Фото –
 
 
вул. Володимирська 81-а
Фото – / 044 /287 33 17
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
Гінеколог • уролог • ендокринолог
УЗД - діагностика • забір аналізів
фізіотерапія
 
вул. М. Максимовича 10 (О.Трутенко)
Фото –   / 044/ 333 4 333
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
МРТ - діагностика • КТ - діагностика
УЗД - діагностика • забір аналізів
гінеколог • терапевт • кардіолог
вертебролог • фізіотерапія • невролог
уролог • проктолог • хірург • стаціонар
 
пр-т В. Маяковського 70
Фото – / 044 / 548 60 90
0800 75 33 57 безкоштовно з мобільного
Забір анализів • гінеколог
УЗД - діагностика

Лікування хребта

Фото –    Лікування хребта представляє комплекс ефективних методик, спрямованих на нормалізацію функцій опорно-рухового апарату людини. Оскільки хребет є опорною основою функціональності опорно-рухового апарату всього організму, то на нього припадає величезне фізичне навантаження.
 
У поєднанні з неправильним способом життя, порушенням харчування, низьким рівнем рухомості або ж, навпаки, надмірними і нерівномірними фізичними навантаженнями можуть проявлятися різні дисфункції хребетного стовпа. Це різноманітні деформації хребта, які порушують діяльність інших внутрішніх систем організму.
 
Деформація хребта на початковому етапі протікає майже безсимптомно, супроводжуючись лише легким дискомфортом в області викривлення. Подальша прогресія деформації може призводити до дисфункції суміжних внутрішніх органів і всього опорно-рухового апарату.
 
Щоб виявити захворювання, необхідно звернутися за допомогою до досвідченого лікаря-вертебролога клініки «Омега-Київ». В стінах нашого медичного центру працює спеціаліст вищої категорії, який має у своєму арсеналі широкі можливості діагностики та лікування захворювань хребта.

Функції хребта

Хребет є осьовою опорою всього організму, виконуючи найрізноманітніші і широкі функції:

 1. Опорна функція полягає у підтримці всього тіла і систем організму. Це опора для голови, плечового поясу і рук, органів грудної і черевної порожнин і т. д.
 2. Захисна функція полягає у захисті спинного мозку, який розташований в хребетному каналі. Останній сформований з'єднанням хребців, які формують порожнину, де і знаходиться спинний мозок. Він забезпечує координацію функцій і цілісності всіх рухових систем організму.
 3. Амортизаційна функція можлива завдяки відносної гнучкості хребта. Це дозволяє тілу м'якше реагувати на різні струси, наприклад, стрибки.

Оскільки хребетний стовп є важливим опорним механізмом всього організму, то його викривлення або інші види дисфункцій вимагають обов'язкового лікування.

Завдання лікувального комплексу

    Медичні заходи, спрямовані на відновлення функціональності хребта і його нормальної форми називаються лікувальним комплексом. Залежно від типу захворювання та ступеня його розвитку, а також індивідуальних особливостей кожної людини, лікар-вертебролог призначає найбільш ефективне лікування.

До його числа можуть відноситись заходи, спрямовані на:

 1. усунення причини захворювання (усунення здавлення нервових корінців, блоків міжхребцевих суглобів, м'язових спазмів, обмінних порушень, запального процесу)
 2. вгамування болю, що передбачає призначення місцевих мазей, блокад, гелів
 3. 3відновлення трофіки, кровообігу, іннервації тканин хребта
 4. нормалізацію функції, рухливості і гнучкості суглобів кінцівок і хребта
 5. лікування дегенеративно-дистрофічних змін хребта: міжхребцевої грижі, спондилоартрозу, спондильозу, остеохондрозу та інших розладів.

Види захворювань хребта

Сучасній медицині відомо декілька різноманітних недуг хребта, до числа яких відносяться:

 1. сколіоз – бокове викривлення хребта
 2. ішіас – запалення сідничного нерва
 3. спондильоз – дегенеративне захворювання, при якому по краях тіл хребців утворюються кісткові нарости
 4. остеохондроз – дегенерація міжхребцевих дисків, що приводить до больового синдрому
 5. міжхребцева грижа
 6. радикуліт, є одним з найпоширеніших захворювань хребта
 7. міозит – ураження м'язових волокон

Кожне з перерахованих захворювань хребта вимагає негайної діагностики та лікування.

