Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Деформуючий артроз кульшового суглобу лікування

Деформуючий артроз кульшового суглобу лікування, фото Деформуючий артроз кульшового суглоба, який у медичній практиці також називають коксартроз – це дегенеративно-деформирмуюче захворювання кульшового суглоба. Основною причиною розвитку даного захворювання є надмірне навантаження на суглоб, який поступово стоншується, фрагментується і втрачає свої амортизаційні властивості.

Своєчасна діагностика недуги дозволяє уповільнити процес дегенерації та відновити основні функції. У клініці «Омега-Київ» на Вас чекають сучасні методи апаратної діагностики і лікування захворювань суглобів, що дозволяє в найкоротші терміни поставити діагноз і призначити найбільш ефективне лікування.

Причини артрозу кульшового суглоба

Основною причиною розвитку хвороби є регулярні надмірні навантаження на суглобову область, що призводить до порушення її цілісності та функціональності. Також до причин розвитку недуги можна віднести:

 • недорозвинення кісткової тканини;
 • порушення кровопостачання головки стегнової кістки;
 • різні травми;
 • запальні зміни в суглобі.

Слід зазначити, що при розвитку цієї недуги, в першу чергу, страждають колінний суглоб і хребет.

Симптоми і стадії артрозу кульшового суглоба

Захворювання розвивається поступово, припускаючи наступні стадії і симптоми:

Перша стадія відрізняється епізодичними болями в області колін, які зазвичай виникають після фізичного навантаження. У стані спокою больові відчуття зникають, при цьому рухи в суглобі необмежені, а хода залишається незмінною.
 
Друга стадія відрізняється посиленими больовими відчуттями в області паху і стегна. Слід зазначити, що на даному етапі больовий синдром спостерігається не тільки в активному стані, але і в стані спокою. Відбуваються зміни і в структурі м'язової, що обумовлено зміною їх тонусу і маси. Також відбувається деформація головки стегнової кістки, порушується структура кісткової тканини і зменшується суглобова щілина.
 
Третя стадія відрізняється серйозними порушеннями в діяльності опорно-рухового апарату. Хворий відчуває постійні сильні болі в області колін, стегон, паху, йому складно пересуватися без додаткової опори. При цьому спостерігається гіпотрофія сідничних м'язів, м'язів стегна і гомілки.
 
Четверта стадія відрізняється повною відсутністю руху в суглобі.

До загальних симптомів можна віднести:

 • болі в області колін, стегон, паху;
 • зміна м'язового тонусу;
 • гіпотрофія сідничних м'язів і м'язів гомілки;
 • утруднені рухи;
 • деформація головки стегнової кістки;
 • зменшення суглобової щілини.

Діагностика хвороби

Своєчасна діагностика дегенеративно-дистрофічних процесів у хрящовій тканині кульшового суглоба дозволяє уповільнити перебіг захворювання, усунути больовий синдром і відновити функції кульшового суглоба.

У клініці «Омега-Київ» представлені найсучасніші методи діагностики недуги. Однак спочатку необхідно пройти огляд у лікаря-вертебролога – спеціаліста вищої категорії, який попередньо визначить характер перебігу захворювання та його локалізацію. Дані огляду дозволяють уточнити такі сучасні методи апаратної діагностики як:

 1. УЗД проблемної області
 2. КТ (комп'ютерна томографія) – рентгенологічний метод дослідження, який дозволяє отримати тривимірний знімок проблемної області.
 3. МРТ (магнітно-резонансна томографія) – метод дослідження, що дозволяє отримати пошарове знімок досліджуваної області.
 4. Комп'ютерна томографія дозволяє уточнити причину артрозу кульшового суглоба, в той час як УЗД і МРТ спрямовані на виявлення ознак і причин запалення.

Як лікувати захворювання?

Лікувальний комплекс для усунення дегенеративних процесів в тазостегновому суглобі залежить від стадії перебігу артрозу і його причини. Так, на першій і другій стадіях лікар зазвичай воліє консервативне лікування, яке спрямоване на уповільнення дистрофічних процесів і відновлення висоти хряща.

При третій стадії перебігу недуги консервативне лікування також включає внутрішньосуглобове введення протизапальних препаратів. До числа актуальних методів лікування також відносяться:

 • лікувальна фізкультура;
 • масаж;
 • фізіотерапія.

На четвертій стадії зазвичай застосовують ендопротезування – хірургічне втручання, спрямоване на заміну природного суглоба на металевий.

Профілактика

Щоб не думати, як лікувати, необхідно пам'ятати про правила здорового способу життя.

До числа профілактичних заходів, спрямованих на попередження появи і розвитку хвороби, можна віднести наступні:

 • здорове і збалансоване харчування;
 • помірні фізичні навантаження;
 • уникнути травм і мікротравм.

У клініці «Омега-Київ» Вам нададуть повний спектр послуг по діагностиці, лікуванню і профілактиці захворювання суглобів.

Часті питання по артрозу кульшового суглоба

1. Хто лікує артроз кульшового суглоба?

Лікуванням недуги займаються кілька лікарів, включаючи травматолога, вертебролога і ревматолога.

2. Можна швидко вилікувати артроз кульшового суглоба?

Швидко вилікувати захворювання такого роду не вийде. Тому що перед лікарями стоїть кілька завдань: максимально знизити навантаження на уражений суглоб, позбавити пацієнта від болю і допомогти налагодити процес відновлення суглоба. Позбавлятися від хвороби краще в комплексі, тому до медикаментів і спокою додаються фізіотерапевтичні процедури.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Деформуючий артроз кульшового суглобу лікування

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповніть поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00