Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Спондилоартроз поперекового відділу хребта лікування

 

Спондилоартроз поперекового відділу хребта лікування, фото    Спондилоартроз поперекового відділу – це дегенеративне захворювання суглобів хребта попереково-крижового відділу, яке носить хронічний характер. Дане захворювання викликане зміщенням міжхребцевих дисків, внаслідок чого значно зростає навантаження на фасеточні суглоби і гіаліновий хрящ. З часом хрящова тканина тоншає, втрачає пружність і функціональності, а на пізній стадії хвороби з'являються остеофіти.
 
При відсутності ефективного лікування недуга може призвести до запалення всього суглоба, що призведе до серйозних порушень його рухливості. У клініці «Омега-Київ» представлені широкі можливості діагностики та лікування спондилоартрозу, яке грунтується на застосуванні інструментальних методик.
 
Причини спондилоартрозу поперекового відділу
 
Спондилоартроз поперекового відділу є досить рідкісною формою спондилоартрозу, оскільки найчастіше недуга вражає саме шийний відділ. За статистикою, від захворювання страждають люди похилого віку, однак сучасній медицині знайомі випадки захворюваності вже після 30 років.
 
Першою і основною причиною появи та розвитку спондилоартрозу є порушення обміну речовин. Ця причина є найбільш частою, особливо коли мова йде про людей похилого віку. Також зустрічаються випадки, коли спондилоартроз розвивається на тлі суміжних захворювань, наприклад, остеохондрозу.
 
До причин спондилоартрозу поперекового відділу також належать різні травми і мікротравми поперекового стовпа, а також надмірні фізичні навантаження, пов'язані, наприклад, з професійною діяльністю.
 
Малорухливий спосіб життя і порушення правильної постави також можуть послужити причиною спондилоартрозу поперекового відділу. У таких випадках м'язовий корсет розвинений слабо, організм не звик до фізичної праці й активності, тому будь-які навантаження сприймаються ним як своєрідний стрес.
 
Причиною захворювання можуть бути також аномалії розвитку хребетного стовпа.
 
Симптоми спондилоартрозу поперекового відділу
 
Першою причиною спондилоартрозу поперекового відділу є ниючий і постійний біль в ураженій області. Часто больові відчуття можуть віддавати в область сідниць, стегна, не опускаючись нижче коліна.
 
З часом, коли хвороба прогресує, з'являється наступний симптом – скутість рухів вранці. Це свідчить про появу остеофітів, які говорять про запущеній стадії хвороби. Такий симптом вже не можна ігнорувати, слід негайно звернутися до лікаря.
 
В деяких випадках в якості симптому може бути підвивих ураженого суглоба, що порушує нормальний тонус м'язів і призводить до порушень рухливості ураженої суглобової області.
 
При спондилоартрозі поперекового відділу біль найчастіше обумовлена наступними факторами:
 1. компресією нервових корінців
 2. суглобовими поразками і запаленнями
 3. біль у зв'язках і м'язах
Діагностика спондилоартрозу поперекового відділу
 
Спондилоартроз є серйозним захворюванням, яке краще діагностувати на ранніх стадіях розвитку. Тому в клініці «Омега-Київ» спочатку проводить огляд пацієнта лікар-вертебролог вищої категорії, який проведе локалізацію болю, визначить її характер і призначить необхідне обстеження.
 
Для діагностики спондилоартрозу необхідні інструментальні методи дослідження, які дають точні результати і дозволяють представити повну картину недуги. З цією метою в клініці «Омега-Київ» застосовують такі сучасні методи дослідження:
 • комп'ютерна томографія – це рентгенологічний метод дослідження, який дає тривимірний знімок проблемної області.
 • магнітно-резонансна томографія – це метод діагностики, який дозволяє зробити пошарове знімок тканин ураженої області.
Комплексно дані методи дають повноцінне уявлення про картину захворювання, стадії його розвитку та дозволяють підібрати найбільш ефективне лікування.
 
Лікування спондилоартрозу поперекового відділу
 
Курс лікування спондилоартрозу поперекового відділу є комплексним заходом, який поєднує, як медичні препарати, так і немедикаментозні методи лікування.
 
До числа медикаментів, які застосовують при лікуванні спондильозу, можна віднести:
 • нестероїдні препарати, які знімають запалення
 • хондропротектори, які відновлюють хрящову тканину
 • міорелаксанти можуть призначити у випадках, коли біль викликана м'язовими спазмами
До немедикаментозних методів лікування можна віднести:
 • Фізіотерапія
 • Масаж
 • лікувальна фізкультура
Профілактика спондилоартрозу поперекового відділу
 
Профілактика спондилоартрозу поперекового відділу передбачає комплекс заходів щодо попередження розвитку цієї недуги. Зазвичай для цього потрібно дотримуватися простих правил здорового способу життя, правильного харчування. Також можна:
 • займатися фізкультурою
 • уникати травм хребетного стовпа і ударів
 • займатися плаванням
Дотримання цих простих заходів допоможе запобігти розвитку цієї недуги, однак при наявності дискомфорту в області спини або попереку бажано звернутися до лікаря. У клініці «Омега-Київ» огляд проводить справжній професіонал – спеціаліст вищої категорії – з застосуванням точних інструментальних методів діагностики.

Часті питання по спондилоартрозу поперекового відділу хребта

1.    Чи можна вилікувати спондилоартроз поперекового відділу хребта?

Методи сучасної медицини розташовують лікуванням, яке призводить до успішної ремісії недуги. Однак повністю вилікувати спондилоартроз поперекового відділу виявляється проблематичним.

2.    Як виявити спондилоартроз поперекового відділу хребта?

Спондилоартроз поперекового відділу відрізняється мляво поточних характером, тобто хронічними болями в області попереку. Часто такі болі іррадіюють в сідничний область і область стегна, не опускаючись нижче коліна. Больовий синдром дає про себе знати вранці при зміні положення тіла, проте вже протягом години біль проходить. Якщо Вас турбують такі симптоми, слід звернутися до лікаря.
 
Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Спондилоартроз поперекового відділу хребта лікування

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповніть поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00