Спондильоз хребта лікування

    Спондильоз хребта – це хронічне захворювання, яке означає деформацію хребців внаслідок розростання кісткової тканини. Кісткова тканина розростається на поверхні хребців у вигляді виступів і шипів, що призводить до поступового звуження хребетного каналу й міжхребцевих отворів. Такі вирости – це свого роду захисна реакція організму у відповідь на дегенерацію міжхребцевого диска.
   
Найчастіше спондильоз проявляється у літніх людей, а також у тих, хто протягом тривалого часу перебуває в незмінній позі.
   
Розрізняють різні види спондильозу залежно від топографії патологічного процесу. Найчастіше зі скаргами до лікарів звертаються хворі з:
 • шийним спондильозом;
 • грудним спондильозом;
 • спондильозом попереку.
    Спондильоз шийного відділу є особливо поширенним захворюванням хребта. При цьому захворюванні поступово обмежується рухливість хребців, що надалі призводить до здавлювання нервових закінчень і викликає больові відчуття. Зазвичай спондильоз проявляється не гострим, а тупим ниючим болем, який локалізується у хворому відділі хребта.
 
Зміни, які виникають при спондильозі хребта, як правило необоротні, а враховуючи, що ця хвороба може бути не тільки придбаною, але й вродженою, спондильоз вимагає найбільш ранньої і точної діагностики для його успішної профілактики, або лікування. У клініці «Омега - Київ» Ви маєте можливість пройти повне обстеження хребта й виявити дегенеративні процеси в ньому на найбільш ранніх стадіях.
 
Причини виникнення спондильозу хребта
  
Спондильоз може розвиватися під впливом одного або ж декількох факторів, які об'єднуючись, підвищують вірогідність розвитку цього захворювання. Понад тридцять відсотків людей старших за 40 років мають ту чи іншу форму спондильозу. У той же час у випадку нерівномірного розподілу навантаження на хребці, спондильоз може уразити і людину віком до тридцяти років. Слід зазначити, що близько 75 % хворих спондильозом становлять жінки. Іноді спондильоз може бути викликаний порушенням обміну речовин. У таких ситуаціях в організмі відбувається надлишкове відкладання вапняних солей. Серед основних факторів розвитку спондильозу виділяютьсятакі:
 • старість, тобто вікові зміни;
 • хронічні захворювання;
 • надлишкова маса тіла;
 • травми, мікротравми хребта;
 • тривале перевантаження хребта.
Симптоми й ступені спондильозу хребта
 
  На ділянці хребта, яка піддалася перевантаженню, спондильоз викликає подразнення нервових закінчень. Це, у свою чергу, провокує у пацієнта тупий, ниючий біль у хребті. М'язи навколо рухового сегмента при спондильозі напружуються, що також збільшує больові відчуття. Відростки кісткової тканини, які розвиваються при спондильозі (остеофіти), розростаючись, тиснуть на нервові закінчення, спричиняючи сильний біль. Серед основних симптомів спондильозу такі:
 • біль в ураженій ділянці, яка залежно від локалізації спондильозу може віддавати у шию, кінцівки, голову
 • внаслідок болючих відчуттів обмежується рухливість хребта й м'язів
 • хворий зазнає м'язову напругу
   Залежно від ступеня спондильозу ці ознаки можуть проявлятися з різною інтенсивністю. Спондильоз має три ступеня (стадії розвитку):
 1. На першій стадії симптоми дуже слабко виражені. За межі тіл хребців розростаються невеликі кісткові формування.
 2. На другій стадії невеликі формування починають набувати більш виражену форму, можуть з'єднуватися між собою відростки із сусідніх хребців. На даному етапі спондильоз дає про себе знати ниючими болями, які посилюються при переохолодженні або сильному фізичному навантаженні.
 3. Остеофіти (кісткові відростки) з'єднуються між собою, нагадуючи за формою дужку. Розвивається повна нерухомість хребта, посилюється біль, м'язи перебувають у сильній напрузі
 Діагностика спондильозу хребта
   
Діагностика спондильозу передбачає фізичне й неврологічне обстеження. У клініці «Омега - Київ» досвідчений лікар здійснить повний огляд і визначить загальний фізичний стан пацієнта, з'ясує стан його постави, а також проаналізує діапазон рухів хворого. Неврологічне обстеження дасть повну картину можливих змін нервових закінчень.
   
Також для більш точного діагнозу й визначення локалізації спондильозу, бажано провести КТ або МРТ обстеження. У клініці «Омега - Київ» для цих методів застосовуються сучасні високоточні апарати Philipsachieva 1.5T 16ch (використовується для МРТ) і Philipsbrilliance 64 (дозволяє зробити комп'ютерну томографію з мінімальною дозою рентгенівського опромінення).
 
Лікування спондильозу хребта
 
  Лікування спондильозу хребта необхідно проводити на якомога більш ранніх стадіях. Лікування (якщо воно проводиться без хірургічного втручання) спрямоване переважно на попередження подальшого розростання остеофітів, а також зняття больових синдромів. При лікуванні спондильозу в клініці «Омега - Київ» пацієнтам доступний весь спектр лікувальних заходів:
 1. Зняття больових синдромів за допомогою фізичних вправ;
 2. Лікувальна фізкультура, яка допомагає зберегти нормальну рухливість хребта;
 3. Масаж;
 4. Голкотерапія;
 5. Приймання знеболюючих лікарських препаратів.
Профілактика спондильозуа хребта
  
  Існує помилкова думка, що нарости, які утворюються при спондильозі, виникають через надмірне споживання кальцію. Але це не так. Навпаки, остеофіти при спондильозі свідчать про нестачу кальцію в організмі. Тому хворому необхідно забезпечити повноцінний раціон, який забезпечить профілактику спондильозу, а також уважно відноситись до навантаження на м'язи. Якщо ж Ви відчуваєте найменший дискомфорт в області хребта, слід звернутися до професійного лікаря клініки «Омега - Київ». На прийомі у лікаря-вертебролога, Ви отримаєте повний огляд усіх відділів хребта, якісну консультацію і, при необхідності, індивідуальний курс лікування.

Питання, що часто задаються про спондильоз хребта

1. Як виявити спондильоз хребта?
 
Особливістю спондильозу є його безсимптомний перебіг тривалий час і, як наслідок, більшість пацієнтів звертаються за медичною допомогою вже на пізніх стадіях розвитку недуги, коли з'являються характерні ниючі болі, які наростають після фізичної активності, різкої зміни положення тіла і особливо вранці.
 

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Спондильоз хребта лікування

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00