Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Радикуліт являє собою комплекс больових симптомів, обумовлених запаленням або ж затисненням корінця спинного мозку. В результаті цього хворий відчуває біль в області спини і шиї, оніміння і поколювання, а також слабкість в м'язах.

Ціни на лікування радикуліту

Прийом лікаря вертебролога 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Акупунктура 300 ₴ записатися
Апаратне витягування хребта (тракомп'ютер) 400 ₴ записатися
Показати все Сховати

Радикуліт являє собою комплекс больових симптомів, обумовлених запаленням або ж затисненням корінця спинного мозку. В результаті цього хворий відчуває біль в області спини і шиї, оніміння і поколювання, а також слабкість в м'язах. Причин компресії нервового корінця в сучасній медицині представлено безліч, наприклад, артрит, грижа диска, остеофіт і т. Д. Тому запорукою успішного лікування хвороби є виявлення причин защемлення нервів. З цією метою в клініці «Омега-Київ» проводять комплексне обстеження із застосуванням найсучасніших методів діагностики і, відповідно, лікування радикуліту на різних стадіях розвитку.

Передня частина спинного мозку людини містить нервові клітини, які відповідають за рухи, а задня частина спинного мозку містить клітини, що відповідають за чутливість. Виходячи з цього, спереду з спинного мозку виходять передні, або рухові, корінці, а ззаду - задні, або чутливі корінці. Вони виходять з правої або з лівої сторони з хребетного каналу через особливі отвори, а потім відбувається їх з'єднання між собою, утворюються так звані хребетні нерви. Хребетні нерви формують сплетіння і розходяться по всьому людському тілу. При радикуліті трапляється розвиток ураження переднього і заднього корінця, тому страждають і руху, і чутливість. Відповідно до локалізації в певному відділі, розрізняють шийний, грудний, попереково-крижовий радикуліт. Патологія ця серйозна, людина при розвитку симптоматики втрачає якість життя, відчуває сильний біль.

Причини радикуліту

Розрізняють дві форми захворювання - первинну і вторинну. Первинна форма має інфекційне походження, а вторинна обумовлена ​​порушенням в області хребетного стовпа. До числа основних причин розвитку вторинного радикуліту відносяться:

  • грижа диску будь-якого відділу хребта;
  • їх дегенерація;
  • стеноз (звуження) спинномозкового каналу;
  • наявність пухлин і остеофитов.

Однією з найбільш частих причин розвитку недуги є остеохондроз, який вражає все більше молоду категорію людей. При остеохондрозі відбуваються дегенеративні зміни в тканинах хребетного стовпа, що призводить до утворення гриж і зміщення хребців. Також хвороба може бути обумовлена ​​пухлинними новоутвореннями, що розташовуються біля хребетного стовпа, чинячи тиск на нервові корінці. Причиною появи радикуліту також можуть служити деякі гінекологічні захворювання, інфекційні хвороби.

Лікарі-вертебрологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоми і види радикуліту

Захворювання має широкий спектр симптомів, до числа основних можна віднести:

  • спонтанні болі в області защемлення нервів;
  • посилення болю при чханні, кашлі, ходьбі;
  • рухові порушення - слабкість;
  • зміна чутливості.

Залежно від місця локалізації іннервації корінців розрізняють кілька видів недуги, які характеризуються додатковими симптомами:

  • грудний радикуліт;
  • шийний;
  • поперековий;
  • шийно-грудний;
  • шийно-плечовий.

Грудний радикуліт локалізується в грудному відділі хребта, викликаючи такі симптоми як: оніміння, поколювання, біль з його іррадацією. Цей вид захворювання зустрічається рідко, оскільки даний відділ хребта характеризується відносною статичністю. Однак до факторів розвитку все ж можна віднести: грижу диску, протрузію, травми, дегенеративні зміни дисків, остеофіт, остеоартрит.

Поперековий радикуліт локалізується в поперековому відділі і обумовлений подразненням сідничного нерва. Даний вид недуги зустрічається дуже часто, оскільки поперекові хребці дуже рухливі, і на них виявляється значне навантаження. До числа причин розвитку відносяться такі чинники: грижа диску, протрузія диску, дегенеративні зміни хребців, артрит, стеноз спинномозкового каналу, компресійний перелом. Для шийного радикуліту характерна біль в шиї, що віддає у верхні і нижні кінцівки. Больовий синдром проявляється раптово при різкому повороті голови. До числа причин відносяться: дегенерація диску, грижа диску, протрузія диску, остеоартрит, форамінальний стеноз.

