Ваш запит прийнято.
Очікуйте на дзвінок
від оператора

закрити Запис через улюблений
мессенджер:
Запит відправлено!
Тримай телефон поблизу
та очікуй на дзвінок.
Напишіть свій телефон і ми вам подзвоним:
Відправить
* Натискаючи кнопку, я підтверджую, що ознайомлений з Політикою конфіденційності ** Заявка вважається дійсною, лише після її підтвердження координатором / оператором

Лікування лівостороннього сколіозу

Записатись на консультацію лікаря

Лівосторонній сколіоз - це патологія розвитку хребта, обумовлена його лівобічним викривленням.

Ціни на лікування лівостороннього сколіозу

Прийом лікаря вертебролога 650 ₴ записатися
Повторний прийом лікаря вертебролога 550 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) одноразово 700 ₴ записатися
Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування 500 ₴ записатися
Показати все Сховати

Лівосторонній сколіоз - це патологія розвитку хребта, обумовлена його лівобічним викривленням. Даний вид сколіозу зустрічається набагато рідше, ніж його правосторонній і зигзагоподібний аналоги, а страждають від нього в основному жінки.

При лівосторонньому сколіозі відбувається утворення первинної лівобічної дуги в одному з відділів хребта. Подальше збільшення навантаження на м'язи спини сприяє розвитку асиметрії і подальшої деформації хребетного стовпа. В основному лівобічний сколіоз є придбаною патологією, яка може обумовлювати дисфункції внутрішніх органів: підшлункової залози, печінки, жовчного міхура, органів черевної порожнини і малого тазу. У запущених випадках лівобічний сколіоз може призводити до інвалідності.

Тому ефективне лікування є одним з головних чинників, що попереджають подальший розвиток захворювання. У клініці «Омега-Київ» представлений широкий спектр діагностичних методів, які дозволяють визначити міру розвитку недуги і підібрати найбільш ефективне для пацієнта лікування сколіозу.

Причини лівостороннього сколіозу

Лівобічний сколіоз є ідіопатичним захорюванням, тобто таким, що не має однозначної причини патології. Деформації хребта такого типу діагностують найчастіше у дівчаток в підлітковому віці, коли відбувається активне формування кістково-м'язових системи.

У медичній практиці досить рідко зустрічаються вроджені причини розвитку лівостороннього сколіозу як наслідок вроджених аномалій. До причин розвитку сколіозу даного типу можна також віднести:

  • пухлини хребта;
  • патологію сполучної тканини;
  • остеомієліт;
  • ревматоїдний артрит;
  • рахіт.

Лікарі-вертебрологи

На сторінку лікарів Дивитись все
Прокрутити вліво
Прокрутити вправо

Записатися на прийом

замовивши зворотній дзвінок або через улюблений месенджер

Симптоми і ступінь лівостороннього сколіозу

Симптоматичні прояви лівостороннього сколіозу залежать від ступеня розвитку захворювання і можуть бути практично непомітними або ж, навпаки, видимими без додаткових методик діагностики.

Розрізняють 4 стадії розвитку даного захворювання:

  1. Перша стадія - кут відхилення осі хребта до 10 градусів. На даному етапі пацієнт не відчуває дискомфорту в області хребета, а зовнішні прояви сколіозу також відсутні.
  2. Друга стадия- кут до 25 градусів. Візуально можливо діагностувати наявність викривлень хребта в області талії, лопаток і плечей при уважному медичному огляді. Пацієнт також може скаржитися на ниючі болі в спині, які виникають після фізичних навантажень;
  3. Третя стадія - кут до 26-50 градусів. На цьому етапі добре помітна асиметрія плечового поясу, ребер і м'язів спини. Пацієнт відчуває болі ниючого характеру, та такі, що тягнуть.
  4. Четверта стадия- кут понад 50 градусів. Спостерігається патологічна зміна грудної клітки, яка виявляється у вигляді реберного горба, найсильнішої деформації хребетного стовпа, обмеженої рухливості і різкої хворобливості.

