Сколіоз шийного відділу лікування

Сколіоз шийного відділу – це викривлення хребта по фронтальній площині в області шийного відділу хребта. Даний вид сколіотичної хвороби найчастіше зустрічається у жінок і характеризується локалізацією на рівні 3 – 6 грудних хребців.
У більшості випадків шийний сколіоз є ідіопатичним, тобто, таким, що не має однозначної причини розвитку. Однак найбільш частими причинами і супутниками шийного сколіозу є травми в ранньому віці – до 10 років, індивідуальні особливості розвитку хребетного стовпа й різні захворювання хребта.
Своєчасна діагностика і лікування сколіозу шийного відділу дозволять відновити правильне формування хребта в ранньому віці, а також нормалізувати самопочуття пацієнта, усунувши болючі відчуття у більш дорослому віці.
У клініці «Омега-Київ» представлений широкий спектр діагностичних можливостей, що дозволяють визначити навіть найменші порушення у формуванні й розвитку скелетно-м'язової системи як дитини, так і людей старшого віку. Досвідчений лікар-вертебролог вищої категорії проведе повне діагностичне обстеження й призначить найбільш ефективне лікування.
Види й стадії розвитку сколіозу шийного відділу
Залежно від форми бічного викривлення розрізняють наступні види сколіозу шийного відділу:
- З-подібний – одна дуга викривлення
- S-подібний – 2 дуги викривлення
- Z-подібний – 3 дуги викривлення
Залежно від кута викривлення розрізняють такі стадії розвитку сколіозу шийного відділу:
- перший ступінь – кут викривлення до 10 градусів
- другий – кут до 25 градусів
- третій – кут до 50 градусів
- четвертий – кут понад 50 градусів
Симптоми сколіозу шийного відділу
викривлення в області шийного відділу призводять до загального порушення архітектоніки хребта, що провокує не тільки його деформацію, але й дисфункції різних органів і систем організму. Так, до основних патологічних станів хребта при шийному сколіозі належать: викривлення у фронтальній області й торсія навколо вісі.
При першій і другій стадіях сколіозу очевидні ознаки захворювання відсутні. На третій стадії можна відзначити наступні ознаки:
- асиметрія положення голови
- несиметричність контуру плечей
- неправильне формування костей черепа (у запущених випадках)
До загальних симптомів, які виникають при патологічних змінах у шийному відділі, можна віднести:
- головні болі
- запаморочення
- слабкість
Вказані симптоми обумовлені порушенням кровообігу як наслідку надмірного передавлення судин, обумовленим деформаціями хребта.
Причини сколіозу шийного відділу
Сколіоз шийного відділу хребта є ідіопатичним, тому вказати на однозначну причину розвитку недуги достатньо складно. Проте в деяких випадках до причин виникнення шийного сколіозу відносять:
- хвороби росту у дітей і підлітків
- наслідки травм хребетної області
- вроджені особливості формування хребта
- надмірні й нерівномірні фізичні навантаження
- довгочасне перебування у незручній позі (нахил шиї)
Діагностика сколіозу шийного відділу
Для проведення діагностичного обстеження необхідно почати з відвідин кваліфікованого фахівця. У клініці «Омега Київ» лікування й діагностику здійснює досвідчений лікар-вертебролог вищої категорії. Початковий огляд включає: вимір росту, ваги пацієнта, локалізацію асиметрії тіла.
Подальша діагностика спрямована на визначення кута викривлення та стадії розвитку захворювання. З цією метою в клініці «Омега - Київ» застосовують такі високоточні методи апаратної діагностики:
- комп'ютерна томографія проводиться на найпотужнішому апараті Philips Brilliance 64, який дозволяє отримати тривимірний знімок проблемної області хребта;
- магнітно-резонансна томографія проводиться на одному з найсучасніших апаратів в Україні – Philips Achievat 16ch. Даний вид діагностики застосовують як допоміжний метод для одержання пошарового знімка тканин.
Лікування сколіозу шийного відділу
Лікування сколіозу шийного відділу проводять із застосуванням як консервативних, так і хірургічних методів. У клініці «Омега - Київ» можливим є будь-який варіант лікування, однак первісними пропонуються такі щадні консервативні методики лікування як:
- мануальна терапія
- масаж
- лікувальна фізкультура
- фізіотерапевтичні процедури (електрофорез)
- носіння коригуючого корсета
- приймання медикаментів із болезаспокійливим ефектом
Застосування хірургічного втручання рекомендоване в крайніх випадках: при відсутності реакції на консервативні методи лікування протягом тривалого часу, різке погіршення здоров'я, запущені стадії сколіозу.
Профілактика сколіозу шийного відділу
Щоб попередити появу і розвиток цієї недуги, рекомендується:
- вести здоровий спосіб життя
- рівномірно розподіляти фізичне навантаження на організм
- вживати достатню кількість білкової їжі
- стежити за правильною поставою
- уникати травм в області хребта
У період активного росту дітям рекомендується регулярно проходити огляд у лікаря-вертебролога клініки «Омега Київ», дорослим – звернутися до нас за допомогою при наявності дискомфорту або болісного відчуття в області шиї й хребта. Вибираючи медичні послуги центру «Омега-Київ», ви отримуєте якісний курс лікування й профілактики під керівництвом фахівця вищої категорії.
Питання, що часто задаються про сколіоз шийного відділу
1. Як розвивається сколіоз шийного відділу?
Даний вид сколіозу, як правило, у більшості випадків діагностують у жінок. При викривленні хребта, верхня частина дуги поширюється на шию. Пізніше формується компенсаторна дуга в області грудного й поперекового відділів.
2. Чим небезпечний сколіоз шийного відділу?
Ігнорування симптомів шийного сколіозу може призвести до серйозних ускладнень в організмі в цілому. Найбільша небезпека полягає в тому, що викривлення може вплинути на нормальну будову скелету і стати причиною неправильного формування кісток черепа, і здавлювання хребетної артерії, що може призвести до порушення кровопостачання головного мозку.
3. Як визначити сколіоз шийного відділу?
Виявити захворювання досить просто. Воно проявляється неприродним нахилом голови у фронтальній площині зі зміщенням відносно центральної осі.