Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Лікування грижі диску

Лікування грижі диску, фото    

    Лікування грижі диска – це комплекс лікувальних заходів, спрямованих на втамування болю, усунення його першоджерела і відновлення нормальних функцій опорно-рухових систем організму. Слід враховувати, що клінічна картина захворювання може супроводжуватися різними симптомами залежно від локалізації недуги.

    Так, грижа в шийному відділі може провокувати головні болі та запаморочення, у грудному – болі в грудях, а в поперековому – больові ефекти в області нижніх кінцівок та сідниць. Тому для постановки точного діагнозу необхідно додаткове обстеження з застосуванням високоточних діагностичних методів. У клініці «Омега-Київ» огляд та обстеження проводить лікар-вертебролог вищої категорії, який має у своєму розпорядженні найсучасніші технології і апаратуру.

Симптоми грижі диска

    Захворювання, обумовлене виходом назовні драглистого ядра, до чого призводить пошкодження стримуючого ядра фіброзного кільця. В результаті, з'являється опуклість, яка призводить до неприємних больових відчуттів.

    В залежності від локалізації цієї недуги розрізняють відмінні симптоми захворювання. Так, при локалізації грижи в області поперекового відділу спостерігається:

 1. болі в області сідниць і нижніх кінцівок
 2. зниження чутливості в нижніх кінцівках
 3. дисфункція тазових органів

Якщо ж хвороба локалізується в шийному відділі, то недуга супроводжується такими симптомами:

 1. головні болі, запаморочення
 2. оніміння верхніх кінцівок
 3. болі в області плеча

    Грижа диска грудного відділу супроводжується болями в грудях і в основному розвивається на тлі такого захворювання, як сколіоз.

Діагностика грижі диска

    Захворювання найчастіше буває обумовлена віковими змінами в організмі або ж надмірними фізичними навантаженнями, підйомом тягарів. Тому найчастіше від грижі диска страждають люди старшого віку, а також ті, чия професія пов'язана з фізичними перевантаженнями.

     Діагностика даного захворювання передбачає початковий огляд у лікаря-вертебролога, який визначить клінічну картину, локалізацію болю, його можливі причини. Потім лікар зможе призначити більш точне обстеження, яке дозволить поставити діагноз. Так, до числа таких обстежень можна віднести:

 1. комп'ютерну томографію – рентгенологічний метод обстеження, який дозволяє отримати тривимірний знімок обстежуваної області. В стінах клініки «Омега-Київ» для такого обстеження застосовують сучасний апарат «PhilipsBrilliance 64».
 2.  Магнітно-резонансну томографію, яка забезпечує пошарове знімок тканин. Це дозволяє отримати більш конкретне уявлення про ступінь ушкодження тканин і встановити стадію перебігу недуги.

Консервативне лікування грижі диска

    Консервативне лікування – це безопераційний комплекс заходів, спрямований на заспокоєння болю і відновлення нормальних функцій опорно-рухової та інших систем організму.

    З цією метою застосовують медикаментозне лікування. Зазвичай призначають нестероїдні препарати, що дають болезаспокійливий ефект, усувають набряк і компресію нервових закінчень. Внаслідок цього проходить больовий синдром, людина може відновити нормальну рухову функцію.

   Якщо біль дуже гострий, то лікар може призначити замість таблеток, уколи. Такий підхід дає швидкий болезаспокійливий ефект, хворий відразу ж відчуває полегшення. Важливо також враховувати той факт, що нестероїдні протизапальні препарати можуть чинити негативний вплив на роботу шлунково-кишкового тракту.

    Медикаментозне лікування зазвичай застосовують у поєднанні з іншими консервативними методами лікування, наприклад, лікувальною фізкультурою та масажем.

Хірургічне лікування грижі диска

    Хірургічне лікування недуги є крайнім заходом, яке зазвичай застосовується у випадках, коли консервативне лікування не дає очікуваних результатів. Хірургічне втручання також показано при симптомі «кінського хвоста», який передбачає:

 • нетримання сечі і калу
 • болі в нижній частині живота
 • болі в області задньої частини стегна і гомілки

   До недавнього часу в медицині для хірургічного лікування грижі диска застосовувалася операція ламінектомій. Цей вид оперативного втручання передбачає розтин хребетних дуг, щоб дістатися до хребетного каналу.

    Однак такий тип хірургії досить травматичний, тому в сучасній медицині віддають перевагу:

 1.  мікродискектомії – операція з застосуванням спеціального мікрообладнання і мікроскопа, що дозволяє мінімізувати область розрізу, забезпечити швидке відновлення пацієнта. Більш того, даний вид хірургічного втручання застосовується для різних локалізацій гриж.
 2. ендоскопічній операції – проходить із застосуванням спеціального ендоскопа, який також дозволяє зробити мінімальним розріз і забезпечити швидке відновлення пацієнта.

Профілактика грижі диска

    Щоб знизити ризик появи захворювання, необхідно дотримуватися здорового способу життя, стежити за харчуванням і питним режимом. Основні рекомендації:

 • виключіть підйом вантажів
 • віддавайте перевагу легким рівномірним фізичним навантаженням
 • регулярне плавання зменшує навантаження на хребет

   У клініці «Омега-Київ» на Вас чекає прийом досвідченого лікаря-вертебролога, який проведе огляд, розповість про заходи профілактики і якщо знадобиться – призначить обстеження та лікування.

Часті питання по грижі диску

1. Чи можна швидко вилікувати грижу диска?

   Дана недуга є одним з найбільш небезпечних захворювань хребта, тому дана недуга вимагає якісної діагностики та лікування. Лікування має призначати тільки лікар-вертебролог, оскільки самолікування може сильно нашкодити здоров'ю. При цьому період консервативного лікування досить тривалий, складає від трьох до п'яти місяців.

2. Як краще лікувати грижу диска?

   Оскільки це захворювання є небезпечним, краще звернутися до лікаря-вертебролога. Лікар проведе діагностику і призначити найбільш ефективне лікування. Будь-які види самолікування небезпечні для здоров'я. Для лікування грижі диску сучасна медицина віддає перевагу консервативному лікуванню. Якщо ж даний курс не допомагає, показане хірургічне втручання.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Лікування грижі диску

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00