Види лівостороннього сколіозу

Лівосторонній сколіоз може мати різну область локалізації, внаслідок чого його поділяють на такі види:

  1. Лівосторонній поперековий сколіоз не має явно виражених симптомів, проте в запущених випадках можна визначити такі ознаки: лівобічну слабкість м'язів поперекового відділу, гіпертрофію м'язів праворуч, гребінь клубової кісті що випирає, асиметричність талії.
  2. Сколіоз грудного і шийного відділів призводить до патологій шийних і верхніх грудних хребців, які проявляються у вигляді порушень симетричності в області верхньої частини тіла, болючості і обмеженої рухливості, а також порушень дихання.

Лівосторонній грудопоперековий сколіоз призводить до деформації хребців грудного та поперекового відділів і піддається корекції на початкових етапах розвитку захворювання.

Діагностика лівостороннього сколіозу

Діагностика лівостороннього сколіозу передбачає відвідини досвідченого лікаря-вертебролога, який проведе огляд і діагностує наявність викривлень хребта. У клініці «Омега - Київ» діагностику і лікування сколіозу проводить фахівець вищої категорії, який з метою точного діагностування може використовувати такі високоточні апаратні методи як:

  • комп'ютерна томографія, що дозволяє отримати тривимірний знімок обстежуваної області з мінімальною дозою рентгенівського опромінення. Такий вид діагностики є точнішим і більш щадним порівняно з класичним рентгеном. У медичному центрі «Омега - Київ» комп'ютерну томографію проводять за допомогою апарату PhilipsBrilliance;
  • магнітно-резонансна томографія дозволяє отримати детальний пошаровий знімок тканин, що може бути необхідним для більш точної діагностики сколіозу. Обстеження проводять з використанням апарату PhilipsAchievaT 16ch.

Лікування лівостороннього сколіозу

Лікування лівостороннього сколіозу залежить від стадії захворювання, але в основному проводиться амбулаторно. На початкових стадіях хвороби рекомендовано нормалізувати тонус м'язів і стан хребетного стовпа шляхом застосування:

  • лікувальної фізкультури;
  • мануальної терапії;
  • масажу;
  • фізіолікування.

Після повноцінного курсу лікування пацієнтові рекомендовані регулярні відвідини лікаря з метою спостереження за станом здоров'я і діагностики можливих змін в області хребта.

Профілактика лівостороннього сколіозу

Щоб попередити появу лівостороннього сколіозу необхідно вести здоровий спосіб життя, віддавати перевагу помірним і рівномірним фізичним навантаженням, а також уникати:

  • надмірного перебування «на ногах»;
  • регулярних стрибків на одній нозі;
  • носіння сумки на одному плечі;
  • неправильно облаштованого спального місця (дуже м'який матрац, велика подушка);
  • невірна відповідність висоти столу і стільця.

Дотримання правильного режиму і вище перерахованих правил може допомогти попередити розвиток лівостороннього сколіозу. Проте відчувши дискомфорт в області хребта, бажано звернутися до досвідченого фахівця клініки «Омега Київ», де представлені  широкі можливості діагностики і лікування такого виду захворювань.

Лечение левостороннего сколиоза
Лечение левостороннего сколиоза
Лечение левостороннего сколиоза
Лечение левостороннего сколиоза

Чи була корисною
для вас ця інформація?

При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com

4.7 (30 голоси)

Потрібна допомога?

Ми Вам зателефонуємо

Автор статті:

Автор статті:

Волинська Людмила Олександрівна

Лікар-невролог вищої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Список літератури

Наші ліцензії та акредитаційні сертифікати

На сторінку документів Дивитись все

Відгуки про нашу клініку

Залишити відгук Відмінити
Ваше повідомлення надіслано!
При відправці повідомлення сталася помилка. Продублюйте його, будь ласка, на пошту адміністратора mc.omegakyiv@gmail.com
Для того, щоб Ваш відгук або коментар пройшов модерацію і був опублікований, ознайомтеся, будь ласка, з нашими правилами