Деформуючий спондильоз лікування

 

   Дегенеративне захворювання хребта, що передбачає поступове розростання кісткової тканини по краях хребців, називається спондильозом. Фіброзні волокна міжхребцевого диска виходять за межи тіл хребців, що сприяє формуванню остеофітів – кісткових виступів. У більшості випадків спондильоз є наслідком остеохнодрозу. Перші ознаки спондильозу можуть проявитися у віковому періоді від 20 до 30 років, а у віці 40 років більше 80% людей страждають від проявів спондильозу на різній стадії розвитку. У занедбаному стані спондильоз може призводити до порушення функцій опорно-рухового апарату, що, як наслідок, веде до повного або часткового знерухомлення людини.

У клініці «Омега-Київ» представлений широкий спектр можливостей для діагностики, лікування і профілактики розвитку спондильозу на різних стадіях. Завдяки сучасному оснащенню клініки і високоточним діагностичним методам, лікар-вертебролог може визначити наявність цієї недуги навіть на початковій стадії.

Причини спондильозу

Найчастіше спондильоз є наслідком зношування кісток і зв'язок в структурі хребта, що веде до його патологій. У деяких випадках спондильоз є наслідком виродження міжхребцевих дисків, що приводить до грижі.

До числа основних причин розвитку спондильозу відносять:

 1. порушення обмінних процесів в міжхребцевих дисках
 2. порушення обмінних процесів в передній поздовжній зв'язці
 3. нерівномірні навантаження на хребет

Традиційно спондильоз проявляється вираженим больовим синдром тільки у літньому віці, що зумовлено як віковими змінами в тканинах організму, так і порушенням обмінних процесів.

Види спондильозу

Розрізняють кілька видів спондильозу в залежності від його локалізації. Так, сучасній медицині відомі наступні види спондильозу:

 1. шийний – локалізується в шийному відділі хребта
 2. грудний – локалізується в грудній області
 3. поперековий – локалізується в області попереку і крижів

Найбільш часто зустрічається шийний і поперековий спондильоз, в той час як грудної протікає майже безсимптомно. Це призводить до того, що пацієнти звертаються із скаргами на грудній спондильоз тільки на пізніх стадіях розвитку хвороби.

Симптоми і ознаки спондильозу

    По мірі розвитку захворювання спондильоз викликає больові відчуття в області шиї і спини. Це пов'язано з защемленням нерва, що призводить до випинання диска і появи кісткових шпор на суглобах. Як наслідок, зменшується діаметр отвору, через який нервові корінці виходять з спинномозкового каналу. Навіть при незначному стискання нервових волокон опуклі диски можуть викликати запалення і подразнення нервів.

До числа загальних симптомів спондильозу можна віднести:

 1. больові відчуття в області шиї і спини
 2. болі в кінцівках при защемлення нервів грижею міжхребцевого диска
 3. ниючий біль посилюється при статичному положенні тіла – стоянні, сидінні, лежанні
 4. слабкість уражених кінцівок розвивається при сильному затисненні нерва
 5. відчуття оніміння або поколювання


В особливо запущених випадках грижа може призвести до пошкодження спинного мозку, що називається мієлопатією. Основними симптомами мієлопатії є поколювання, оніміння, слабкість.

В залежності від типу спондильозу також розрізняють додаткові симптоми:

 1. Біль у потилиці, запаморочення, погіршення зору, шум і дзвін у вухах характерні для шийного спондильозу.
 2. Біль в поясниці, оніміння в ногах і стегнах, болі при ходьбі характерні для спондильозу поперекового.
 3. Грудний спондильоз протікає безсимптомно, що ускладнює його своєчасну діагностику.

Діагностика спондильозу

    У клініці «Омега-Київ» діагностування спондильозу проходить із застосуванням високоточних апаратних методів, які дозволяють візуалізувати проблемну область і своєчасно діагностувати захворювання навіть на самій ранній стадії розвитку. Найчастіше для діагностики спондильозу застосовують рентгенологічні методи дослідження – рентгенографію та комп'ютерну томографію.

 1. Рентген може допомогти візуалізувати і підтвердити наявність таких проблем як кісткові шпори, потовщення суглобів і звуження міжхребцевого простору.
 2. Комп'ютерна томографія дозволяє провести більш детальну діагностику і визначити навіть стеноз хребетного каналу. У клініці «Омега-Київ» для обстеження застосовують сучасний сканер Philips Brilliance
 3. Магнітно-резонансна томографія є не рентгенологічним метолом дослідження, що дозволяє зробити пошарове знімок тканин. У нашій клініці для такого виду діагностики застосовують один з найбільш потужних апаратів – Philips AchievaT 16ch.

Лікування спондильозу

    Лікування спондильозу передбачає комплекс заходів, спрямованих на усунення больового синдрому, зняття запалення і уповільнення дегенеративного процесу у тканинах хребта. З цією метою досвідчений лікар-вертебролог вищої категорії, який працює в стінах клініки «Омега-Київ», проведе огляд і діагностику. Дані отримані в результаті діагностики будуть підставою для призначення індивідуального курсу лікування.

    Для усунення больового синдрому та місцевого зняття запалення можуть бути використовувати мазі, гелі, таблетовані препарати. Лікар також навчить лікувальної фізкультури, регулярне виконання якої дозволить нормалізувати стан міжхребцевих дисків. Також застосовують фізіотерапію, включаючи масаж, ультразвукову терапію, тракції.

Профілактика спондильозу

    Профілактика спондильозу включає комплекс заходів, спрямованих на усунення причин і факторів ризику, які в перспективі можуть привести до захворювання спондильозом. Щоб мінімізувати ризики, рекомендовано:

 1. правильне харчування
 2. зручне місце для сну і роботи
 3. активний спосіб життя
 4. тільки рівномірні фізичні навантаження
 5. уникайте тривалого перебування в незручному однотипному положенні


    У клініці «Омега-Київ» представлені всі сучасні умови для своєчасної діагностики та лікування спондильозу на всіх стадіях розвитку. Досвідчений лікар-вертебролог підбере найбільш ефективне лікування і допоможе усунути больовий синдром в найкоротші терміни.

Прийом вертебролога проводиться тільки за попереднім записом. Записатися на прийом, а також з'ясувати всю необхідну інформацію ви можете за телефоном (044) 333-4-333.

Часті питання по спондилезу

1.    Який лікар лікує спондильоз?

Лікуванням спондильозу займається вертебролог – фахівець в області діагностики і лікування хвороб опорно-рухового апарату людини. Пам'ятайте, самолікування може бути небезпечним для здоров'я, тому в разі нездужання, слід звернутися до досвідченого лікаря.

2.    Чим небезпечний деформуючий спондильоз?

Спондильоз є дегенеративним процесом міжхребцевих дисків хребетного стовпа. Наслідком такого процесу є остеофіти – кісткові нарости, які призводять до защемлення нервів, сильного больового синдрому. У запущених випадках спондильоз може призводити до порушення рухливості людини.

 

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Деформуючий спондильоз лікування

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00