Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Спондилоартроз хребта

Спондилоартроз хребта, фото    Спондилоартроз хребта – це запальне захворювання, що призводить до дегенерації хрящової тканини й обмеження рухливості хребетного стовпа. Хребетний стовп складається із хребців, які з'єднані різними сполучними елементами: міжхребетні диски, зв'язки, суглоби.
   

При наявності надмірних фізичних навантажень, індивідуальної схильності, порушеннях обміну речовин, хрящова тканина сполучних систем може стоншуватися і деградувати. Це призводить до больових відчуттів, обмеженої рухливості й розвитку спондилоартрозу хребта.
   

    Тому своєчасна діагностика та лікування цього захворювання дозволяють зупинити його розвиток і відновити нормальну функціональність опорно-рухового апарату. У клініці «Омега - Київ» представлені інструментальні методи діагностики, які дозволяють в найкоротший термін поставити діагноз і підібрати хворому ефективне лікування.

Причини спондилоартрозу хребта

    Сучасній медицині відома безліч причин розвитку спондилоартрозу хребта, секред яких  присутні як зовнішні фактори, так і внутрішня схильність організму. Серед зовнішніх факторів, що спричиняють спондилоартроз хребта, розрізняють:

 1. травми хребта;
 2. надлишкова вага;
 3. надмірні фізичні навантаження.

    Серед внутрішніх причин спондилоартрозу хребта відомі:

 • спадковість;
 • аутоімунна патологія;
 • обмінні порушення, наприклад, цукровий діабет.

    Також у групі ризику перебувають люди, чий вік перевищує 65 років, жінки в період менопаузи, спортсмени-важкоатлети.

Симптоми спондилоартрозу хребта

Спондилоартроз може набувати різноманітної локалізації, тому симптоми цієї недуги є різноманітними. До загальної симптоматики можна віднести:

 • болі в області ураження;
 • обмеженість рухливості;
 • хрускіт у суглобній області;
 • чутливість до зміни атмосферного тиску і зміни погоди.

    При спондилоартрозі фасеткових суглобів спостерігаються ранкові болі, які проходять протягом 30 хвилин. На ранніх стадіях розвитку недуги болі характерні при активному стані, на більш пізніх – і в стані спокою.
    Спондилоартроз реберно-хребетних зчленувань відрізняється невритом зони ураження. При наявності унковертебрального спондилоартрозу спостерігаються головні болі, запаморочення, зниження зору, пам'яті, дзвін у вухах. У запущених випадках можлива ішемія головного мозку.

Механізм розвитку спондилоартрозу хребта

Спондилоартроз хребта починається з атрофії хрящової тканини, що призводить до дегенеративних змін у його структурі. При дегенерації хряща відбувається зниження рівня хондроцитів, що знижує його пружність і витривалість. Згодом хрящ втрачає еластичність і відбувається оголення кісткової тканини.
    У результаті цього виникає склероз кісткової тканини, а поява уламків хряща у синовіальній рідині стає причиною запалення капсули суглоба. На пізній стадії недуги по краях суглоба з'являються відростки, які в медицині називають остеофітами. Остеофіти можуть додатково тиснути на навколосуглобні тканини, призводячи до порушення їх живлення.
Діагностика спондилоартрозу хребта
    У клініці «Омега Київ» діагностика спондилоартрозу хребта починається з огляду у лікаря-вертебролога. Спеціаліст вищої категорії вислухає скарги пацієнта, прощупає больову область, визначить наявність почервонінь і припухлості.
    Щоб уточнити клінічну картину, можуть знадобитися інструментальні методи діагностики:

 1. комп'ютерна томографія – це сучасний рентгенологічний метод дослідження, що дає тривимірний знімок ураженої області.
 2. магнітно-резонансна томографія, яка дозволяє отримати пошаровий знімок тканин проблемної больової області.

   У клініці «Омега - Київ» представлені сучасні методи діагностики, які дозволяють пацієнтові  отримати  результати обстеження в найкоротші терміни.
Лікування спондилоартрозу хребта
    Лікування спондилоартрозу хребта представляє собою комплекс заходів, як медикаментозних, так і немедикаментозних. Медичні препарати, які застосовують для лікування недуги, звичайно представлені групою болезаспокійливихі й протизапальних медикаментів. Усунувши, таким чином, больові відчуття, лікар може призначити препарати, спрямовані на відновлення хрящової тканини.
    До немедикаментозних методів лікування можна віднести:

 1. лікувальну фізкультуру;
 2. масаж;
 3. ультразвукову терапію;
 4. рефлексотерапію;
 5. носіння лікувальних корсетів.

Профілактика спондилоартрозу хребта

Запобігти появі даного недуги можна шляхом дотримання простих правил і рекомендацій:

 • стежити за нормальною вагою
 • уникати травм хребта
 • лікування патологій, супутніх цьому захворбюванню

    У клініці «Омега Київ» представлені сучасні методи лікування й профілактики спондилоартрозу хребта. Якщо Ви відчуваєте нездужання в хребетній області, то лікар вищої категорії нашої клініки надасть Вам необхідну кваліфіковану консультацію і запропонує ефективні методи лікування.

Питання, які часто задаються про спондилоартроз хребта

1. Чи можна вилікувати спондилоартроз хребта?

Спондилоартроз хребта є серйозною недугою, яка вимагає обов'язкового спостереження й лікування. При цьому важливо враховувати, що консервативні методи лікування спрямовані на ремісію недуги. Повністю усунути спондилоартроз є проблематичним.

2. Чим небезпечний спондилоартроз хребта?

Основною небезпекою, яку несе спондилоартроз, є дегенерація хрящів і суглобів в області хребетного стовпа. Наслідком такого дегенеративного процесу є порушення в роботі опорно-рухового апарата, що призводить до обмеження рухливості і погіршення якості життя..

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Спондилоартроз хребта

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповнять поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00