Діагностика захворювань хребта
   

Діагностика захворювань хребта передбачає огляд у лікаря-вертебролога, який визначить візуальні ознаки наявності деформацій в хребетнії області, локалізує область больового синдрому і визначить необхідні аналізи для подальшої діагностики.

У клініці «Омега-Київ» огляд проводить лікар-вертебролог вищої категорії, в розпорядженні якого найбільш сучасні і точні методи апаратної діагностики:

 • Комп'ютерна томографія – це рентгенологічний метод дослідження, який дозволяє просканувати проблемну область і отримати її тривимірний знімок. Головною перевагою комп'ютерної томографії у порівнянні з класичною рентгенографією є мінімальна доза рентгенівського випромінювання, необхідного для отримання знімка. У клініці «Омега-Київ» дане дослідження виконують за допомогою сучасного сканера «Philips Brilliance 64».
 • Магнітно-резонансна томографія дозволяє отримати пошарові знімки тканин досліджуваної області та уточнити діагноз. Подібне дослідження може виявитися необхідним для діагностики стадії розвитку недуги і ступеня ураження тканин в результаті деформації хребетного стовпа. Для дослідження використовують апарат «Philips Achieva 1.5 T 16ch».

Лікування захворювань хребта

Курс лікування при захворюваннях хребта призначає лікар на підставі даних діагностичного обстеження. Залежно від індивідуальних показників організму кожної людини і типу захворювання лікувальний курс є індивідуальним у кожному клінічному випадку.

Однак умовно методи лікування захворювання хребта можна розділити на медикаментозні і немедикаментозні. Так, в клініці «Омега-Київ» лікарі вдаються до найбільш щадящих і, одночасно, ефективних методик лікування.

Медикаментозні методи передбачають застосування спеціальних мазей, гелів і таблеток з метою вгамування болю і зняття гострого больового синдрому. Також застосовуються навколосуглобові або ж внутрішньосуглобові блокади на підставі препаратів-хондропротекторів. Дана група медичних препаратів необхідна для відновлення хрящової тканини.

До малоінвазивних немедикаментозних методів лікування відносяться:

 • Фізіолікування, що включає електрофорез і ударнохвильову терапію. Ударнохвильова терапія грунтується на застосуванні акустичних хвиль для лікування патологія хребта.
 • Мануальна терапія, що передбачає масаж і постизиометрическую релаксацію.
 • Постізіометрична релаксація включає почергове напруження м'язових волокон і їх пасивне розтягування, що знімає больовий синдром і нормалізує функції м'язів.
 • Тракомпьютер – сухе імпульсне апаратне витягування
 • Лікувальна фізкультура містить комбіновані вправи, як з постізіометричною релаксацією, так і мануальною терапією

В особливо запущених випадках, коли застосування щадящих малоінвазивних методик вже не є ефективним, можливо хірургічне втручання.

Профілактика захворювань хребта

Щоб запобігти появі патологій у розвитку хребетного стовпа, бажано:

 • вести здоровий спосіб життя
 • стежити за правильним збалансованим харчуванням
 • вдаватися до регулярних фізичних навантажень
 • робити ранкову зарядку
 • стежити за правильною поставою

    Якщо ж Ви відчуваєте нездужання в області спини, рекомендуємо звернутися за допомогою до медичного центру «Омега-Київ». Досвідчений лікар-вертебролог проведе комплексну діагностику і призначить найефективніше лікування.

Часті питання по лікуванню хребта

1. Де краще лікувати хребет?

Спеціаліст, який займається діагностикою й лікуванням захворювань хребта й опорно-рухового апарату, називається вертебрологом. Тому,  консультацію, огляд, діагностику й лікування захворювань хребта повинен проводити саме вертебролог. По допомогу Ви можете звернутися до лікаря-вертебролога вищої категорії клініки «Омега Київ».

2. Навіщо лікувати захворювання хребта?

Хребет є  основною «віссю» людського организму, тому будь-які порушення в його будові можуть призводити до різного роду дисфункциій, як опорно-рухового аппарату, так і внутрішніх систем организму. Деформації хребтаа або ж дегенеративні процеси в його тканинах могжуть призводити до гострого больового синдрому й порушень в структурі самого хребта й суміжних систем.


Додати коментар

Коментарі


9.74 з 10 , на основі 44 голосів
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00
Записатись на прийом