Лікування грижі без операції

    Грижа – це випинання органу або його частини через анатомічні отвори під шкіру, межмышечное простір або внутрішні порожнини. При її утворенні відбувається зміщення органів з їх нормального стану без пошкодження цілісності оболонок. Таким чином, зміщений орган зберігає свою повну або часткову функціональність, однак подібний стан вимагає діагностики та лікування.

    У клініці «Омега-Київ» представлені сучасні методи діагностики захворювання із застосуванням останніх високоточних апаратних методик. Досвідчений лікар-вертебролог проведе огляд, призначить необхідні дослідження для підтвердження попереднього діагнозу і підбере найбільш ефективне лікування.

Причини розвитку гриж

    Класифікація захворювання передбачає їх різні різновиди, кожен з яких має свої особливості, причини та симптоматику. Тому загальні причини розвитку гриж прийнято ділити на утворюючі та обумовлюючі.

До числа факторів схильності і розвитку недуги відносяться:

 • спадкова схильність
 • вагітність
 • важкі фізичні навантаження
 • порушення харчування
 • надмірна вага тіла
 • виснаження організму

До числа обумовлених причин захворювання  можна віднести:

 • підняття вантажів
 • частий плач і крик в дитячому віці
 • кашель при хронічних захворюваннях легень
 • часті і тривалі запори
 • проблеми з сечовипусканням

Клінічна та анатомічна класифікація гриж

     Сучасній медицині відомо безліч видів гриж, які відрізняються симптомами, локалізацією, характером розвитку. Так, за походженням розрізняють набуті в процесі неправильного способу життя або ж вроджені грижі, які є вадою в нормальному розвитку організму.

Клінічна картина даного захворювання також дозволяє розрізняти:

 1. первинні грижі, які не доставляють особливого дискомфорту пацієнту, однак вимагають діагностики та лікування
 2. рецидивуючі – це грижі, лікування яких дає лише тимчасовий результат. З часом проблемний орган знову зміщується, що призводить до рецидиву хвороби.
 3. післяопераційні, які виникають як ускладнення після оперативного втручання.

По ступеню розвитку також розрізняють:

 1. початкові грижі, які тільки починають розвиватися
 2. канальні – це грижі в межах грижового каналу
 3. повні – грижі, що вийшли під шкіру

По наявності ускладнень виділяють:

 1. неускладнені грижі
 2. ускладнені невправимістью, запаленням, розривом нутрощів у грижі і т. д.

    Анатомічна класифікація орієнтується на такий критерій як локалізація патології. Так, за місцем розташування розрізняють внутрішні і зовнішні порушення. Внутрішні грижі становлять приблизно 25% від загального числа випадків захворюваності, а зовнішні – 75%.

Так, до внутрішніх можна віднести внутрішньочеревні і діафрагмальні утворення, а до зовнішніх пахову, стегнову, проміжну та інші грижі.

Діагностика гриж

    Діагностика захворювання вимагає комплексу медичних заходів, спрямованих на визначення, причини появи хвороби, так і її усунення разом з дискомфортом функціональних порушень постраждалих систем організму. З цією метою лікар-вертебролог клініки «Омега-Київ» починає діагностику з огляду пацієнта, що дозволяє частково скласти клінічну картину захворювання.

    Щоб визначити відповідний курс лікування, лікарю необхідно дізнатися про характер перебігу захворювання та тип грижі. Особливу увагу приділяють її типології на вправиму та невправиму. Вправимі піддаються малоінвазивним методам впливу, що дозволяє їх вправити і відновити нормальну функціональність органів. Невправимий тип може зажадати хірургічного втручання.

    Невправимі грижі зазвичай з'являються при наявності утиску, що необхідно виявити лікарю для призначення ефективного лікування. Для діагностики цієї недуги в клініці «Омега-Київ» використовують такі високоточні методи обстеження:

 1. комп'ютерна томографія
 2. магнітно-резонансна томографія
 3. УЗД

Лікування гриж

    У клініці «Омега-Київ» основний акцент роблять на малоінвазивних методах лікування, які дозволяють досягти результатів з мінімальною травматичністю для пацієнта. Однак при лікуванні недуги такий підхід можливий тільки при вправимій грижі. В іншому випадку лікар може призначити хірургічну операцію, що дозволяє усунути недугу.

     У медичному центрі «Омега-Київ» представлена високоточна апаратура, що дозволяє провести будь-який тип операції з мінімальним ризиком для пацієнта. Показаннями до проведення хірургічного втручання служать дані детальної діагностики і огляду лікаря-вертебролога вищої категорії

Профілактика гриж

   Найкраще лікування – це попередження появи і розвитку недуги. Щоб не «придбати» грижу, необхідно:

 • уникати підйому великої ваги
 • намагатися їсти часто і невеликими порціями
 • намагатися тримати м'язи тіла в тонусі

   Про питання профілактики, діагностики та лікування гриж різних видів Вас проконсультує досвідчений лікар-вертебролог клініки «Омега-Київ».

Часті питання по грижі

1. Як позбутися грижі?

   Позбутися від захворювання назавжди можна тільки за допомогою операції. Вся справа в тому, що кожен раз, коли грижове випинання виходить назовні, травмуються органи, утворюються спайки, грижа стає великих розмірів і порушується функція органів у грижовому мішку.

2. Що можна їсти після видалення грижі?

    Після видалення доктор обов'язково приписує дієту, якої треба строго дотримуватись. Перші кілька днів після операції аж до дня зняття швів можна вживати тільки рідку їжу: нежирні бульйони, перетерті овочеві супи, напіврідкі каші, киселі. Раз на день можна з'їдати до 75 грам білих сухарів і одне яйце некруто або омлет на пару. Після зняття швів лікар проводить огляд і призначає дієту в залежності від індивідуальних особливостей організму.

3. Як швидко зняти запалення грижі?

    Зняти запалення допоможуть нестероїдні протизапальні препарати. Механізм їх дії полягає у ферментах, які беруть участь у процесі синтезу медіаторів запалення.

Препарати, які допомагають зняти запальний процес:

 1. Аспірин;
 2. Ібупрофен Напроксен;
 3. Диклофенак натрію;
 4. Флуибупрофен.

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Лікування грижі без операції

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00