вул. Володимирська 81-а
/ 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
  / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
 
пр-т В. Маяковського 70
/ 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного

Деформуючий артроз кульшового суглобу лікування

Деформуючий артроз кульшового суглоба, який у медичній практиці також називають коксартроз – це дегенеративно-деформирмуюче захворювання кульшового суглоба. Основною причиною розвитку даного захворювання є надмірне навантаження на суглоб, який поступово стоншується, фрагментується і втрачає свої амортизаційні властивості.

Своєчасна діагностика недуги дозволяє уповільнити процес дегенерації та відновити основні функції. У клініці «Омега-Київ» на Вас чекають сучасні методи апаратної діагностики і лікування захворювань суглобів, що дозволяє в найкоротші терміни поставити діагноз і призначити найбільш ефективне лікування.

Причини артрозу кульшового суглоба

Основною причиною розвитку хвороби є регулярні надмірні навантаження на суглобову область, що призводить до порушення її цілісності та функціональності. Також до причин розвитку недуги можна віднести:

 • недорозвинення кісткової тканини;
 • порушення кровопостачання головки стегнової кістки;
 • різні травми;
 • запальні зміни в суглобі.

Слід зазначити, що при розвитку цієї недуги, в першу чергу, страждають колінний суглоб і хребет.

Симптоми і стадії артрозу кульшового суглоба

Захворювання розвивається поступово, припускаючи наступні стадії і симптоми:

Перша стадія відрізняється епізодичними болями в області колін, які зазвичай виникають після фізичного навантаження. У стані спокою больові відчуття зникають, при цьому рухи в суглобі необмежені, а хода залишається незмінною.
 
Друга стадія відрізняється посиленими больовими відчуттями в області паху і стегна. Слід зазначити, що на даному етапі больовий синдром спостерігається не тільки в активному стані, але і в стані спокою. Відбуваються зміни і в структурі м'язової, що обумовлено зміною їх тонусу і маси. Також відбувається деформація головки стегнової кістки, порушується структура кісткової тканини і зменшується суглобова щілина.
 
Третя стадія відрізняється серйозними порушеннями в діяльності опорно-рухового апарату. Хворий відчуває постійні сильні болі в області колін, стегон, паху, йому складно пересуватися без додаткової опори. При цьому спостерігається гіпотрофія сідничних м'язів, м'язів стегна і гомілки.
 
Четверта стадія відрізняється повною відсутністю руху в суглобі.

До загальних симптомів можна віднести:

 • болі в області колін, стегон, паху;
 • зміна м'язового тонусу;
 • гіпотрофія сідничних м'язів і м'язів гомілки;
 • утруднені рухи;
 • деформація головки стегнової кістки;
 • зменшення суглобової щілини.

Діагностика хвороби

Своєчасна діагностика дегенеративно-дистрофічних процесів у хрящовій тканині кульшового суглоба дозволяє уповільнити перебіг захворювання, усунути больовий синдром і відновити функції кульшового суглоба.

У клініці «Омега-Київ» представлені найсучасніші методи діагностики недуги. Однак спочатку необхідно пройти огляд у лікаря-вертебролога – спеціаліста вищої категорії, який попередньо визначить характер перебігу захворювання та його локалізацію. Дані огляду дозволяють уточнити такі сучасні методи апаратної діагностики як:

 1. УЗД проблемної області
 2. КТ (комп'ютерна томографія) – рентгенологічний метод дослідження, який дозволяє отримати тривимірний знімок проблемної області.
 3. МРТ (магнітно-резонансна томографія) – метод дослідження, що дозволяє отримати пошарове знімок досліджуваної області.
 4. Комп'ютерна томографія дозволяє уточнити причину артрозу кульшового суглоба, в той час як УЗД і МРТ спрямовані на виявлення ознак і причин запалення.

Як лікувати захворювання?

Лікувальний комплекс для усунення дегенеративних процесів в тазостегновому суглобі залежить від стадії перебігу артрозу і його причини. Так, на першій і другій стадіях лікар зазвичай воліє консервативне лікування, яке спрямоване на уповільнення дистрофічних процесів і відновлення висоти хряща.

При третій стадії перебігу недуги консервативне лікування також включає внутрішньосуглобове введення протизапальних препаратів. До числа актуальних методів лікування також відносяться:

 • лікувальна фізкультура;
 • масаж;
 • фізіотерапія.

На четвертій стадії зазвичай застосовують ендопротезування – хірургічне втручання, спрямоване на заміну природного суглоба на металевий.

Профілактика

Щоб не думати, як лікувати, необхідно пам'ятати про правила здорового способу життя.

До числа профілактичних заходів, спрямованих на попередження появи і розвитку хвороби, можна віднести наступні:

 • здорове і збалансоване харчування;
 • помірні фізичні навантаження;
 • уникнути травм і мікротравм.

У клініці «Омега-Київ» Вам нададуть повний спектр послуг по діагностиці, лікуванню і профілактиці захворювання суглобів.

Часті питання по артрозу кульшового суглоба

1. Хто лікує артроз кульшового суглоба?

Лікуванням недуги займаються кілька лікарів, включаючи травматолога, вертебролога і ревматолога.

2. Можна швидко вилікувати артроз кульшового суглоба?

Швидко вилікувати захворювання такого роду не вийде. Тому що перед лікарями стоїть кілька завдань: максимально знизити навантаження на уражений суглоб, позбавити пацієнта від болю і допомогти налагодити процес відновлення суглоба. Позбавлятися від хвороби краще в комплексі, тому до медикаментів і спокою додаються фізіотерапевтичні процедури.

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00