Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Деформуючий артроз плечового суглоба лікування

Деформуючий артроз плечового суглоба лікування, фото

Деформуючий артроз плечового суглоба – це паталогічний стан, що характеризується зносом, деградацією і руйнуванням тканин хряща плечового суглоба і кісткових тканин, прилеглих до нього. Він визначається як хронічна патологія, що розвивається.

Слід підкреслити, що дане захворювання – це прогресуюча недуга, шанси на перемогу над якою тим вище, чим раніше вона буде виявлена. Якщо на ранніх стадіях захворювання може навіть залишатися непоміченим, то запущені випадки можуть супроводжуватися сильними больовими синдромами і повною втратою рухової функції верхніх кінцівок. У медичному арсеналі клініки «Омега-Київ» є всі засоби діагностики, визначення ступеня тяжкості захворювання. Наші фахівці розкажуть, як лікувати прогресуючу недугу, щоб не нашкодити організму.

Причини артрозу плечового суглоба

Виділяють такі причини розвитку захворювання:

 • Великі навантаження на плечовий суглоб, як постійні, так і раптові. У зону ризику входять люди, що працюють на будівництві, вантажники, спортсмени і т. д.
 • Як разові сильні травми плеча, так і регулярні мікротравми, що часто трапляються у спортсменів та часто дають початок розвитку хвороби.
 • Хвороби судин можуть викликати захворювання через дистрофії тканин суглоба, що викликана збоями у кровопостачанні останнього.
 • Гормональні та аутоімунні збої часто чинять вплив на суглоби, в тому числі – і на плечовий суглоб. Такі захворювання як подагра або псоріаз можуть супроводжувати артроз суглобів.
 • Зайва вага та ендокринні розлади, що її викликають, можуть бути причиною скупчення солей в суглобах, а також нестачі важливих мікроелементів в організмі, таких як фосфор і кальцій. Обидва чинники призводять до руйнування тканини хряща суглоба.
 • Генетична схильність. Діти хворих потрапляють у зону ризику і повинні уникати надмірних навантажень на суглоби, так як знос їх суглобів відбувається швидше, ніж у інших.
 • Інші хвороби плечового суглоба, такі як артрит, некроз кістки, синовіт та ін. також сприяють розвитку.
 • Вік. У людей старше 50 років хрящі, так чи інакше, вже зношені, а тому всі літні люди потрапляють у зону ризику: їм слід обмежувати навантаження на суглоби.

Симптоми і стадії хвороби

 1. Першою ознакою є біль. Спочатку ниючий біль турбує пацієнта вранці і ввечері, а також при різких змінах погоди. Больові синдроми виникають також при обмацуванні плеча або різких навантажень на суглоб. Біль не завжди локалізується тільки в суглобі, а може «віддавати» в спину, в лікті, долоні. На пізніх стадіях біль не вщухає навіть, коли суглоб перебуває в спокої.
 2. Утруднення руху суглоба – це друга ознака, супроводжуючий недуга з ранніх стадій. Пацієнту стає все складніше здійснювати навіть такі прості дії як дотик рукою до верхівки голови, обертання руками, відведення рук назад і т. п. На запущених стадіях артрозу плечових суглобів, верхні кінцівки взагалі перестають рухатися.
  Паталогические шерех, хрускіт і скрип суглобів, що викликаються відкладенням в суглобі солей, спочатку ледь помітні, але на пізніх стадіях хвороби можуть бути чітко чути.
 3.  Припухлість і почервоніння навколо плечового суглоба, що супроводжується підвищенням температури тіла,– пряме свідчення запалення.
 4. Затвердіння суглоба відбувається на пізніших стадіях артрозу внаслідок покриття суглоба кістяними наростами.

Стадії розвитку артрозу плечового суглоба

Виділяють чотири стадії розвитку захворювання. В залежності від стадії різняться симптоми і підходи при лікуванні.

