Сколіоз першого ступеня

    Сколіоз першого ступеня – це бічне викривлення хребта під кутом не більш 10 градусів. Причини виникнення сколіозу найчастіше мають ідіопатичний характер, тобто не піддаються однозначному визначенню. Найбільш поширеним періодом сколіотичних проявів є фаза активного росту та формування організму. Однак на першій стадії розвитку це захворювання не має явно виражених симптомів і ознак, що значно ускладнює діагностику недуги.
  
  У клініці «Омега - Киів» представлений широкий спектр сучасних апаратних можливостей для обстеження порушень розвитку кістково-м'язової системи організму людини. Досвідчений лікар-вертебролог вищої категорії проведе огляд, визначить необхідність подальших обстежень і підбере для Вас найбільш ефективний курс лікування або ж профілактики захворювання.
 
 Симптоми сколіозу першого ступеня
   
На початковому етапі розвитку сколіоз не має явно виражених ознак і симптомів. Однак на огляді лікар може діагностувати:
 • незначну асиметрію плечей
 • порушення правильної постави
 • прогресуючий лордоз
 • надмірну сутулість
Результати поверхневого огляду є лише показанням до подальшої діагностики, що дозволяє точно встановити ступінь розвитку захворювання.
 
Причини сколіозу першого ступеня
   
Оскільки сколіоз у більшості клінічних випадків є ідіопатичним захворюванням, виявити його однозначні причини не завжди представляється можливим. Сколіотична хвороба на ранній стадії найчастіше з'являється в період активного росту й формування організму – у підлітковому віці. Проте, до факторів, що сприяють розвитку й прогресуванню недуги, належать:
 • синдром гіпермобільності суглобів
 • вроджена деформація хребців
 • різна довжина ніг
 • порушення обміну речовин у кістках
 • рахіт
    До таких факторів також можна віднести низьку рухливість у дітей, поганий м'язовий розвиток і наявність вродженого сколіозу у батьків. Всі ці фактори можуть сприяти подальшому розвитку недуги – більшому куту деформації хребта й переходу її у другий ступінь.
 
Види сколіозу першого ступеня
   
Бічне викривлення хребта під кутом до 10 градусів може набувати різної локалізації і форми. У залежності від області прояву патології розрізняють наступні види сколіозу першого ступеня:
 • шийногрудний
 • грудопоперековий
 • сколіоз поперекового відділу
Залежно від форми скривлення розрізняють:
 • З-подібний сколіоз з однієї дугою викривлення
 • S- подібний сколіоз із двома дугами викривлення
 • Z- подібний сколіоз із трьома дугами викривлення
Діагностика сколіозу першого ступеня
   
Діагностика сколіозу першого ступеня починається з відвідин досвідченого лікаря, який проведе медичний огляд і визначить показання до подальшого детального обстеження. У більшості випадків сколіоз на початковому етапі розвитку не має явно виражених ознак, що значно ускладнює його діагностику.
    Для одержання більш детальних даних, лікарі вдаються до рентгенографії як одного з основних методів виявлення і обстеження сколіозу. У клініці «Омега Київ» дослідження сколіотичної хвороби  проводять із застосуванням високоякісних сучасних методів діагностики, які дозволяють отримати точні дані з мінімальною дозою рентгенівського опромінення, або ж зовсім без неї. Так, у медичному центрі «Омега - Київ» використовують такі апаратні методи діагностики як:
 1. комп'ютерна томографія – рентгенологічний метод дослідження, що дозволяє просканувати проблемну область і отримати її тривимірний знімок. В нашій клініці  використовують найбільш сучасну модель томографа – Philipsbrilliance
 2. магнітно-резонансна томографіяя – ще один метод діагностики, що дозволяє отримати пошарове зображення тканин проблемної області. Даний метод застосовують при необхідності уточнення і більшої деталізації актуальних результатів рентгенографії. Для обстеження в нашому медичному центрі використовується потужний новітній апарат Philipsachievat 16ch.
Лікування й профілактика сколіозу першого ступеня
  
  На ранній стадії розвитку захворювання застосовують тільки щадні методи лікування сколіозу першого ступеня, які передбачають:
 • лікувальну фізкультуру
 • курс масажу
 • методики підтримки правильної постави
    Радикальні методи лікування сколіозу на ранній стадії розвитку недуги виключені. Однак слід пам'ятати, що завжди є ризик подальшого прогресування захворювання. Тому на першій стадії сколіозу показані регулярні відвідування лікаря, спостереження за станом здоров'я і регулярна фізична активність.
    У клініці «Омега - Київ» вас очікує команда професійних лікарів, сучасні апаратні методи діагностики та широкий спектр профілактичних і лікувальних процедур для попередження і подолання сколіозу.

Питання, що часто задаються про сколіоз першого ступеня 

 1. Як виправити сколіоз першого ступеня?

Щоб виправити це захворювання на початковій стадії його розвитку, необхідно зайнятися зміцненням м'язів і встановленням правильноі постави. Ранкова зарядка, плавання й гімнастика – кращі помічники на цій стадії.
 
2. Чи можна вилікувати сколіоз 1 ступеня?
 
Сколіоз першого ступеня успішно лікується за допомогою правильно підібраних комплексів вправ і фізіотерапевтичних процедур.
 

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Сколіоз першого ступеня

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00