Тестування на SARS-CoV-2 (COVID-19) - максимально швидко і зручно, методом ПЦР чи шляхом здачі крові. Деталі
ЗАБІР АНАЛІЗІВ У ВАС ВДОМА - швидко, безпечно, комфортно. Виклик медсетри додому. Деталі

Спондилоартроз шийного відділу хребта

Спондилоартроз шийного відділу хребта, фото     Спондилоартроз шийного відділу – це дегенеративне захворювання шийного відділу хребта, яке призводить до появи патологічних наростів на краях тіл хребців, стоншування міжхребцевих дисків і зрощення суглобових поверхонь. При зрощення суглобових поверхонь шийний відділ хребта може майже повністю втратити свою рухливість.
 
Тому з діагностикою і лікуванням спондилоартрозу шийного відділу не варто зволікати, бажано звернутися до досвідченого лікаря при появі перших симптомів цієї недуги. У клініці «Омега-Київ» огляд проводить лікар-вертебролог вищої категорії, в розпорядженні якого сучасні методи апаратної діагностики та лікування недуги.
 
Причини спондилоартрозу шийного відділу
 
Сучасній медицині відомо кілька причин спондилоартрозу шийного відділу. Слід зазначити, що саме шийний відділ найчастіше страждає від цієї недуги, порівняно з грудним і поперековим відділами. У групі ризику в основному люди старшого віку – після 60 років. Проте останнім часом від перших симптомів спондилоартрозу страждають люди 30-річного віку, що свідчить про те, що хвороба помітно помолодшала.
 
Однією з причин спондилоартрозу шийного відділу є надмірні фізичні навантаження, які призводять до порушень функціональності хребетного стовпа. Причиною недуги також може бути:
 • патологія формування хребта
 • порушення обміну речовин
 • порушення гормонального балансу

Симптоми спондилоартрозу шийного відділу

Слід зазначити, що рання діагностика даного захворювання дозволяє забезпечити найбільш ефективне лікування. Тому до початкових ознаками спондилоартрозу шийного відділу слід поставитися уважно. Це може бути:

 • біль в області потилиці
 • біль в шиї, яка віддає в область плечей, верхніх кінцівок
 • скутість рухів плечового пояса після сну
 • втрата рівноваги
 • запаморочення
 • погіршення зору

Діагностика спондилоартрозу шийного відділу

При наявності перелічених вище симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря за консультацією, діагностикою і лікуванням. У клініці «Омега-Київ» діагностику проводить досвідчений лікар вищої категорії, він огляне пацієнта, пропальпирует проблемну область, визначить характер болю. Це дозволить спеціалісту призначить необхідні дослідження, щоб уточнити клінічну картину захворювання.

З цією метою в клініці застосовують тільки сучасні інструментальні методи діагностики, які дають точний результат в найкоротші терміни. До їх числа можна віднести:

 • комп'ютерна томографія – це метод дослідження, який дає змогу «просвітити» проблемну область і отримати її тривимірний знімок. Обстеження проводять із застосуванням апарату PhilipsBrilliance
 • магнітно-резонансна томографія забезпечує пошарове знімок тканин, даючи уявлення про ступені ураження і стадії розвитку недуги. З цією метою в нашій клініці застосовують апарат PhilipsAchievaT 16ch.

Лікування спондилоартрозу шийного відділу

Спондилоартроз є незворотнім захворюванням, яке не можна повністю вилікувати, але можна призупинити розвиток та повернути функціональність опорно-рухової системи при правильному лікуванні.

При наявності гострого больового синдрому лікування починають з медикаментозних препаратів:

 • болезаспокійливі препарати
 • нестероїдні препарати, що знімають запалення
 • хондропротектори, що відновлюють хрящову тканину

До немедикаментозних методів лікування можна віднести:

 • масаж
 • фізіотерапія
 • санаторно-курортне лікування

Профілактика спондилоартрозу шийного відділу

Найкраще лікування – це недопущення появи і розвитку недуги, то є його профілактика. Тому бажано вести здоровий спосіб життя, стежити за правильним харчуванням, уникати травм хребетного стовпа, стежити за нормальною масою тіла.

Для здоров'я хребта будуть корисні помірна фізична активність, плавання. Дотримання цих простих заходів дозволить Вам попередити розвиток захворювання. Якщо ж Ви все-таки відчуваєте нездужання в області шиї, то рекомендуємо звернутися до професіоналів клініки «Омега-Київ».

Часті питання по спондилоартрозу шийного відділу хребта

1. Чи можна вилікувати спондилоартроз шийного відділу хребта?

Спондилоартроз шийного відділу хребта відноситься до числа захворювань, остаточно вилікувати неможливо. Сучасні методи лікування спрямовані на те, щоб зупинити подальше прогресування недуги з допомогою консервативного впливу.

2. Як вчасно виявити спондилоартроз шийного відділу хребта?

Запорукою успішного лікування спондилоартрозу є своєчасне звернення до лікаря-вертебролога. Звернутися до лікаря слід негайно, якщо Вас турбують такі симптоми: втрата рівноваги, болі в ділянці потилиці, запаморочення, скутість рухів в області шиї.

Вашу заявку надіслано

Вашу заявку надіслано!

Залишайтеся на зв'язку. Наш менеджер зателефонує Вам для підтвердження запису.

Запис на прийом

Спондилоартроз шийного відділу хребта

Ми зателефонуємо Вам для підтвердження заявки

* Обов'язково заповніть поля позначені зірочкою

Коментарі

Вибір напрямку
Додати коментар
Запис
на прийом
Скарги і
побажання
Замовити
дзвінок
ЗАПИС НА ПРИЙОМ
Заявка на запис є дійсною
після її підтвердження адміністратором клініки

Вкажіть форму зворотнього звязку
 • Телефон
 • E-mail

* -Поля обовязкові для заповнення

СКАРГИ І ПОБАЖАННЯ


* -Поля обовязкові для заповнення

Залиште Ваш номер телефону і на протязі 30 хвилин ми Вам передзвонимо.
Обробка заявок проводиться з 9:00 до 20:00