Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Лікування міжхребцевої грижі шийного відділу хребта

Лікування міжхребцевої грижі шийного відділу хребта, фото    Міжхребцева грижа – це грижа, викликаної розривом фіброзного кільця, що обумовлює вихід ядра назовні. Драглисте ядро утворює випинання, яке доктора і називають грижею міжхребцевого диска. З появою цієї недуги, хребет людини відчуває серйозну навантаження, оскільки його амортизаційні функції порушені.

    Хребет людини складається з хребців, які з'єднані між собою міжхребцевими дисками. Останні складаються із пружного пульпозного ядра, обмеженого фіброзним кільцем, яке і запобігає випинання ядра. Проте з віком міжхребетні диски втрачають властиву їм еластичність, що приводить до утворення випинання.

    У клініці «Омега-Київ» представлений широкий спектр методів для діагностики та лікування захворювання. Досвідчений лікар-вертебролог проводить огляд, призначає необхідні дослідження, які служать підставою для постановки діагнозу і лікування.
Клінічні прояви і симптоми міжхребцевої грижі
Клінічні прояви хвороби залежать від його локалізації. Так, при міжхребцевої грижі поперекового відділу спостерігається:

 • порушення функції тазових органів
 • порушення чутливості в обох ногах
 • больові відчуття, що віддають у сідницю, нижні кінцівки

При міжхребцевої грижі шийного відділу спостерігаються наступні симптоми:

 • больові відчуття, що віддають у плече
 • часті запаморочення і головні болі
 • підвищений артеріальний тиск
 • оніміння пальців рук

    При міжхребцевої грижі грудного відділу спостерігаються больові відчуття в грудях, які також можуть супроводжуватися такими суміжними недугами як сколіоз, кіфосколіоз.

Діагностика міжхребцевої грижі

    Діагностика захворювання передбачає початковий огляд у лікаря, який локалізує больові відчуття, попередньо визначить можливий джерело болю, а також ознайомитися з історією захворювання.

    Для подальших досліджень може знадобитися більш детальне обстеження. У клініці «Омега-Київ» представлені широкі апаратні методи діагностики, які дають точні результати у найкоротші терміни. До їх числа відносяться:

 1. комп'ютерна томографія – це сучасні метод діагностики, який дозволяє отримати тривимірний знімок проблемної області з мінімальною дозою рентгенівського випромінювання. Обстеження проходить із застосуванням апарату «PhilipsBrilliance 64».
 2. магнітно-резонансна томографія – це метод діагностики, в результаті якого отримують пошарове знімок тканин проблемної області. Ці дані дозволяють зрозуміти наскільки пошкоджені тканини і на якій стадії знаходиться захворювання.

Консервативне лікування міжхребцевої грижі

     Лікування від недуги являє собою комплекс медичних заходів, спрямованих на усунення дискомфорту і болю в ураженій області, усунення джерела недуги і відновлення нормальної функціональності опорно-рухових і суміжних систем організму.

     У клініці «Омега-Київ» лікування цієї недуги проводиться консервативними методами. У разі, коли консервативне і малоінвазивне лікування не дає результату, то лікар може порекомендувати пацієнту хірургічне втручання.

    У більшості випадків при правильному консервативному лікуванні симптоми стихають протягом 12 тижнів після початку інтенсивної терапії. Так, до консервативних методів лікування належать:

 • протизапальна терапія на основі нестероїдних препаратів
 • місцеве введення кортикостероїдів
 • лікувальна фізкультура

     Лікар-вертебролог клініки «Омега-Київ» навчить спеціальної системи вправ, які в поєднанні з медикаментозним лікуванням дають швидкий результат при наявності такої недуги як міжхребцева грижа.

Хірургічне лікування міжхребцевого диска

    Хірургічне лікування міжхребцевого диска є крайнім заходом у випадку, коли консервативне лікування не дає очікуваних результатів. Традиційно хірургічне втручання показане при симптомі кінського хвоста. Симптом кінського хвоста характеризується наступними симптомами:

 • біль в області задньої поверхні стегна і гомілки
 •  больові відчуття в нижній частині живота, які посилюються при кашлі
 • нетримання сечі і калу
 • порушення потенції у чоловіків

    До недавнього часу найпоширенішою операцією по лікуванню міжхребцевого диска була ламінектомій. Це хірургічне втручання, спрямоване на розкриття хребетних дуг з метою отримати доступ до хребетного каналу.

    Однак цей вид хірургічного втручання відрізняється досить високою травматичністю, тому в сучасній медицині використовують малоінвазивні хірургічні операції. До їх числа відносяться:

 1. мікрохірургічне видалення гриж міжхребцевого диска – мікродискектомія. Операція проходить з мінімальними розрізами і проводиться за допомогою мікроскопа під загальним наркозом. Можливість ускладнень при такому вигляді оперативного втручання мінімальна.
 2. ендоскопічна операція з видалення міжхребцевого диска здійснюється за допомогою ендоскопа, який дозволять мінімізувати розріз. Проте такий вид оперативного втручання може бути застосований в обмеженій кількості клінічних випадків.

Так, розрізняють три ендоскопічних методів у хірургії міжхребцевої грижі:

 1.  передньо-бічної ендоскопічний метод
 2. передня шийна дискектомія
 3. задня ендоскопічна дискектомія

Профілактика міжхребцевої грижі

    Щоб знизити ризик захворюваності, бажано дотримуватися здоровий спосіб життя, стежити за дробовим і збалансованим раціоном харчування. Так, до числа запобіжних розвиток заходів, можна віднести:

 • уникайте піднімання тягарів
 • слідкуйте за правильною поставою
 • вдавайтеся до помірних і рівномірним фізичним навантаженням

     Пам'ятайте, що профілактика захворювання є не разовим, а регулярним комплексом заходів. Якщо ж Ви відчуваєте дискомфорт в області хребта, краще звернутися за допомогою до фахівця вищої категорії клініки «Омега-Київ».

Часті питання по міжхребцевої грижі

1. Як виявити грижі міжхребцевих дисків?

Наявність недуги можна розпізнати за таких симптомах:

 • болей у спині, коли хворий лежить на плоскій поверхні;
 • болями в ногах, які поширюються на одну або обидві ноги;
 • оніміння або поколювання в ногах;
 •  втрата рефлексів в одній або обох ногах;
 • М'язова слабкість в певних м'язах ніг.

2. Де лікувати міжхребцеву грижу?

    У медичному центрі «Омега-Київ» фахівці вже протягом декількох років ведуть успішне лікування грижі. Операції проводяться в сучасних кабінетах, в яких є все необхідне для проведення успішних операцій.

3. Що буде якщо не лікувати грижу шийного відділу?

    Якщо тривалий час не звертати уваги на грижу, то може відбутися порушення мозкового кровообігу – кисневе голодування, яке може призвести до частої втрати свідомості, високого тиску, втрати координації рухів. Якщо зовсім запустити хворобу, то може статися інсульт чи параліч.

4. Як швидко вилікувати міжхребцеву грижу?

    Під час лікування недуги рекомендується обмежити навантаження і по 2-4 години в день носити спеціальний корсет. Але при цьому обов'язково потрібна лікувальна фізкультура. Поєднання невеликих фізичних навантажень з витягом дає відмінні результати і допомагає швидко відновити роботу м'язів, оберігаючи суглоби від пошкоджень.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Лікування міжхребцевої грижі шийного відділу хребта

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00