області підколінної ямки.
    Пацієнта зазвичай турбують невеликі болі при ходьбі, підйомі або ж спуску зі сходів, а на рентгенограмі може спостерігатися невелике звуження суглобової щілини. Друга стадія відрізняється подальшим звуженням суглобової щілини і деградацією хрящової тканини. Процес виснаження хряща може призводити до його майже повного руйнування. При цьому хворий відчуває біль при будь-якому русі, пов'язаному з діяльністю колінного суглоба. Також спостерігається хрускіт, який стає все більш виразним у міру прогресування недуги.
    Третя стадія відрізняється повним руйнуванням хряща, склерозом кістки, безліччю остеофитов, а також різким звуженням суглобової щілини. У деяких випадках також спостерігають хондроми - вільні тіла в порожнині суглоба. На даній стадії больові відчуття не залишають хворого, як в стані руху, так і спокою. Спостерігається гіпотрофія м'язів стегна і гомілки, деформація кісток.

Діагностика захворювання

    У клініці «Омега-Київ» представлені широкі можливості для проведення діагностичних досліджень артрозу будь-якої стадії. Спочатку досвідчений лікар-вертебролог проведе огляд, локалізує больовий синдром і попередньо визначить стадію і причину розвитку недуги.
    Після цього пацієнтові можуть бути показані більш точні методи діагностики, які включають:
 1. Комп'ютерну томографію - тривимірний знімок досліджуваної області, що дає точне визначення стадії хвороби і причин больового синдрому.
 2. Магнітно-резонансну томографію, що дозволяє зробити пошарове знімок проблемної області, локалізувати різні зміни в тканинах.

Лікування артрозу колінного суглоба в клініці «Омега-Київ»

    Обсяг терапевтичних заходів знаходиться в прямій залежності від стадії патології та тяжкості ураження колінного суглоба. Але оскільки хвороба хронічна, єдине, чого можна досягти - це досить тривалої ремісії (фази спокою, коли прояви захворювання мінімальні або їх зовсім немає). У той же час якщо на ранніх етапах вдається ліквідувати причину патології (наприклад, знизити масу людського тіла), то можна практично повністю вилікуватися. Цілі

Лікування гонартрозу:

 1. Ліквідація больового синдрому.
 2. По можливості відновити зруйнований хрящ і зв'язковий апарат.
 3. Підвищити обсяг рухів в колінному суглобі.
Способи терапії в клініці "Омега-Київ":
 • терапія медикаментозними засобами;
 • масаж і мануальна терапія;
 • хірургія;
 • відновна терапія (лікувальна фізкультура, фізіопроцедури і інші методики).
    Лікарські препарати правильно підібрати може тільки досвідчений лікар, ні в якому разі не призначайте їх собі самостійно. У медичному центрі "Омега-Київ" готові провести успішне лікування артрозу колінного суглоба, для цього в клініці є все що необхідно.

Як лікувати артрозу колінного суглоба?

    Лікування зазвичай проводять на першій і другій стадії розвитку захворювання, оскільки в цьому випадку можливе застосування щадних неоперативних методик, які зберігали суглоб. До числа основних методів лікування відносяться: фізіотерапія; лікувальна фізкультура, спрямована на стабілізацію суглоба за рахунок м'язів; застосування медикаментів, що знімають запалення і біль; застосування хондропротекторів, що стимулюють відновлення хрящової тканини; ударно-хвильова терапія.
 
Щоб запобігти появі хвороби, необхідно:
 • уникати надмірних фізичних навантажень; намагатися не піднімати важкі предмети;
 • уникати травм в області коліна;
 • стежити за нормальною масою тіла;
 • намагатися вести здоровий спосіб життя.
    Профілактика передбачає не просто комплекс заходів, але зовсім інший спосіб життя. Однак якщо Ви відчуваєте нездужання в області колінних суглобів, краще звернутися за консультацією до фахівця. У клініці «Омега-Київ» Вас чекає лікар-вертебролог вищої категорії, сучасна апаратура для діагностики та сучасні методики лікування недуги.
 
Часті питання по цьому захворюванню
 
1. Ускладнення при артрозі колінного суглоба
    Під час руйнування колінного суглоба відбуваються порушення в хребті та інших суглобах. Це може привести до грижі міжхребцевих дисків і артритів інших суглобів.
 
2. Як зупинити артроз колінного суглоба?
    Щоб зупинити прогрес захворювання, необхідно проводити регулярне і комплексне лікування. До нього відносяться такі напрямки: зниження навантаження на суглоб; протизапальна терапія; ЛФК, масаж; дієта; відновлення структури хрящової тканини; хірургічне лікування.
 
3. Чи потрібна операція при артрозі колінного суглоба?
    Захворювання можна вилікувати за допомогою консервативних методів, але бувають випадки, коли без оперативного втручання не обійтися. Операція потрібна на третій стадії, коли сильні болі постійно мучать пацієнта, навіть в стані спокою, а знеболюючі засоби вже не допомагають. На цій стадії хрящова тканина вже майже повністю зруйнована, і операція - це єдиний спосіб боротьби з хворобою.
 
4. Який лікар лікує артроз колінного суглоба?
    Ревматолог - це доктор терапевтичного профілю, який займається запальними і дистрофічними патологіями суглобів і сполучної тканини. У терапевтичний комплекс, який призначає лікар-ревматолог, нерідко входять і заходи, які виходять за рамки компетенції ревматолога.
 
Так, до процесу медикаментозної терапії можуть бути залучені і вузькі фахівці з інших областей медицини:
 • фізіотерапевт;
 • мануальний терапевт;
 • масажист;
 • інструктор з ЛФК;
 • артроскопіст;
 • хірург.
    Артрології та ортопед теж займаються лікуванням патології. Якщо людина не знає, до якого лікаря звернутися, рекомендується відвідати дільничного терапевта, він випише напрямок до вузького спеціаліста.
 
5. Чи можна робити зарядку при артрозі колінного суглоба?
    На самих ранніх етапах розвитку патології ліквідувати негативну симптоматику можливо за допомогою спеціального масажу. Зарядка при артрозі колінного суглоба є не тільки чудовим способом підвищення кровопостачання ураженої області, а й прекрасним джерелом в боротьбі з розвитком контрактур. Комплекс вправ призначає лікуючий лікар, самостійно робити лікувальну гімнастику можна, це може привести до розвитку негативних наслідків.

 

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Деформуючий артроз колінного суглобу лікування

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00