 1. На першій стадії недугу важко розрізнити, вона дає про себе знати лише болючими відчуттями в суглобі вранці і ввечері, при змінах погоди і при сильних навантаженнях. Крім того суглоб може тихо безболісно хрустіти, а його вільний рух вимагає попередньої "розробки". На даній стадії рентгеноскопія ще не виявляє ніяких змін в суглобі.
 2. На другій стадії, коли починається деформуючий артроз плечового суглоба та посилюються всі симптоми першої стадії, амплітуда рухів руки скорочується, але суглоб все ще рухливий.
 3. Третя стадія – це рідкісний і занедбаний стан. Амплітуда можливих рухів звужується до несильного похитування рукою, а біль мучить пацієнта весь час. Суглоб сильно деформується. Через майже повну відсутність рухів суглоба можуть почати атрофуватися плечові м'язи. Недуга може розвинутися до цієї стадії у разі ігнорування приписів лікаря на попередній стадії хвороби.
 4. Вкрай рідко захворювання прогресує до четвертої стадії, що характеризується повним знерухомленням руки внаслідок зрощення кісток і затвердіння суглоба. Біль в таких випадках погано знімається навіть за допомогою знеболюючих препаратів. Такий стан зазвичай зустрічається у людей похилого віку.

Діагностика

Виявити хворобу на ранній стадії проблематично, тому за медичною допомогою зазвичай звертаються дещо пізніше – при появі перших чітких симптомів. Але і на ранній стадії недуги повна діагностика організму дає можливість поставити діагноз і визначити причину виникнення. На другій стадії хвороби проводять попередню діагностику таким способом – пацієнта просять зробити руками «замок» – схрестити руки за спиною. Якщо це зробити важко або виникає біль – це ознака того, що захворювання є. Подальше обстеження (рентгеноскопія, всі необхідні аналізи) проводиться з метою виявлення причини запалення для призначення ефективного лікування. У клініці «Омега-Київ» для діагностики застосовують найсучасніші методи:

 • КТ (комп'ютерна томографія), що дозволяє отримати тривимірний знімок досліджуваної зони при мінімальній дозі рентгенівського випромінювання
 • МРТ (магнітно-резонансна томографія), що дозволяє уточнити діагноз за рахунок детального пошарового знімка тканин проблемної області.

Лікування і профілактика артрозу плечового суглоба

У кожному конкретному випадку лікування призначається залежно від причин і стадії хвороби. На ранніх стадіях проводиться консервативне лікування. Медикаменти, найчастіше це нестероїдні протизапальні засоби, що застосовуються для зняття запалення і усунення його причин.

Масаж, фізіотерапевтичні процедури та лікувальна гімнастика застосовуються в якості допоміжних засобів для зменшення запалення і стимуляції оточуючих суглоб м'язів. На ранніх стадіях захворювання від хворого вимагається дисципліна для неухильного виконання приписів лікаря.

Крім вже названих ліків, слід відзначити і гормони, кортикостероїди – вводяться в суглоб ін'єкції гідрокортизону, не піддаючи порушенню ні слизову оболонку суглоба, ні шкіру, стимулюють швидке відновлення суглоба. Кортикостероїди використовуються разом з мазями, гелями і кремами. Недугу також лікують хондропротекторами. Ці препарати успішно відновлюють зруйновані хрящі суглобів.

Крім основних і допоміжних медикаментів, пацієнтові призначають дієту зі збільшеною часткою коллагеновмістних продуктів, таких як лосось, індичка, зелень і морепродукти, і без гострих і солоних страв.

На пізніх стадіях розвитку захворювання доводиться вдаватися до хірургічного втручання (ендопротезування). Однак сучасний рівень розвитку медицини і високотехнологічні методи діагностики клініки «Омега-Київ» дозволяють поставити правильний діагноз і усунути причини і прояви захворювання навіть на самих ранніх стадіях.

Щоб не задаватися питанням: «Як лікувати?», і уникнути появи та розвитку цієї недуги, рекомендовано вести здоровий спосіб життя, стежити за збалансованим раціоном харчування, вдаватися до регулярних та помірних фізичних навантажень, уникати протягів, переохолодження і травм.

Часті питання по захворюванню

1. Хто лікує деформуючий артроз плечового суглоба?

Діагностикою і лікуванням займається лікар-ортопед, лікар-травматолог. Перед тим як призначити курс лікування, вони використовують дослідження МРТ, УЗД суглоба і рентген. В залежності від результатів лікарі виробляють стратегію лікування і призначають комплекс процедур.

2. Чим лікувати артроз плечового суглоба?

Способи лікування можуть бути консервативним або оперативним. При консервативних методах використовують медикаменти та комплекс гімнастичних вправ. Що стосується медикаментів, то призначаються засоби, які знімають біль і запалення з ураженого суглоба, а також допомагають хрящовії тканині відновитися. Також лікарі призначають фізіотерапевтичні процедури.

 

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Деформуючий артроз плечового суглоба лікування

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00