Стадії розвитку радикуліту

Корінцевий синдром - затискання нервових волокон - має поетапний характер протікання. Тому в медицині розрізняють такі стадії розвитку захворювання:

  1. Неврологічна стадія - це стадія роздратування нервів, при якому спостерігається різкий біль, підвищена чутливість, захисне напруження м'язів, пожвавлення сухожильних рефлексів.
  2. Невротична стадія - це стадія випадання, для якої характерно випадання чутливості в зоні відповідного корінця, згасання периостального рефлексу (рефлексів), локальні гіпотрофії (атрофія).

Діагностика радикуліту

Недуга не є окремим захворюванням, а лише больовим синдромом, зумовленим здавленням корінців нервів. Тому виявлення причини цієї компресії дозволяє її усунути разом з неприємними больовими відчуттями. Для постановки діагнозу лікарем клініки «Омега-Київ» використовуються:

  1. Огляд, що дозволяє виявити локалізацію болю, характер і інтенсивність болю.
  2. Неврологічне обстеження.
  3. Комп'ютерна томографія, що представляє рентгенологічний метод обстеження із застосуванням апарату PhilipsBrilliance 64.
  4. Магнітно-резонансна томографія, що дозволяє отримати пошарові знімки тканин ураженої області. Для обстеження використовують - апарат PhilipsAchieva 1.5T 16ch. Своєчасне виявлення причини дозволяє усунути больовий синдром і нормалізувати самопочуття пацієнта.

Лікування радикуліту

У клініці «Омега-Київ» лікування захворювання представлено комплексом заходів, спрямованих на нормалізацію самопочуття хворого. Лікар-вертебролог в індивідуальному порядку підбирає курс лікування для кожного клінічного випадку, відштовхуючись від показань діагностики. Для купірування гострого болю застосовуються медикаментозні препарати - гелі, таблетки, мазі. Ефективною є фізіотерапія, яка спрямована на поліпшення кровообігу і харчування уражених защемлением ділянок. Лікар також може прописати лікувальну фізкультуру, яка при регулярному виконанні дозволить нормалізувати стан хворого. При відсутності індивідуальних протипоказань можливе застосування масажу і мануальної терапії.

Сьогодні терапія радикуліту зводиться до таких принципів:

  1. Скоротити больові імпульсації від корінця, який пошкоджений.
  2. Усунути фізичні навантаження, які позначаються на організмі негативно.
  3. Використовувати тільки щадні способи терапії.
  4. Використовувати виключно індивідуальний підхід.
  5. Терапія не повинна бути точковою, спрямованою лише на уражену ділянку корінця. Слід комплексно в терапію залучати весь організм.
  6. Зміцнення м'язової тканини спини. Цим самим можливо створити прочний каркас для хворобливого нерва.
  7. Лікувальний режим.

Комплексний підхід в терапії корінцевого синдрому включає в себе наступні терапевтичні заходи:

  1. Хірургія. Використовують для декомпресії корінця. Застосовують хірургію, коли немає позитивної динаміки при консервативних методах лікування протягом 14-21 дня. Також хірургія показана, коли діагностовано дисфункцію органів таза, стійкі болі, повторні випадки непрацездатності, грубі парези.
  2. Терапія режимом. На стадіях загострення патології доцільно якомога довше прибувати в лежачому положенні на твердій поверхні. Сюди ж відноситься ведення всередину ураженого диску медикаментозних препаратів, використання медикаментів - гідрокортизон, блокади пошкоджених нервів і носіння підтримуючих корсетів.
  3. Тракційна терапія. Використовуючи різного роду пристосування, проводиться витягування відділів хребетного стовпа. Сюди ж входить масаж і мануальна терапія.
  4. ЛФК, фізіотерапія, акупунктура.

З медикаментозних засобів використовують нестероїдні протизапальні препарати, знеболюючі засоби, міорелаксанти, глюкокортикоїди, судинні препарати, антигіпоксанти, антибіотики, хондропротектори нейропротектори, сечогінні засоби, блокади. Тільки досвідчений лікар може призначити ефективну терапію, яка призведе до позитивного результату.

Лечение радикулита в Киеве
Лечение радикулита в Киеве
Лечение радикулита в Киеве
Лечение радикулита в Киеве

Профілактика радикуліту

Щоб попередити появу хвороби, бажано:

  • вести здоровий спосіб життя;
  • вдаватися до рівномірних фізичних навантажень;
  • правильно і збалансовано харчуватися;
  • уникати травм хребта;
  • уникати інфекцій і застуди.

У клініці «Омега-Київ» Ви завжди можете отримати якісні послуги діагностики, лікування і профілактики радикуліту.

Задати будь-яке питання, записатися на консультацію до лікаря або процедуру можна за телефонами: 044 333 4 333 та 0 800 753 357, через форму «запис на сайті» або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp, Telegram).

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.8 (151 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Тернопольський Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами